Doping v polévce, příliš mnoho sexu, mrtvé dvojče. Nejpodivnější výmluvy po dopingovém nálezu

Foto: Reuters
Jakub Šafránek ČTK Jakub Šafránek, ČTK
Aktualizováno 11. 6. 2018 20:43
Může mít člověk pozitivní dopingový nález po požití holubího masa? A co přípravek na zvětšení penisu? Nebezpečná může být totiž nejen láhev whisky, ale i líbání Pamely v klubu. A co teprve mrtvé nenarozené dvojče?

Lausanne - Mezinárodní sportovní arbitráž CAS zvýšila italské tenistce Saře Erraniové trest za dopingový nález z dvou měsíců na deset. Finalistka French Open z roku 2012 měla při loňské mimosoutěžní kontrole v moči zakázaný letrozol. Proti výši jejího postihu od tenisové federace ITF se odvolala italská antidopingová agentura, která požadovala dvouletý zákaz činnosti.

Jednatřicetiletá Erraniová vysvětlovala dopingový nález kontaminovaným jídlem. Podle bývalé páté hráčky světového žebříčku obsahovaly zakázanou látku matčiny tablety na rakovinu, které jí při přípravě jídla pro celou rodinu spadly do polévky. Přestože se její verze stala na sociálních sítích terčem posměchu, CAS toto vysvětlení přijal, zároveň však uvedl, že na celé situaci nese vinu i sama hráčka.

Pětinásobné vítězce čtyřhry na grandslamových turnajích původní trest skončil 3. října. Pak se Erraniová na kurty vrátila, hrála například i na French Open, kde vypadla v prvním kole. V novém vydání světového žebříčku jí patří 72. místo, nyní ale podle agentury ANSA přijde o všechny body, které od října získala. Její prodloužený trest vyprší 8. února 2019.

Erraniovou nový verdikt CAS překvapil a hluboce zklamal. Není si jistá, zda se bude chtít na kurty vrátit. "Jsem znechucena touto záležitostí," reagovala na twitteru. "Pochybuju, že něco podobného se někdy stalo a řešilo - podle mého skromného názoru - takto hanebným způsobem," uvedla.

Mrzelo ji, že dosavadní úsilí vynaložené na návrat přišlo vniveč. "Už jsem si odpykala sedm měsíců, byla donucena začít znovu z 280. místa žebříčku a drápala se zpátky. A teď mi dali další sankci. Všechno je to holý nesmysl. Nevím, jestli najdu znovu sílu i touhu hrát po tom všem zase tenis," dodala.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Německé automobilky dostaly miliardovou pokutu za kartelovou dohodu

Německý kartelový úřad uložil třem velkým automobilkám BMW, Volkswagen a Daimler úhrnnou pokutu 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč). Podle jeho zjištění se spolu dohadovaly na cenách oceli, kterou kupovaly od dodavatelů, a porušily tak zákon.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Podnikatel Zadeh vysoudil na státu deset tisíc za přísný režim vazby. Původně chtěl statisíce

Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně ponechal v přísnějším režimu vazby. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který muži přiznal 10.250 korun s úroky. Zadeh se neúspěšně domáhal celkem 410 000 korun a také veřejné omluvy od ministerstva spravedlnosti. Stát mu nicméně bude muset zaplatit také náklady soudního řízení v řádu několika desetitisíců korun.

Íránský podnikatel s českým občanstvím byl ve vazbě nejprve od března 2014 do února 2016 kvůli podezření z miliardových daňových úniků při dovozu pohonných hmot. Na svobodu se dostal díky rekordní kauci 150 milionů korun. V prosinci téhož roku však putoval do vazební cely znovu, tentokrát kvůli ovlivňování svědků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy