Tottenham Hotspur F.C.

Fotbalový klub hrající anglickou Premier League. V uplynulé sezoně 2015-16 obsadil třetí místo. Dvojnásobný vítěz anglické ligy, v sezonách 1971-72 a 1983-84 vyhrál Pohár UEFA, v sezoně 1962/63 triumfoval v Poháru vítězů pohárů.

Derby Tottenhamu s Fulhamem bylo kvůli koronaviru odloženo

Dnešní zápas 16. kola anglické fotbalové ligy mezi londýnskými celky Tottenhamem a Fulhamem byl kvůli nákaze koronavirem v týmu hostů odložen tři hodiny před výkopem. Informoval o tom web Premier League.

V této sezoně anglické ligy jde o třetí zápas odložený kvůli koronaviru a druhý v tomto týdnu. Začátkem prosince se kvůli několika pozitivním testům v Newcastlu United neuskutečnil jeho duel proti Aston Ville. V pondělí pak Manchester City kvůli dalším případům nákazy koronavirem nenastoupil na hřišti Evertonu, jehož zástupci požadují zveřejnění všech podrobností o pozitivních testech na koronavirus v mužstvu "Citizens".

Podle koronavirových pravidel Premier League může být zápas odložen až v případě, že klub nemá k dispozici alespoň 14 zdravých hráčů.

Tottenham a Manchester United doplnily semifinále Ligového poháru

Fotbalisté Tottenhamu a Manchesteru United doplnili čtveřici semifinalistů anglického Ligového poháru. Tottenham vyřadil po výsledku 3:1 druholigové Stoke, hráči United díky brankám v závěru porazili Everton 2:0.

Stoke drželo až do 70. minuty s favoritem nerozhodný stav, ale o postup ho připravit nedokázalo. Tottenham přidal ještě dvě branky, o které se postarali Ben Davies a Harry Kane. Trenér José Mourinho může Ligový pohár vyhrát už popáté.

V utkání Evertonu s Manchesterem United bylo bezbrankové skóre ještě v 88. minutě. Pak hosty dostal do vedení Edinson Cavani a v nastavení stvrdil postup Anthony Martial.

V úterý prošli do pohárového semifinále obhájci trofeje z Manchesteru City a druholigový Brentford.