Paris St. Germain

Jeden z nejúspěšnějších francouzských klubů, který vyhrál v ročníku 2015-16 Ligue 1 a zajistil si tak místo v základní skupině Ligy mistrů. Byl to celkem šestý titul pařížského celku v historii.

Na jaře 2013 v jeho dresu ukončil kariéru anglický reprezentant David Beckham.

Klub v současné době trénuje od června 2016 Španěl Unai Emery. Mezi největší hvězdy klubu patří Ezequiel Lavezzi.

V Bordeaux se kvůli ultras 25 minut nehrálo, pak padlo šest gólů

Utkání 16. kola francouzské ligy mezi fotbalisty Bordeaux a Nimes bylo kvůli fanouškům téměř na půl hodiny přerušeno. Skupina příznivců domácího klubu sešla na protest proti vedení v 11. minutě z tribun k trávníku a rozhodčí raději poslal oba týmy do šaten.

Několik desítek ultras Bordeaux, kterým se říká Ultramarines, kvůli sporům ve vedení klubu požadují, aby odstoupil dlouholetý prezident Frédéric Longuépée. Jejich protest trval 25 minut a domácí hráče příliš nerozhodil. Girondins i díky hattricku nigerijského útočníka Joshe Maji vyhráli 6:0.

Podobně jednoznačné vítězství si mohli užít fanoušci Brestu, který deklasoval 5:0 Štrasburk. Hattrickem se blýskl Argentinec Cristian Battocchio.

Fotbalisté Marseille díky brance z penalty a gólové asistenci Dimitriho Payeta vyhráli 2:0 v Angers a dotáhli se na rozdíl dvou bodů k vedoucímu Paris Saint-Germain. Úřadující mistři mají nicméně k dobru dvě utkání.

Francouzská fotbalová liga - 16. kolo:

Angers - Marseille 0:2 (17. Sanson, 41. Payet z pen.), Brest - Štrasburk 5:0 (45.+1, 53. a 75. Battocchio, 21. Mendy, 90.+4 N'goma z pen.), Bordeaux - Nimes 6:0 (24., 37. a 53. Maja, 76. a 87. Otavio, 58. De Préville), Lyon - Lille 0:1 (68. Ikone).

Sestřihy Ligy mistrů: Mourinho v extázi, Lewandowski dal čtyři góly za čtrnáct minut
Liga mistrů

Tottenham v Lize mistrů po dvaceti minutách prohrával s Olympiakosem 0:2. José Mourinho a jeho svěřenci ale nakonec otočili a zajistili si postup.
Sestřihy Ligy mistrů: Kuriozní konec v Bergamu, za City dochytal zápas obránce Walker
Liga mistrů

První tři týmy mají jisté osmifinále Ligy mistrů. po čtyřech zápasech jsou mezi šestnácti nejlepšími PSG, Bayern a Juventus.

Neymar nebude obviněn za napadení fanouška po finále poháru

Brazilský fotbalista Neymar nebude obviněn za to, že po finále Francouzského poháru uhodil fanouška Rennes. Hvězda Paris Saint-Germain vyvázne podle agentury AFP s písemným napomenutím.

Neymara po dubnovém finále poháru, které favorizované PSG prohrálo na penalty, provokoval fanoušek soupeře. Devětadvacetiletý muž si hráče poraženého týmu, když kráčeli po schodech tribuny převzít stříbrné medaile, natáčel na mobilní telefon a měl k nim posměšné poznámky. Brazilský útočník se s fanouškem dostal do konfliktu a ohnal se po něm.

Musíš nést následky svých činů. Trenér Paris St. Germain promlouval Neymarovi do duše
Zahraniční ligy

Německý trenér Paris Saint-Germain Thomas Tuchel stojí za svou hvězdou. Zároveň ale uznává, že hněv fanoušků na největší hvězdu je oprávněný.
Potupa od Bayernu. Tottenham schytal sedmibrankový výprask, Real měl namále
Liga mistrů

Fotbalisté Bayernu Mnichov rozdrtili v Lize mistrů Tottenham na jeho hřišti 7:2. Čtyři branky vstřelil ve druhém poločase Serge Gnabry.

Barcelona bude prvním klubem na světě s obratem přes miliardu eur

Fotbalová Barcelona se stane prvním sportovním klubem na světě, jehož obrat přesáhne miliardu eur. Celkové příjmy úřadujícího španělského mistra dosáhly v minulé sezoně rekordních 990 milionů eur a v té aktuální by se měly vyšplhat na 1,047 miliardy (27,1 miliardy korun). Klub to oznámil v prohlášení na svém webu.

Soupeř pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů přesáhne hranici miliardy eur oproti původnímu plánu o rok dříve. Barcelona, kterou vlastní fanoušci, podle odhadu vydělá po zdanění 11 milionů eur (285 milionů korun). Dluh katalánského celku činí 217,2 milionu eur (5,6 miliardy korun).

Vedení klubu utratilo v létě za posily 255 milionů eur (6,6 miliardy korun). Za 120 milionů eur přivedlo Antoinea Griezmanna z Atlética Madrid a za 75 milionů eur Frenkieho de Jonga z Ajaxu Amsterodam.

Výkonný ředitel Oscar Grau prohlásil, že se Barcelona snažila získat i De Jongova někdejšího spoluhráče z Ajaxu Matthijse de Ligta, který ale upřednostnil Juventus Turín. Stejně tak usiloval klub o návrat Brazilce Neymara z Paris St. Germain.

"Hodně jsme o něj stáli, udělali jsme všechno možné. Učinili jsme dvě nabídky. Podle nás ho ale PSG nechtělo prodat," řekl Grau.

Kouč PSG hrozil odchodem z tiskové konference, Zidane kritizoval vlastní hráče
Liga mistrů

Žádný Neymar, Kylian Mbappé nebo Edinson Cavani? Pro Paris St. Germain to ve středu v Lize mistrů proti Realu Madrid nebyl žádný problém.
Fotbalové velkokluby si vyměnily brankáře. Navas jde z Realu do PSG

Francouzský mistr podepsal čtyřletou smlouvu s Kostaričanem Keylorem Navasem, opačným směrem se stěhuje Francouz Alphonse Aréola.
Přestup Neymara z PSG do Barcelony je na spadnutí. Kluby se přiblížily dohodě

Sportovní ředitel Barcelony Javier Bordas po schůzce s představiteli PSG v Paříži řekl, že se obě strany ve svých požadavcích přiblížily dohodě.
Monako se trápí. Ztratilo dobře rozehraný zápas s Nimes a čeká na první výhru

Předloňští mistři a loňští vicemistři sice vedli už o dvě branky, ale stejně jako v předchozích dvou zápasech dohrávali v oslabení a remizovali.
Neymara chce Real Mardid, fanoušci jsou ale proti

Do hry o brazilského fotbalistu Neymara vstoupil podle španělského listu Sport Real Madrid.
Neymar se potíží se zákonem nezbavil. Po modelce jej žaluje i fanoušek

Fanoušek fotbalistů Rennes podal trestní oznámení na hvězdu Paris Saint-Germain Neymara, jenž ho v dubnu uhodil po finále Francouzského poháru.
PSG má první trofej sezony, Rennes i s Koubkem v brance na Superpohár nedosáhlo
Fotbal

Paris St. Germain v sobotním prvním zápase nové sezony porazil Rennes 2:1 a získal francouzský superpohár.