Největší zabiják? Zapomeňte na Ronalda i Messiho, hvězdy předčilo nečekané jméno

Rouwen Hennings (v bílém) má nejlepší statistiku proměňování vyložených šancí ze všech hráčů z pěti předních evropských lig. Nechat útočníka Düsseldorfu takto volného před brankou se nevyplácí...
Nejprve je třeba říct, jak analytická společnost Opta definuje vyloženou šanci. "Situace, v níž se důvodně očekává, že hráč skóruje, většinou v pozici, kdy je sám před brankářem, nebo v blízkosti branky, míč má jasně volnou cestu a na střelce není vyvíjen žádný větší tlak," uvádí Opta s tím, že penalta je vždy považována za vyloženou šanci. Nepočítají se tedy tečované střely, góly ze skrumáží, po osobním souboji a podobně.
20. Marcus Rashford (Manchester United) - 22 vyložených šancí/13 gólů, úspěšnost 59,1 procent. Elitní dvacítku začínáme u forvarda z Old Trafford.
15. - 19. Lucas Alario (Bayer Leverkusen) - 10 vyložených šancí/6 gólů, úspěšnost 60 procent. V Leverkusenu spoléhají na 27letého Argentince.
15. - 19. Lucas Ocampos (FC Sevilla) - 10 vyložených šancí/6 gólů, úspěšnost 60 procent. Kolem plejera FC Sevilly krouží Real Madrid.
Foto: Reuters
Rudolf Černík Rudolf Černík
9. 6. 2020 13:01
Když dostanou míč, je většinou hotovo. Tohle jsou totiž podle statistik renomované společnosti Opta praví zabijáci, tedy fotbalisté, kteří mají v pěti nejlepších ligách Evropy v této sezoně nejvyšší procentuální využití vyložených gólových šancí, ve kterých se ocitli.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy