Doping v polévce, příliš mnoho sexu, mrtvé dvojče. Nejpodivnější výmluvy po dopingovém nálezu

Sara Erraniová
Sara Erraniová. Italská tenistka vysvětlila pozitivní nález letrozolu tím, že jí při vaření do polévky spadly matčiny léky na rakovinu. "Nevíme přesně, jak se to stalo, ale já jsem nikdy doping nebrala. Vyloučili jsme všechny ostatní možnosti a zbyla ta, že mi matčina tableta spadla do polévky a rozpustila se v ní." ITF toto vysvětlení akceptovala a udělilal jí mírný dvouměsíční distanc. CAS jí ale po odvolání Italské tenisové federace v červnu zákaz prodloužil na deset měsíců.
Therese Johaugová. Když sedminásobná mistryně světa a olympijská šampionka oznamovala, že neprošla mimosoutěžní kontrolou, uvedla jako zdroj nepovolených steroidů přípravek na zklidnění popálených rtů. Měla si ho koupit při soustředění v Livignu v místní lékárně a údajně ji prý jak lékárník, tak týmový doktor ujistili, že je neškodný...
... Jen pár hodin po emotivní tiskové konferenci si ovšem do stejné lékárny zašla Aino-Kaisa Saarinenová s přípravkem Trofodermin, který si měla vzít Johaugová. Jak vidno, varování před dopingem jde jen stěží přehlédnout.
Historka o přehlédnutém varování ale není zdaleka nejzábavnější. Třeba takový sprinter LaShawn Merrit, olympijský vítěz z Pekingu, v roce 2010 tvrdil, že se mu jiný nepovolený steroid do těla dostal z přípravku na zvětšení penisu. "Jakýkoliv trest dostanu, nic nebude horší než ta ostuda, kterou teď mám," prohlásil tehdy.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek ČTK Jakub Šafránek, ČTK
Aktualizováno 11. 6. 2018 20:43
Může mít člověk pozitivní dopingový nález po požití holubího masa? A co přípravek na zvětšení penisu? Nebezpečná může být totiž nejen láhev whisky, ale i líbání Pamely v klubu. A co teprve mrtvé nenarozené dvojče?

Lausanne - Mezinárodní sportovní arbitráž CAS zvýšila italské tenistce Saře Erraniové trest za dopingový nález z dvou měsíců na deset. Finalistka French Open z roku 2012 měla při loňské mimosoutěžní kontrole v moči zakázaný letrozol. Proti výši jejího postihu od tenisové federace ITF se odvolala italská antidopingová agentura, která požadovala dvouletý zákaz činnosti.

Jednatřicetiletá Erraniová vysvětlovala dopingový nález kontaminovaným jídlem. Podle bývalé páté hráčky světového žebříčku obsahovaly zakázanou látku matčiny tablety na rakovinu, které jí při přípravě jídla pro celou rodinu spadly do polévky. Přestože se její verze stala na sociálních sítích terčem posměchu, CAS toto vysvětlení přijal, zároveň však uvedl, že na celé situaci nese vinu i sama hráčka.

Pětinásobné vítězce čtyřhry na grandslamových turnajích původní trest skončil 3. října. Pak se Erraniová na kurty vrátila, hrála například i na French Open, kde vypadla v prvním kole. V novém vydání světového žebříčku jí patří 72. místo, nyní ale podle agentury ANSA přijde o všechny body, které od října získala. Její prodloužený trest vyprší 8. února 2019.

Erraniovou nový verdikt CAS překvapil a hluboce zklamal. Není si jistá, zda se bude chtít na kurty vrátit. "Jsem znechucena touto záležitostí," reagovala na twitteru. "Pochybuju, že něco podobného se někdy stalo a řešilo - podle mého skromného názoru - takto hanebným způsobem," uvedla.

Mrzelo ji, že dosavadní úsilí vynaložené na návrat přišlo vniveč. "Už jsem si odpykala sedm měsíců, byla donucena začít znovu z 280. místa žebříčku a drápala se zpátky. A teď mi dali další sankci. Všechno je to holý nesmysl. Nevím, jestli najdu znovu sílu i touhu hrát po tom všem zase tenis," dodala.

 

Právě se děje

Další zprávy