Liga mistrů

Liga mistrů

Je to fotbalová pohárová soutěž určená pro nejlepší evropské kluby a je považovaná za jednu z nejprestižnějších soutěží na světě. Hraje se od sezony 1955/56.

Hlavní část soutěže zahrnuje 32 týmů, rozdělených do osmi skupin po čtyřech. První dva týmy z každé skupiny postupují vyřazovací fáze. Osm týmů, které skončí třetí ve skupině, přestupuje do vyřazovací soutěže Evropské ligy.

Aktuálním šampionem (2016) je Real Madrid, který ve finále porazil městského rivala Atlético . V sezoně 2015-16 si o účast z v základní skupině této soutěže zahrály český mistr Viktoria Plzeň a druhá Sparta Praha, oba týmy však vypadly v třetím předkole.

Fotbalisté Villarrealu vyhráli 3:2 v Bergamu a jsou posledními osmifinalisty LM

Fotbalisté Villarrealu zvítězili v odloženém utkání závěrečného 6. kola Ligy mistrů na hřišti Atalanty Bergamo 3:2 a stali se posledními osmifinalisty prestižní soutěže.

Dvakrát se prosadil Arnaut Danjuma, další branku přidal Etienne Capoue. Za domácí jen snížili Ruslan Malinovskij a Duvan Zapata. Úřadující šampioni Evropské ligy si tak zajistili ve skupině F druhé místo s 10 body, jejich italský soupeř nastřádal o čtyři body body méně a bude bojovat v Evropské lize.

Utkání se mělo odehrát ve středu, ale kvůli kvůli hustému sněžení bylo o den odloženo. Lepší vstup do něj měli hosté z Villarrealu, kterým stačila k postupu i remíza. Již ve třetí minutě se prosadil po chybě obránce Demirala nizozemský útočník Danjuma.

Domácí se snažili vyrovnat a soupeře v první půli přestříleli 8:4, tři minuty před přestávkou však inkasovali podruhé. Tentokrát se po Gómezově přihrávce trefil Capoue. Když se navíc devátou brankou v této sezoně prosadil po přestávce znovu Danjuma, zdálo se být rozhodnuto.

Bergamo však ještě zabojovalo a díky střídajícímu Malinovskému a Zapatovi se dostalo na dostřel. Více už však italský celek v závěru nestihl.

Villarreal se stal po Manchesteru United druhým postupujícím ze skupiny F, vzhledem k druhému místu bude při losu figurovat mezi nenasazenými týmy. Anglický vicemistr si zajistil první příčku s 11 body.

Odložené utkání 6. kola fotbalové Ligy mistrů:

Skupina F:

Bergamo - Villarreal 2:3 (0:2)

Branky: 71. Malinovskij, 80. Zapata - 3. a 51. Danjuma, 42. Capoue. Rozhodčí: Taylor (Angl.).