FC Bayern Mnichov

FC Bayern Mnichov

Nejúspěšnější německý fotbalový klub a úřadující šampion Bundesligy. Bavorský tým vybojoval 26 německých ligových titulů a pětkrát vyhrál Ligu mistrů nebo její dřívější obdobu v podobě Poháru mistrů evropských zemí, naposledy  v ročníku 2012-13.

Aktuálním trenérem Bayernu je Španěl Pep Guardiola, který dříve koučoval Barcelonu.

Mezi největší hvězdy mnichovského klubu patří například Arjen Robben, Franck Ribéry, Jérome Boateng či Manuel Neuer.

Fotbalové MS klubů se bude hrát v únoru

Fotbalové mistrovství světa klubů, které se i letos mělo odehrát v prosinci, bylo přeloženo na 1. až 11. února. Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) dnes rozhodla o posunutí turnaje v katarském Dauhá o dva měsíce kvůli nabité klubové sezoně v Evropě a Jižní Americe. To způsobila pauza zapříčiněná pandemií koronaviru v předešlé sezoně a následný pozdější start aktuálního ročníku.

"V souladu s mezinárodním protokolem zajistí FIFA a hostitelská země požadované záruky pro zdraví a bezpečnost všech zúčastněných," uvedlo vedení FIFA v prohlášení s tím, že v současnosti nemůže zaručit, zda budou moci turnaj sledovat diváci.

FIFA zároveň odložila myšlenku uspořádat na přelomu června a července v Číně rozšířený formát MS klubů, kterého se mělo zúčastnit 24 týmů. V tomto termínu se totiž odehrají Euro a jihoamerický šampionát Copa América, které byly přeloženy z letošního roku.

Bayern nabídl fanouškům před Superpohárem testy na covid zdarma

Vedení Bayernu Mnichov nabídne fanouškům, kteří pojedou podpořit fotbalisty v boji o Superpohár UEFA proti Seville do Budapešti, testy na koronavirus zdarma. Maďarsko vyžaduje, aby návštěvníci zápasu ze zahraničí měli čerstvý negativní test na covid-19.

Vítěz Ligy mistrů Bayern uvedl, že 3000 fanoušků klubu se vstupenkami na Superpohár se může nechat zadarmo otestovat příští pondělí a úterý na parkovišti u stadionu. Utkání Bayernu proti vítězi Evropské ligy Seville se hraje 24. září.

UEFA plánuje využít tradiční zahajovací zápas mezinárodní klubové sezony coby testovací akci pro návrat fanoušků na stadiony.

Zdroj: ČTK
Pokračovat