FC Bayern Mnichov

Nejúspěšnější německý fotbalový klub a úřadující šampion Bundesligy. Bavorský tým vybojoval 26 německých ligových titulů a pětkrát vyhrál Ligu mistrů nebo její dřívější obdobu v podobě Poháru mistrů evropských zemí, naposledy  v ročníku 2012-13.

Aktuálním trenérem Bayernu je Španěl Pep Guardiola, který dříve koučoval Barcelonu.

Mezi největší hvězdy mnichovského klubu patří například Arjen Robben, Franck Ribéry, Jérome Boateng či Manuel Neuer.

Guardiola věnoval na boj s koronavirem v Katalánsku milion eur
Fotbal

Španělský kouč fotbalistů Manchesteru City daroval milion eur (asi 28 milionů korun) na nákup ochranných pomůcek pro nemocnice v Katalánsku.

Další prohra Liverpoolu, z poháru ho vyřadila Chelsea

Fotbalisté Liverpoolu vypadli z Anglického poháru. Suverénního lídra ligové tabulky v osmifinále vyřadila Chelsea, která v domácím prostředí zvítězila 2:0 brankami Williana a Rosse Barkleyho.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa prohráli třetí z posledních čtyř zápasů. Obhájce loňského triumfu v Lize mistrů nejprve podlehl v úvodním osmifinále Atléticu Madrid, v anglické lize se pak liverpoolská šňůra 18 vítězných zápasů nečekaně přetrhla v sobotu na hřišti předposledního Watfordu.

Fotbalisté Bayernu Mnichov postoupili do semifinále Německého poháru. Obhájci trofeje zvítězili na hřišti Schalke 1:0 brankou Joshuy Kimmicha, jehož střela z hranice šestnáctky prošla ve 40. minutě pod nohama dvou protihráčů až do sítě.

Senzační postup do semifinále slaví fotbalisté Saarbrückenu, kteří se mezi čtveřici nejlepších v domácím poháru dostali jako první klub ze čtvrté nejvyšší soutěže v historii. Vedoucí tým regionální ligy jihozápad vyhráli nad prvoligovým Düsseldorfem 7:6 na pokutové kopy, po 120 minutách byl stav nerozhodný 1:1.

Hrdinou zápasu byl brankář Saarbrückenu Daniel Batz, který zlikvidoval pět pokutových kopů. Jednu penaltu chytil v normální hrací době a čtyři v rozstřelu.

Chelsea schytala v Lize mistrů debakl od Bayernu. Barcelona remizovala v Neapoli
Liga mistrů

Chelsea v osmifinále Ligy mistrů podlehla na svém stadionu Bayernu Mnichov 0:3. Barcelona veze z Neapole remízu 1:1.
Sestřihy Ligy mistrů: Fenomén Haaland zastínil hvězdy PSG, Dortmundu vystřílel výhru
4:25
Liga mistrů

Liverpool nenašel recept na precizní obranu Atlética a v Madridu vůbec nevystřelil na bránu. Haaland se s deseti góly dotáhl do čela tabulky střelců.
Bayern bleskově rozhodl zápas v Kolíně a znovu vede Bundesligu
Zahraniční ligy

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 22. kole německé ligy zvítězili v Kolíně nad Rýnem 4:1 a vrátili se do čela tabulky o bod před Lipsko.
Dortmund si poradil s Frankfurtem, mladý kanonýr Haaland znovu skóroval

Fotbalisté Dortmundu porazili v předehrávce 22. kola německé ligy Frankfurt 4:0 a v tabulce se posunuli na druhé místo o skóre před Lipsko.

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

Juniory dovedl k historickému zlatu. Přitom prosili, ať nespadneme, vzpomíná Kraft
MS v hokeji

Kraft, Sivek, Pivko, Krstev nebo Nedorost. V Ostravě se při příležitosti MS juniorů sešla parta, která před 20 lety překvapila zlatou švédskou jízdou.
V Lipsku si chválí Schickův přínos: Výborně sem pasuje a má cit pro góly

Fotbalový reprezentant Patrik Schick se v závěru roku dostal do výborné formy a v Lipsku jsou s jeho výkony nadmíru spokojeni.
V Lipsku se znovu našel. Začátek byl krušný, teď ukazuju, co dokážu, hlásí Schick

Fotbalové Lipsko v polovině sezony vede Bundesligu a Patrik Schick se dostal do střelecké formy. Pro Aktuálně.cz bilancuje své působení v Německu.
Schick válí. Skóroval potřetí za sebou a sestřelil v bundeslize Koubkův Augsburg

Patrik Schick v 80. minutě překonal gólmana Tomáše Koubka a vítězným gólem zajistil fotbalistům Lipska v bundeslize výhru 3:1 nad Augsburgem.

