Osudy nejmladších střelců: Hvězdné kariéry, večírky i konec před třicítkou

Osudy nejmladších střelců: Hvězdné kariéry, večírky i konec před třicítkou
Nejmladším střelcem samostatné české soutěže je záložník Adam Hložek. První branku vstřelil v 16 letech, 7 měsících a 15 dnech v zápase proti Plzni. Tehdejší rekord překonal o tři dny. Ofenzivní talent Sparty je teprve na začátku své kariéry, ale už stihl vstřelit sedm ligových gólů a na devět přihrát. Pro trenéry Sparty je stabilním článkem základní sestavy.
Jen o zmiňované tři dny je druhým nejmladším střelcem Tomáš Pilík. Jeho jméno je spojené především s působením v Příbrami, za kterou svou první branku vstřelil. Do zahraničí se ale neprosadil, zkusil si jen půlroční angažmá v maďarském Honvédu. V české lize hrál technicky laděný záložník kromě Příbrami také za Baník a Brno. Momentálně působí v Jablonci.
Třetím nejmladším střelcem v lize se stal o tomto víkendu Adam Karabec. Záložník Sparty se proti Karviné trefil ve svém druhém ligovém zápase v kariéře, na hřiště vyběhl až v poslední minutě zápasu. Na svém kontě má podle oficiálních statistik jen čtyři odehrané minuty, přesto se stihl zapsat brankou.
Útočníkovi Sparty Václavu Kadlecovi se předpovídala velká budoucnost. Kariéru nastartoval výtečně. V šestnácti začal sbírat první ligové minuty a ve svém osmém zápase vstřelil gól. V 21 letech přestoupil do bundesligového Frankfurtu a hned ve druhém zápase se prosadil. Nakonec ale za celkem tři sezony v bundeslize, které přerušil hostováním ve Spartě, nastřílel jen šest gólů. Pak se stěhoval do dánského Midtjyllandu a opět zpět do Sparty. Během posledního angažmá na Letné jej provázely táhlé zdravotní problémy a letos v zimě ukončil v 28 letech kariéru. Poslední ligovou minutu si zapsal loni v březnu proti Plzni.
Foto: Milan Kammermayer
Marek Janoš Marek Janoš
2. 6. 2020 20:20
Ve víkendovém ligovém kole se gólově prosadil sparťan Adam Karabec. Jeho branka do sítě Karviné zpečetila výhru Sparty 4:1, zároveň se v 16 letech a 10 měsících zařadil jako třetí nejmladší střelec v české historii ligy. Prohlédněte si přehled hráčů, kteří v české lize skórovali před svými osmnáctými narozeninami.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Mexické horníky v dole zatopila voda, záchranáři bojují s časem

Více než 300 vojáků a dalších lidí se v Mexiku účastní záchranné akce, jejímž cílem je vysvobodit z podzemí deset horníků, kteří jsou už téměř čtyři dny uvězněni v zatopeném uhelném dole. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Neštěstí se stalo v mexickém státě Coahuila ve středu ve 13:35 místního času (20:35 SELČ), když se propadla stěna šachty a důl byl zaplaven. Vodu z dolu odčerpávají velká čerpadla a podle BBC bylo na místo povoláno i šest potápěčů mexických speciálních sil.

Příbuzní, kteří se shromáždili před dolem, doufají, že se horníkům podařilo najít vzduchovou kapsu. "Jsme unavení a zoufalí, ale pořád máme trochu naděje," prohlásila Cecilia Cruzová.

Agentura Reuters informovala, že pěti jiným horníkům se povedlo dostat se z dolu ven. Jeden z nich, Fernando Pompa, v rozhovoru s místní rozhlasovou stanicí popsal, jak byl z dolu vytažen ven ve vozíku, který se používá k přepravě uhlí.

Důl v okrese Sabinas byl otevřen v lednu a podle mexického ministerstva práce od té doby nikdo nehlásil žádné abnormálnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy