Paris St. Germain

Jeden z nejúspěšnějších francouzských klubů, který vyhrál v ročníku 2015-16 Ligue 1 a zajistil si tak místo v základní skupině Ligy mistrů. Byl to celkem šestý titul pařížského celku v historii.

Na jaře 2013 v jeho dresu ukončil kariéru anglický reprezentant David Beckham.

Klub v současné době trénuje od června 2016 Španěl Unai Emery. Mezi největší hvězdy klubu patří Ezequiel Lavezzi.

Domenech i Pochettino v prvních zápasech jen remizovali

Bývalý trenér francouzské reprezentace Raymond Domenech při návratu na lavičku po deseti letech dovedl fotbalisty Nantes k remíze s favorizovaným Rennes. O záchranu bojující domácí uhráli se čtvrtým týmem tabulky v 18. ligovém kole bod za bezbrankový zápas.

Remízou začal také nový trenér Paris St. Germain Mauricio Pochettino. Obhájci titulu měli sice nad St. Etienne převahu, ale po vyrovnání Moiseho Keana se 14. celkem tabulky hráli nakonec 1:1. Na druhém místě tabulky PSG ztrácí tři body na první Lyon, který si dnes poradil 3:2 s Lens.

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.