Kouč Flick v Bayernu uspěl a měl by zůstat do konce sezony

U mistra fotbalové bundesligy Bayernu Mnichov zůstane s největší pravděpodobností kouč Hansi Flick až do konce sezony. Když převzal v listopadu trápící se tým po Niku Kovačovi, dostal od vedení důvěru do Vánoc. Vše nasvědčuje tomu, že ji naplnil. Fotbalisté Bayernu po dnešní výhře 2:0 nad Wolfsburgem stráví pauzu na třetím místě se ztrátou čtyř bodů na lídra Lipsko.

"Není důvod, proč by nepokračoval," řekl dnes ředitel klubu Karl-Heinz Rummenigge. "Jsme spokojeni s tím, jak se tým posunul, i s kvalitou hry. Také výsledky jsou velmi dobré. Odvedl kvalitní práci," chválil Flicka. Kouč sám nechtěl předjímat a odkázal na plánované nedělní jednání s vedením.

Lipsko se Schickem vyzve v Lize mistrů Mourinho, City narazí na Real
Liga mistrů

Jako největší taháky programu se jeví duely Manchesteru City s Realem Madrid a Atlética Madrid s Liverpoolem.
Darida a Schick dali v bundeslize vítězné góly. Pavlenka šestkrát inkasoval

Vladimír Darida zařídil berlínskému týmu výhru 1:0 nad Freiburgem a Patrik Schick vstřelil vítězný gól Lipska v utkání na půdě Düsseldorfu.

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

Sestřihy Ligy mistrů: Mourinho v extázi, Lewandowski dal čtyři góly za čtrnáct minut
Liga mistrů

Tottenham v Lize mistrů po dvaceti minutách prohrával s Olympiakosem 0:2. José Mourinho a jeho svěřenci ale nakonec otočili a zajistili si postup.
Konec po 40 letech. Prezident Hoeness se rozloučil s Bayernem Mnichov

Uliho Hoenesse na vedoucí pozici vystřídal Herbert Hainer. Za působení Hoenesse získal Bayern 23 německých titulů a dvakrát vyhrál Ligu mistrů.
Sestřihy Ligy mistrů: Kuriozní konec v Bergamu, za City dochytal zápas obránce Walker
Liga mistrů

První tři týmy mají jisté osmifinále Ligy mistrů. po čtyřech zápasech jsou mezi šestnácti nejlepšími PSG, Bayern a Juventus.

Bayern Mnichov podle Bildu jedná s trenérem Wengerem

K fotbalistům Bayernu Mnichov by mohl přijít bývalý kouč Arsenalu Arséne Wenger. Podle listu Bild sedmdesátiletý Francouz už absolvoval s vedením německého mistra konkrétní jednání. U týmu skončil po víkendovém debaklu 1:5 s Frankfurtem Niko Kovač.

Wenger, který loni odešel z Arsenalu po 22 letech, potvrdil, že by ho angažmá v Bayernu lákalo. "Trénování je můj život. Samozřejmě mám zájem," uvedl kouč, který momentálně pracuje pro katarskou televizní stanici beIN Sports jako expert na Ligu mistrů.

Podle německých médií by Wenger vedl Bayern pouze do léta. Pak by vedení chtělo přivést některého z mladších trenérů, jako jsou Thomas Tuchel z Paris St. Germain nebo Erik ten Hag z Ajaxu Amsterdam. Oba nyní odmítli opustit svá současná působiště. Nabídku mnichovského velkoklubu nepřijal ani Ralf Rangnick, který po minulé sezoně skončil v Lipsku.

Bayern po debaklu s Frankfurtem propustil trenéra Kovače

Bayern Mnichov je bez trenéra. Vedení klubu se rozhodlo po sobotní porážce 1:5 s Eintrachtem Frankfurt odvolat Nika Kovače.