Paris St. Germain

Jeden z nejúspěšnějších francouzských klubů, který vyhrál v ročníku 2015-16 Ligue 1 a zajistil si tak místo v základní skupině Ligy mistrů. Byl to celkem šestý titul pařížského celku v historii.

Na jaře 2013 v jeho dresu ukončil kariéru anglický reprezentant David Beckham.

Klub v současné době trénuje od června 2016 Španěl Unai Emery. Mezi největší hvězdy klubu patří Ezequiel Lavezzi.

Poslední trofej pro Neymara a spol. Další pohár nebude, nikdo ho nechtěl vysílat
Zahraniční ligy

Poslední ročník francouzského Ligového poháru vyhráli fotbalisté Paris St.-Germain a po triumfu v lize i Francouzském poháru završili domácí treble.
Tvrdý faul na Mbappého vedl ke rvačce. Hvězdný útočník možná přijde o Ligu mistrů

Francouzský fotbalista Paris Saint-Germain Kylian Mbappé utrpěl v pátečním finále Francouzského poháru těžký výron pravého kotníku.
PSG ovládlo po lize i francouzský pohár. Vystřelil ho Neymar

Fotbalisté Paris Saint-Germain vyhráli potřinácté v historii Francouzský pohár.
Lipsko i se Schickem se ve čtvrtfinále Ligy mistrů utká s Atléticem Madrid
Liga mistrů

Fotbalisté Lipska, mezi které patří i český reprezentační útočník Patrik Schick, nastoupí ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Atléticu Madrid.

Paris St. Germain koupil útočníka Icardiho za 1,5 miliardy korun

Za více než 1,5 miliardy korun přestoupil argentinský fotbalista Mauro Icardi z Interu Milán do Paris St. Germain, kde už v této sezoně hostoval. S devítinásobným mistrem francouzské ligy podepsal sedmadvacetiletý útočník smlouvu do roku 2024.

Icardi si loni odchod z Interu vytrucoval. V milánském klubu se nemohl domluvit na prodloužení smlouvy, byl vyřazen z týmu a nesměl s ním dlouho ani trénovat. V září přišel do PSG, v jehož dresu zářil. V 31 zápasech dal 20 gólů a řekl si o setrvání v klubu.

Na základě opce mohl pařížský celek získat Icardiho za 70 milionů eur, ale vzhledem k dopadům koronavirové krize souhlasil Inter podle agentury AFP se snížením částky na méně než 60 milionů eur. Podle italských médií dostane milánský klub 50 milionů okamžitě a dalších osm milionů eur v bonusech. Pokud by se Icardi vracel z PSG do italské ligy, obdrží Inter dalších 15 milionů eur.

"Děkujeme za šest let u nás a přejeme všechno nejlepší v budoucí kariéře," rozloučilo se s Icardim vedení Interu, kam přišel v roce 2013 ze Sampdorie Janov za 13 milionů eur. Za milánský tým odehrál 219 utkání a dal 124 branek.

Neymar hrál v karanténě plážový volejbal. Izolaci prý neporušil
Fotbal

Brazilský fotbalista Neymar odmítl, že by po návratu do vlasti nedodržoval nařízenou izolaci.
Sestřihy Ligy mistrů: Atlético odstřelilo Liverpool v prodloužení, dál jde i PSG
7:03
Liga mistrů

Fotbalisté Liverpoolu v domácí odvetě osmifinále Ligy mistrů podlehli 2:3 Atléticu Madrid a v soutěži končí. Dál naopak jde Paris St. Germain.
Stadiony se uzavřou i ve Francii. Zápas PSG s Dortmundem se odehraje bez diváků
Liga mistrů

Brány pařížského Parku princů zůstanou při středeční odvetě osmifinále Ligy mistrů uzavřeny. Důvodem jsou obavy ze šíření onemocnění s názvem Covid-19
Sestřihy Ligy mistrů: Fenomén Haaland zastínil hvězdy PSG, Dortmundu vystřílel výhru
4:25
Liga mistrů

Liverpool nenašel recept na precizní obranu Atlética a v Madridu vůbec nevystřelil na bránu. Haaland se s deseti góly dotáhl do čela tabulky střelců.

Trenér Jardim v Monaku znovu skončil, tým povede Španěl Moreno

Odvolaného portugalského trenéra Leonarda Jardima nahradí u fotbalistů Monaka bývalý kouč španělské reprezentace Robert Moreno. Jardim při druhém angažmá strávil v sedmém klubu francouzské ligy 11 měsíců, na konci ledna se mužstva ujal po někdejším francouzském kanonýrovi Thierrym Henrym.

Jardim v minulosti vedl Olympiakos Pireus či Sporting Lisabon, do Monaka poprvé přišel v roce 2014. V sezoně 2016/17 získal titul, ale loni na podzim doplatil na bídný start do domácí soutěže i Ligy mistrů. Po třech měsících se nicméně vrátil, neboť pod Henryho vedením vyhrál knížecí klub jen čtyři z 20 zápasů a bojoval o udržení.

Nyní však portugalský trenér skončil znovu, třebaže v posledních čtyřech ligových kolech jeho tým neprohrál. V tabulce je Monako mimo pohárové pozice a na vedoucí Paris St. Germain ztrácí 17 bodů.

Dvaačtyřicetiletý Moreno postoupil se španělskou reprezentací na mistrovství Evropy, pak se ale k týmu vrátil Luis Enrique. Na klubové úrovni bude Monako pro dlouholetého asistenta Morena první štací v roli hlavního kouče, smlouvu má do roku 2022.

Lipsko se Schickem vyzve v Lize mistrů Mourinho, City narazí na Real
Liga mistrů

Jako největší taháky programu se jeví duely Manchesteru City s Realem Madrid a Atlética Madrid s Liverpoolem.

V Bordeaux se kvůli ultras 25 minut nehrálo, pak padlo šest gólů

Utkání 16. kola francouzské ligy mezi fotbalisty Bordeaux a Nimes bylo kvůli fanouškům téměř na půl hodiny přerušeno. Skupina příznivců domácího klubu sešla na protest proti vedení v 11. minutě z tribun k trávníku a rozhodčí raději poslal oba týmy do šaten.

Několik desítek ultras Bordeaux, kterým se říká Ultramarines, kvůli sporům ve vedení klubu požadují, aby odstoupil dlouholetý prezident Frédéric Longuépée. Jejich protest trval 25 minut a domácí hráče příliš nerozhodil. Girondins i díky hattricku nigerijského útočníka Joshe Maji vyhráli 6:0.

Podobně jednoznačné vítězství si mohli užít fanoušci Brestu, který deklasoval 5:0 Štrasburk. Hattrickem se blýskl Argentinec Cristian Battocchio.

Fotbalisté Marseille díky brance z penalty a gólové asistenci Dimitriho Payeta vyhráli 2:0 v Angers a dotáhli se na rozdíl dvou bodů k vedoucímu Paris Saint-Germain. Úřadující mistři mají nicméně k dobru dvě utkání.

Francouzská fotbalová liga - 16. kolo:

Angers - Marseille 0:2 (17. Sanson, 41. Payet z pen.), Brest - Štrasburk 5:0 (45.+1, 53. a 75. Battocchio, 21. Mendy, 90.+4 N'goma z pen.), Bordeaux - Nimes 6:0 (24., 37. a 53. Maja, 76. a 87. Otavio, 58. De Préville), Lyon - Lille 0:1 (68. Ikone).

Sestřihy Ligy mistrů: Mourinho v extázi, Lewandowski dal čtyři góly za čtrnáct minut
Liga mistrů

Tottenham v Lize mistrů po dvaceti minutách prohrával s Olympiakosem 0:2. José Mourinho a jeho svěřenci ale nakonec otočili a zajistili si postup.
Sestřihy Ligy mistrů: Kuriozní konec v Bergamu, za City dochytal zápas obránce Walker
Liga mistrů

První tři týmy mají jisté osmifinále Ligy mistrů. po čtyřech zápasech jsou mezi šestnácti nejlepšími PSG, Bayern a Juventus.

Neymar nebude obviněn za napadení fanouška po finále poháru

Brazilský fotbalista Neymar nebude obviněn za to, že po finále Francouzského poháru uhodil fanouška Rennes. Hvězda Paris Saint-Germain vyvázne podle agentury AFP s písemným napomenutím.

Neymara po dubnovém finále poháru, které favorizované PSG prohrálo na penalty, provokoval fanoušek soupeře. Devětadvacetiletý muž si hráče poraženého týmu, když kráčeli po schodech tribuny převzít stříbrné medaile, natáčel na mobilní telefon a měl k nim posměšné poznámky. Brazilský útočník se s fanouškem dostal do konfliktu a ohnal se po něm.

Musíš nést následky svých činů. Trenér Paris St. Germain promlouval Neymarovi do duše

Německý trenér Paris Saint-Germain Thomas Tuchel stojí za svou hvězdou. Zároveň ale uznává, že hněv fanoušků na největší hvězdu je oprávněný.
Potupa od Bayernu. Tottenham schytal sedmibrankový výprask, Real měl namále
Liga mistrů

Fotbalisté Bayernu Mnichov rozdrtili v Lize mistrů Tottenham na jeho hřišti 7:2. Čtyři branky vstřelil ve druhém poločase Serge Gnabry.