Místo tribuny na Letné strahovské autokino: pivo, velké plátno a porážka Sparty

Místo tribuny na Letné strahovské autokino: pivo, velké plátno a porážka Sparty
Příznivci letenského klubu ale moc důvodů k radosti neměli, jejich tým prohrál 1:2.
Viktorii poslal ve šlágru 25. ligového kola do vedení v 26. minutě Lukáš Kalvach a pojistku přidal Jean-David Beauguel.
V 87. minutě snížil střídající David Moberg Karlsson, ale to bylo od sparťanů vše.
Sparta v lize už šestkrát po sobě nezvítězila a zůstala devátá.
Foto: Milan Kammermayer
Prohlédněte si fotografie z autokina na Strahově, kde fanoušci mohli sledovat středeční šlágr 25. kola první ligy mezi fotbalisty Sparty a Plzně, a také několik snímků z fotbalového zápasu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

"USA stahování vojsk z Německa neplánují," řekl Austin s tím, že počet amerických vojáků se naopak zvýší. Němečtí novináři na tiskové konferenci označili zprávu jako překvapivou, protože po Bidenově ohlášeném plánu vojáky z Německa nestahovat bude jejich počet naopak ještě navýšen. Oznámení přišlo navíc v době, kdy Rusko posiluje své vojenské kapacity u hranic s Ukrajinou.

"Je to symbol upřímného přátelství," řekla Krampová-Karrenbauerová s tím, že věří, že noví vojáci i jejich rodiny naleznou v Německu druhý domov. Austinovi poděkovala, že do země přijel i přes složitou epidemickou situaci. "I já doufám, že budu moci brzy využít pozvání do USA," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy