DJ Cissé sní o návratu, s fotbalem se loučí Baroš. Co dělají šampioni LM z roku 2005?

Pojďme si nejprve připomenout, jak památné finále v roce 2005 probíhalo. AC Milán vedl na Atatürkově stadionu v Istanbulu o půli už 3:0, když se už v první minutě trefil Maldini a další dva zápisy přidal Crespo. Jenže po půli se Liverpool dokázal zázračně vzchopit, vyrovnal na 3:3 a v penaltách nakonec vydřel slavné vítězství.
Milan Baroš ve finále nastoupil dokonce v základní jedenáctce, gólově se ale neprosadil. Byť se podílel na akci, která předcházela třetí brance Liverpoolu. Osmatřicetiletý "Bary" v této sezoně jako jediný ještě hrál fotbal na nejvyšší úrovni, ale i on již oznámil, že s profi fotbalem definitivně končí. Baroš, který si po odchodu z Liverpoolu zahrál třeba za Aston Villu, Lyon, Portsmouth, Galatasaray, Antalyaspor či Liberec definitivně zakotvil v mateřském Baníku v létě 2017. V této sezoně naskočil zatím do čtrnácti ligových zápasů a vstřelil jeden gól.
Kapitán týmu Steven Gerrard byl po zásluze oceněn jako nejlepší hráč utkání. V 54. minutě vstřelil hlavou první gól Liverpoolu a po faulu na něj Reds dokonce vyrovnali. S aktivní kariérou se Gerrard rozloučil před třemi lety v dresu LA Galaxy. Pak se vrátil do Liverpoolu, kde nejprve jako trenér vedl mládežnické týmy a posléze na osm zápasů i první tým. Od léta 2018 je někdejší dlouholetý kapitán Reds trenérem Glasgow Rangers.
Jednou z nepřehlédnutelných postav finále se stal polský brankář Jerzy Dudek. V první půli sice třikrát inkasoval, ale v druhém poločase několikrát podržel Liverpool při šancích AC. Zářil ale především v penaltovém rozstřelu, kde poskakováním na brankové čáře přinutil k chybě Brazilce Serginha a následně chytil dvě penalty střelců Milána. Kariéru ukončil v roce 2011 a od té doby se věnuje zejména golfu a příležitostné práci v médiích jako expert. Letos by také měla vyjít kniha, kde popisuje největší okamžiky své kariéry, včetně památného rozstřelu ve finále.
yac yac
25. 5. 2020 14:05
Před patnácti lety vyhrál Liverpool památné finále Ligy mistrů nad AC Milán, ačkoliv v poločase prohrával o tři góly. Podívejte se, co dnes dělají muži, kteří se pod legendární obrat podepsali.