Nejhorší start za 30 let. United neporazili Arsenal a jsou až desátí

30. 9. 2019 23:15
Fotbalisté Manchesteru United remizovali v domácí dohrávce 7. kola Premier League s Arsenalem 1:1 a zažívají nejhorší start do ligové sezony za třicet let. "Rudým ďáblům" patří s devíti body až desáté místo v tabulce, londýnský tým je čtvrtý.
Radost Arsenalu z vyrovnávacího gólu v utkání proti Manchesteru United.
Radost Arsenalu z vyrovnávacího gólu v utkání proti Manchesteru United. | Foto: Reuters

United se v hustém dešti na Old Trafford dostali do vedení v poslední minutě prvního poločasu, kdy Scott McTominay lehce tečovanou střela zpoza vápna překonal Bernda Lena.

Arsenal srovnal po chybě domácí obrany v 58. minutě díky gólu Pierrea-Emericka Aubameyanga, jenž nebyl původně chybně uznán kvůli ofsajdu. Po konzultaci s videorozhodčím branka platila, proti čemuž zase protestoval Manchester, protože asistent rozhodčího měl praporek zvednut dlouho předtím, než Aubameyang překonal Davida De Geu.

Gabonský útočník skóroval v sedmém utkání sezony posedmé, což se naposledy v dresu Arsenalu povedlo před více než dvaceti lety klubové legendě Dennisi Bergkampovi.

Manchester United se do dvouciferného počtu bodů po sedmi zápasech nedostal naposledy v sezoně 1989/90, v níž nakonec obsadil třináctou pozici.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Manchester United - Arsenal 1:1 (45. McTominay - 58. Aubameyang).

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).