Zvětšování penisu, mrtvé dvojče, akce CIA. I to jsou historky dopujících sportovců

Zvětšování penisu, mrtvé dvojče, akce CIA. I to jsou historky dopujících sportovců
Když několikanásobná mistryně světa a olympijská šampionka v běhu na lyžích Therese Johaugová oznamovala, že neprošla mimosoutěžní kontrolou, uvedla jako zdroj nepovolených steroidů přípravek na zklidnění popálených rtů. Měla si ho koupit při soustředění v Livignu v místní lékárně a údajně ji prý lékárník i týmový doktor ujistili, že je neškodný...
Velmi podobně se ostatně hájila italská tenistka Sara Erraniová. Ta vysvětlovala pozitivní nález letrozolu tím, že jí při vaření do polévky spadly matčiny léky na rakovinu. "Nevíme přesně, jak se to stalo, ale já jsem nikdy doping nebrala. Vyloučili jsme všechny ostatní možnosti a zbyla ta, že mi matčina tableta spadla do polévky a rozpustila se v ní." Mezinárodní tenisová federace ovšem toto vysvětlení akceptovala a udělila jí mírný dvouměsíční distanc. CAS jí ale po odvolání Italské tenisové federace v červnu zákaz prodloužil na deset měsíců.
Historka o přehlédnutém varování ale není zdaleka nejzábavnější. Třeba takový sprinter LaShawn Merrit, olympijský vítěz z Pekingu, v roce 2010 tvrdil, že se mu jiný nepovolený steroid do těla dostal z přípravku na zvětšení penisu. "Jakýkoliv trest dostanu, nic nebude horší než ta ostuda, kterou teď mám," prohlásil tehdy.
S velmi originální výmluvou přišel nejrychlejší muž cyklistické časovky na hrách v Aténách Tyler Hamilton, který tvrdil, že cizí krev, kterou mu našli v těle, pochází z jeho nenarozeného dvojčete. Později svůj doping přiznal. A mimo jiných také přišel o olympijské zlato.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 8. 2. 2024 20:58
Vyprávění ruské krasobruslařky Kamily Valijevové o jahodovém dortu od dědečka, kontaminovaném jeho léky, je dalším v početném seznamu více či méně povedených historek, kterými sportovci vysvětlují dopingové nálezy. Podívejte se na ty nejoriginálnější.
 

Právě se děje

Další zprávy