Hübschman bude ve 40 kopat ligu, Galásek v repre zůstal. Co dělají hrdinové Eura 04?

Tomáš Hübschman
Petr Čech. Brankář bronzové reprezentace má za sebou velmi úspěšnou kariéru. Po Euru chytal v Chelsea a Arsenalu. S národním týmem byl ještě na MS 2006 a na evropských šampionátech v letech 2008, 2012 a 2016. Kariéru ukončil po prohraném finále Evropské ligy v roce 2019. Nyní už se aktivně fotbalu nevěnuje, zato chytá v nižší anglické hokejové soutěži. A také působí jako poradce v Chelsea.
Jaromír Blažek. Euro mu život nijak zásadně nezměnilo. V dalších letech pokračoval v pražské Spartě, odkud hostoval v Příbrami a zkusil si i bundesligu v Norimberku. Po rozchodu s letenským klubem chytal čtyři sezony za Jihlavu. Pak se stal v klubu trenérem brankářů. Zároveň chytá přebor v Újezdu nad Lesy, provozuje brankářskou akademii a také figuruje ve vedení futsalové Sparty.
Antonín Kinský. Na Euro se podíval jako třetí brankář. Ještě před ním přestoupil z Liberce do Saturnu Moskevská oblast. Dnes je mu 45, ale kariéru ukončil v roce 2011 právě po hořkém rozchodu se Saturnem, který bývalému reprezentačnímu gólmanovi dlužil na výplatách podle jeho slov milion dolarů (v tehdejším kurzu asi 17 milionů korun). V současnosti vede gólmany v reprezentaci do 19 let. Jeho syn mimochodem rovněž chytá a v juniorce Dukly si nevede vůbec špatně.
Zdeněk Grygera. Vynikající obránce po angažmá v Drnovicích a Spartě přijel na Euro jako hráč Ajaxu. V roce 2007 přestoupil za tehdy horentní sumu 100 milionů korun do Juventusu, kde strávil čtyři sezony. Poslední rok a půl odehrál ve Fulhamu. Pak se na chvíli stáhl a nyní je generálním manažerem prvoligového Zlína.
Foto: ČTK
mar mar
Aktualizováno 22. 6. 2021 14:26
Čeští fotbalisté získali na památném Euru 2004 bronzové medaile. Prohlédněte si, jak se změnily životy klíčových aktérů památného mistrovství.
 

Právě se děje

Další zprávy