Internacionalizace Sparty v troskách. Zůstaly poslední tři Stramaccioniho posily

Andrea Stramaccioni.
Pouť za posilami, které přišly na Letnou za úřadování Andrey Stramaccioniho, můžeme začít u Tala Ben Chaima. Izraelský rychlonohý forvard přišel do Sparty za tehdy rekordních 76 milionů korun, ovšem svoji pověst nepotvrdil. Za Spartu odehrál kvůli vleklým zraněním během tří let jen 24 zápasů, gól nedal a asi nejvíc se proslavil svou hláškou, že si z hráčů Liberce udělá trpaslíky na zahradu. Angažmá nakonec končí rok před vypršením smlouvy po vzájemné dohodě.
Špílmachr Guélor Kanga přišel do Sparty z Crvené Zvezdy Bělehrad až v zimě roku 2017 a v tomto případě se italský trenér jednoznačně trefil. 81 zápasů, 31 gólů a 16 asistencí za 20 milionů pořizovacích nákladů hovoří za vše. Zpočátku sice měl Gabonec problémy s disciplínou a zapadnutím do týmu, nemluvě o tom, že si s ním Stramaccioniho následovníci příliš nevěděli rady, na jaře ale patřil k jednoznačným tahounům. V rudém dresu ale nakonec nezůstal, v létě se vrátil zpět do Srbska, neboť mu Sparta nenabídla smlouvu na dva roky.
Turecký stoper Semih Kaya se měl stát základním kamenem defenzivy Sparty, stal se z něj ale patrně druhý největší propadák celé Stramaccioniho éry hned po Ben Chaimovi. Na Letnou přišel za 52 milionů a dlouho byl také nejlépe placeným hráčem ligy s bezmála čtyřmilionovou měsíční gáží. Ale vysoké náklady rozhodně neoplatil: kromě chyb na hřišti sbíral také zranění, a tak za tři roky odehrál za Pražany jen 33 zápasů. V tomto případě jsou fanoušci Sparty nepochybně rádi, že se za ním v létě zabouchly dveře. Zatím je bez nového angažmá.
Novou smlouvu od Sparty nedostal ani defenzivní záložník Georges Mandjeck. Dá se říci, že každý jeho start přišel Spartu na milion, neboť za 30 milionů korun, které stál, naskočil do 31 zápasů. Během svého angažmá také hostoval nejprve v Métách a poté v izraelské Haifě, kde toho za půl roku odehrál víc než za 2,5 roku na Letné.
Foto: Milan Kammermayer
yac yac
30. 7. 2020 7:35
Italský trenér Andrea Stramaccioni během svého působení mezi lety 2017 a 2018 přivedl na Spartu patnáct zahraničních posil za stovky milionů. Podívejte se, kde je jim konec.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Michigan oficiálně potvrdil výsledek prezidentských voleb, Biden ve státě vyhrál s náskokem 154 tisíc hlasů

V americkém státě Michigan v pondělí oficiálně potvrdili výsledek prezidentských voleb. S náskokem 154.000 hlasů zde zvítězil demokratický kandidát Joe Biden, informovala dnes agentura AP. Velká americká média Bidena za vítěze v Michiganu označila už krátce po volbách ze 3. listopadu.

O takzvané certifikaci výsledku voleb rozhoduje v Michiganu komise, v níž zasedají dva demokraté a dva republikáni. Pro potvrzení výsledku dnes hlasovali tři její členové, jeden z republikánů se zdržel.

Agentura AP uvedla, že je oficiální vyhlášení výsledku prezidentských voleb v Michiganu, jednom z klíčových států pro vítězství, další ranou pro Donalda Trumpa. Současný prezident stále neuznal volební porážku a snaží se výsledek voleb zvrátit soudní cestou. Podle odhadů renomovaných amerických médií ale zvítězil v prezidentských volbách jasně bývalý viceprezident Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Polští odpůrci zákazu potratů znovu vyšli do ulic, byla zadržena fotografka

Polská policie v pondělí zadržela několik lidí, kteří ve Varšavě demonstrovali proti dalšímu zpřísnění restriktivního zákona o interrupcích. Mezi zadrženými byla i fotoreportérka, kterou policie později propustila. Informují o tom agentury a polská média.

Protestující na některých místech metropole blokovali dopravu, další demonstrovali před ministerstvem školství. Šéf resortu Przemyslaw Czarnek totiž podle nich pohrozil učitelům potrestáním za podporu demonstrací proti potratovému zákonu. Protestující před ministerstvem rozvinuli plakát s nápisem "Svobodné potraty, svobodné vzdělání" a požadovali ministrovu demisi. Někteří demonstrující se připoutali k bráně ministerstva, jedna žena se k ní podle agentury AP přilepila a policistům trvalo hodinu ji od brány oddělit. Poté ji odvezla sanitka.

Krátce po začátku protestu policie násilím odvedla některé lidi, včetně fotoreportérky Agaty Grzybowské, píše AP s tím, že je to poprvé, co polská policie během současných protestů proti zpřísnění potratového zákona zadržela novináře. Policie Grzybowskou později propustila. Podle agentury PAP si však před tím vyslechla obvinění z napadení policistů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Pospíšil v polské lize skóroval, Přikryl nahrál na čtyři góly

Čeští fotbalisté Martin Pospíšil a Tomáš Přikryl se podíleli na všech pěti brankách Jagiellonie Bialystok, která v 10. kole polské ligy zvítězila nad Plockem 5:2 a rázně ukončila sérii tří porážek. Pospíšil dal čtvrtý gól domácího celku, Přikryl na zbývající čtyři přihrál.

Třikrát se po jeho asistencích střelecky prosadil chorvatský útočník Jakov Puljič, hosté v druhém poločase pouze snižovali. Kapitán týmu Pospíšil dal první gól v sezoně, střelcům v polské lize vládne s osmi brankami český reprezentant Tomáš Pekhart z vedoucí Legie Varšava

Polská fotbalová liga - 10. kolo:

Gliwice - Gdaňsk 2:0, Bialystok - Plock 5:2 (gól domácích Pospíšil).

Zdroj: ČTK
Další zprávy