Juventus Turín

Nejúspěšnější italský fotbalový klub a úřadující šampion Serie A. Prvním místem v domácí soutěži si také zajistil vstupenku do hlavní části Ligy mistrů. V historii získal celkem 32 titulů, dvakrát ovládl Champions League.

Ve vedení klubu působí někdejší český reprezentant a bývalý hráč turínského mužstva Pavel Nedvěd.

Mužstvo v současnosti trénuje Ital Massimiliano Allegri. Mezi největší hvězdy mužstva patří Italové Gianluigi Buffon, Andrea Pirlo či Giorgio Chiellini.

Juventus srazila rychlá červená a Fiorentině podlehl 0:3

Fotbalisté Juventusu Turín nezvládli duel 14. kola italské ligy s Fiorentinou. Po vyloučení Juana Cuadrada hráli 72 minut v deseti a doma prohráli vysoko 0:3.

Fiorentina zaskočila obhájce titulu už po třech minutách hry. Veterán "Fialek" Franck Ribéry vysunul do rychlého úniku Dušana Vlahoviče, který přesprintoval obránce a "dloubáčkem" přehodil vybíhajícího brankáře Wojciecha Szczesného. Další problém pro Juventus přišel v 18. minutě. Cuadrado si při driblinku příliš předkopl míč a ve snaze dosáhnout na něj ve skluzu trefil kotník Gaetana Castrovilliho, za což dostal rovnou červenou kartu.

Právě Castrovilli mohl o chvíli později zvýšit, jeho přízemní pokus ale výborným zákrokem vyrazil Szczesny. Juventus pořádně zahrozil až po změně stran, hlavička Cristiana Ronalda do sítě ale nebyla kvůli ofsajdu uznána. Fiorentina pak v rychlé pětiminutovce mezi 76. a 81. minutou stvrdila zisk tří bodů díky vlastní brance Alexe Sandra a gólu Martína Cácerese, který se trefil do sítě svého bývalého klubu.

Juventus po obratu v závěru ovládl turínské derby

Fotbalisté mistrovského Juventusu otočili v 10. kole italské ligy derby s FC Turín. Vítězství 2:1 jim zařídil gólem v 89. minutě kapitán Leonardo Bonucci.

FC Turín se ujal vedení v deváté minutě, kdy se po rohovém kopu nejlépe zorientoval ve vápně Nicolas N‘Koulou. Obhájci titulu se dlouho nemohli proti pozorné obraně "Býků" prosadit, ale nakonec udeřili dvakrát ze vzduchu.

Nejprve v 77. minutě poprvé skóroval v italské lize střídající Weston McKennie a o 12 minut později se prosadil takřka totožným způsobem hlavou po centru z pravé strany Bonucci. "Stará dáma" tak ztrácí už jen tři body na vedoucí AC Milán, který má ale nedělní zápas se Sampdorií k dobru.

Druhé místo o bod před Juventusem udržel Inter Milán, který si poradil 3:1 s Boloňou. Dvakrát se v dresu "Nerazzurri" trefil Ašraf Hakimi a jeden gól přidal Romelu Lukaku. Belgický útočník má na kontě osm gólů v devíti zápasech, což je jeho nejlepší začátek sezony v kariéře.

Lazio zdolalo 2:1 nováčka Speziu a venku vyhrálo čtvrtý z pěti zápasů. Gólem k tomu přispěl i nejlepší střelec minulé sezony Serie A Ciro Immobile, který dal v aktuálním ročníku šest tref.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Spezia - Lazio Řím 1:2 (64. Nzola - 15. Immobile, 33. Milinkovič-Savič), Juventus Turín - FC Turín 2:1 (77. McKennie, 89. Bonucci - 9. N'Koulou), Inter Milán - Boloňa 3:1 (45. a 70. Hakimi, 16. Lukaku - 67. Vignato).

20. Crotone 9 0 2 7 6:20 2

Poznámka: Neapoli byl odečten bod za neodehrání říjnového zápasu s Juventusem.

Ronaldo je na covid stále pozitivní, proti Messimu nenastoupí

Pětinásobný nejlepší fotbalista světa Cristiano Ronaldo chybí kvůli nákaze koronavirem v nominaci Juventusu na večerní zápas Ligy mistrů proti Barceloně. Na jeho očekávané souboje s hvězdou Katalánců Lionelem Messim tak tentokrát nedojde.

Pětatřicetiletý Ronaldo byl pozitivně testován na koronavirus před dvěma týdny v portugalské reprezentaci. Od té doby je v karanténě a nemá příznaky covidu-19, k návratu na trávník ale potřebuje negativní výsledek testu. Ten podle úterní informace televizní stanice Sky Sport Italia nepřinesly ani nejnovější odběry.

Hráč na sociálních sítích uvedl, že se cítí zdravotně zcela v pořádku, a přidal ostrou kritiku věrohodnosti PCR testů. Kvůli nákaze Ronaldo vynechal zatím tři zápasy Juventusu a turínský tým bez něj vyhrál pouze jednou.