V Radotíně, rezervě Bordeaux i na ligových trávnících. Kde najdete hrdiny Eura 2004?

V Radotíně, rezervě Bordeaux i na ligových trávnících. Kde najdete hrdiny Eura 2004?
Petr Čech. Brankář bronzové reprezentace má za sebou velmi úspěšnou kariéru. Po Euru chytal v Chelsea a Arsenalu. S národním týmem byl ještě na MS 2006 a na evropských šampionátech v letech 2008, 2012 a 2016. Letos ukončil po prohraném finále Evropské ligy svou bohatou reprezentační kariéru a připravuje se na roli manažera. Tu bude vykonávat opět v Chelsea.
Jaromír Blažek. Euro mu život nijak zásadně nezměnilo. V dalších letech pokračoval v pražské Spartě, odkud hostoval v Příbrami a zkusil si i Bundesligu v Norimberku. Po rozchodu s letenským klubem chytal čtyři sezony za Jihlavu. Pak se stal v klubu trenérem brankářů. Zároveň hraje 1. A třídu v Újezdu nad Lesy a je ve vedení futsalové Sparty.
Antonín Kinský. Na Euro se podíval jako třetí brankář. Ještě před ním přestoupil z Liberce do Saturnu Moskevská oblast. Dnes je mu 44, ale kariéru ukončil v roce 2011 právě po hořkém rozchodu se Saturnem, který bývalému reprezentačnímu gólmanovi dlužil na výplatách podle jeho slov milion dolarů (v tehdejším kurzu asi 17 milionů korun).
Zdeněk Grygera. Vynikající obránce po angažmá v Drnovicích a Spartě přijel na Euro jako hráč Ajaxu. V roce 2007 přestoupil za tehdy horentní sumu 100 milionů korun do Juventusu, kde strávil čtyři sezony. Poslední rok a půl odehrál ve Fulhamu. Pak se na chvíli stáhl a nyní je generálním manažerem prvoligového Zlína.
Foto: ČTK
mar mar
Aktualizováno 9. 7. 2019 15:28
Od vyřazení Česka v semifinále Eura 2004 je to na den přesně 15 let. Prohlédněte si, jak se změnily životy klíčových aktérů památného mistrovství.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Bývalý mluvčí Filosofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy