Děsivá fiaska i super kšeft s Dúbravkou. Tak dopadly Stramaccioniho posily Sparty

Děsivá fiaska i super kšeft s Dúbravkou. Tak dopadly Stramaccioniho posily Sparty
Pouť za posilami, které přišly na Letnou za úřadování Andrey Stramaccioniho, můžeme začít u Tala Ben Chaima. Izraelský rychlonohý forvard přišel do Sparty za tehdy rekordních 76 milionů korun, ovšem svoji pověst nepotvrdil. Za Spartu odehrál kvůli vleklým zraněním během tří let jen 24 zápasů, gól nedal a asi nejvíc se proslavil svou hláškou, že si z hráčů Liberce udělá trpaslíky na zahradu. Angažmá nakonec končí rok před vypršením smlouvy po vzájemné dohodě.
Špílmachr Guélor Kanga přišel do Sparty z Crvené Zvezdy Bělehrad až v zimě roku 2017 a v tomto případě se italský trenér jednoznačně trefil. 75 zápasů, 30 gólů a 15 asistencí za 20 milionů pořizovacích nákladů hovoří za vše. Zpočátku sice měl Gabonec problémy s disciplínou a zapadnutím do týmu, nemluvě o tom, že si s ním Stramaccioniho následovníci příliš nevěděli rady, ale nyní patří k jednoznačným tahounům Sparty. Zda-li ale v rudém dresu zůstane, zdaleka není jisté, smlouva mu končí letos v létě a nová zatím podepsaná není.
Turecký stoper Semih Kaya se měl stát základním kamenem defenzivy Sparty, stal se z něj ale patrně druhý největší propadák celé Stramaccioniho éry hned po Ben Chaimovi. Na Letnou přišel za 52 milionů a dlouho byl také nejlépe placeným hráčem ligy s bezmála čtyřmilionovou měsíční gáží. Ale vysoké náklady rozhodně neoplatil: Kromě chyb na hřišti sbíral také zranění, a tak za tři roky odehrál za Pražany jen 33 zápasů. V tomto případě bude Sparta nepochybně velmi ráda, že za ním v létě bouchnou dveře.
Rovněž Georgesi Mandjeckovi končí v létě smlouva a také on s největší pravděpodobností na Letné pokračovat nebude. Dá se říci, že každý jeho start přišel Spartu na milion, neboť za 30 milionů korun, které stál, naskočil do 30 zápasů. Během svého angažmá také hostoval nejprve v Métách a poté v izraelské Haifě, kde toho za půl roku odehrál víc než za 2,5 roku na Letné.
Foto: Milan Kammermayer
yac yac
22. 6. 2020 12:05
Italský trenér Andrea Stramaccioni během svého působení mezi lety 2017 a 2018 přivedl na Spartu patnáct posil za stovky milionů. Podívejte se, kde je jim konec.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Domažlicku se srazil vlak s autem, řidič automobilu je lehce zraněný

V obci Trhanov na Domažlicku se před 8. hodinou ranní srazil vlak s osobním autem. Podle Andrey Divišové z plzeňské záchranné služby je na místě jeden zraněný z osobního auta. Doprava na železnici je zastavená. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Záchranná služba transportuje pouze řidiče osobního automobilu, ročník 1964, do Domažlické nemocnice s lehkým zraněním," uvedla Divišová.

Nehoda se stala na trati z Plané u Mariánských Lázní do Domažlic, v úseku mezi Havlovicemi a Klenčí pod Čerchovem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy