V Radotíně, rezervě Bordeaux i na ligových trávnících. Kde najdete hrdiny Eura 2004?

V Radotíně, rezervě Bordeaux i na ligových trávnících. Kde najdete hrdiny Eura 2004?
Petr Čech. Brankář bronzové reprezentace má za sebou velmi úspěšnou kariéru. Po Euru chytal v Chelsea a Arsenalu. S národním týmem byl ještě na MS 2006 a na evropských šampionátech v letech 2008, 2012 a 2016. Letos ukončil po prohraném finále Evropské ligy svou bohatou reprezentační kariéru a připravuje se na roli manažera. Tu bude vykonávat opět v Chelsea.
Jaromír Blažek. Euro mu život nijak zásadně nezměnilo. V dalších letech pokračoval v pražské Spartě, odkud hostoval v Příbrami a zkusil si i Bundesligu v Norimberku. Po rozchodu s letenským klubem chytal čtyři sezony za Jihlavu. Pak se stal v klubu trenérem brankářů. Zároveň hraje 1. A třídu v Újezdu nad Lesy a je ve vedení futsalové Sparty.
Antonín Kinský. Na Euro se podíval jako třetí brankář. Ještě před ním přestoupil z Liberce do Saturnu Moskevská oblast. Dnes je mu 44, ale kariéru ukončil v roce 2011 právě po hořkém rozchodu se Saturnem, který bývalému reprezentačnímu gólmanovi dlužil na výplatách podle jeho slov milion dolarů (v tehdejším kurzu asi 17 milionů korun).
Zdeněk Grygera. Vynikající obránce po angažmá v Drnovicích a Spartě přijel na Euro jako hráč Ajaxu. V roce 2007 přestoupil za tehdy horentní sumu 100 milionů korun do Juventusu, kde strávil čtyři sezony. Poslední rok a půl odehrál ve Fulhamu. Pak se na chvíli stáhl a nyní je generálním manažerem prvoligového Zlína.
Foto: ČTK
mar mar
Aktualizováno 9. 7. 2019 15:28
Od vyřazení Česka v semifinále Eura 2004 je to na den přesně 15 let. Prohlédněte si, jak se změnily životy klíčových aktérů památného mistrovství.
 

Právě se děje

Další zprávy