Osudy nejmladších střelců: Hvězdné kariéry, večírky i konec před třicítkou

Osudy nejmladších střelců: Hvězdné kariéry, večírky i konec před třicítkou
Nejmladším střelcem samostatné české soutěže je záložník Adam Hložek. První branku vstřelil v 16 letech, 7 měsících a 15 dnech v zápase proti Plzni. Tehdejší rekord překonal o tři dny. Ofenzivní talent Sparty je teprve na začátku své kariéry, ale už stihl vstřelit sedm ligových gólů a na devět přihrát. Pro trenéry Sparty je stabilním článkem základní sestavy.
Jen o zmiňované tři dny je druhým nejmladším střelcem Tomáš Pilík. Jeho jméno je spojené především s působením v Příbrami, za kterou svou první branku vstřelil. Do zahraničí se ale neprosadil, zkusil si jen půlroční angažmá v maďarském Honvédu. V české lize hrál technicky laděný záložník kromě Příbrami také za Baník a Brno. Momentálně působí v Jablonci.
Třetím nejmladším střelcem v lize se stal o tomto víkendu Adam Karabec. Záložník Sparty se proti Karviné trefil ve svém druhém ligovém zápase v kariéře, na hřiště vyběhl až v poslední minutě zápasu. Na svém kontě má podle oficiálních statistik jen čtyři odehrané minuty, přesto se stihl zapsat brankou.
Útočníkovi Sparty Václavu Kadlecovi se předpovídala velká budoucnost. Kariéru nastartoval výtečně. V šestnácti začal sbírat první ligové minuty a ve svém osmém zápase vstřelil gól. V 21 letech přestoupil do bundesligového Frankfurtu a hned ve druhém zápase se prosadil. Nakonec ale za celkem tři sezony v bundeslize, které přerušil hostováním ve Spartě, nastřílel jen šest gólů. Pak se stěhoval do dánského Midtjyllandu a opět zpět do Sparty. Během posledního angažmá na Letné jej provázely táhlé zdravotní problémy a letos v zimě ukončil v 28 letech kariéru. Poslední ligovou minutu si zapsal loni v březnu proti Plzni.
Foto: Milan Kammermayer
Marek Janoš Marek Janoš
2. 6. 2020 20:20
Ve víkendovém ligovém kole se gólově prosadil sparťan Adam Karabec. Jeho branka do sítě Karviné zpečetila výhru Sparty 4:1, zároveň se v 16 letech a 10 měsících zařadil jako třetí nejmladší střelec v české historii ligy. Prohlédněte si přehled hráčů, kteří v české lize skórovali před svými osmnáctými narozeninami.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Arménský premiér žádal Putina o vojenskou pomoc kvůli incidentu a Ázerbájdžánem

Arménský úřadující předseda vlády Nikol Pašinjan v pátek požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc, včetně vojenské, v souvislosti se středečním incidentem v pohraničí s ázerbájdžánskými vojáky. Premiér o tom podle agentury TASS informoval na zasedání parlamentu.

Arménské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že ázerbájdžánské ozbrojené síly se ve snaze "upravit hranice" pokusily provést "určité práce" v jedné z příhraničních oblastí Sjunikské provincie. Po intervenci jednotky arménské armády ázerbájdžánští vojáci tyto práce přerušili a nyní strany jednají o urovnání vzniklého konfliktu.

Premiér incident označil za pokus Ázerbájdžánu přivlastnit si území Arménie. Podle něj ázerbájdžánské ozbrojené síly překročily státní hranici a pronikly na arménské území do hloubky 3,5 kilometru.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy