Obrazem: Konec půstu Sparty viděli Tvrdík i Plíšková, fanoušci se ptali na Osvětimany

Obrazem: Konec půstu Sparty viděli Tvrdík i Plíšková, fanoušci se ptali na Osvětimany
Fotbalová Sparta získala ve středečním finále MOL Cupu první trofej po šesti letech, když ve finále zdolala Liberec na jeho hřišti 2:1.
Zápas se kvůli trvajícím opatřením proti novému koronaviru na stadionech odehrál v netradičním režimu.
Na stadion U Nisy s kapacitou zhruba 10 tisíc míst se dostalo jen 2351 diváků.
Zdali dorazil zájezd z Osvětiman, odkud pochází hradní kancléř Vratislav Mynář, není jasné. Ovšem Miroslav Pelta má teď jiné starosti, než aby pro ně organizoval zájezd za 860 tisíc jako před čtyřmi lety, kdy vyrazili na Euro.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
2. 7. 2020 0:04
Prohlédněte si fotografie z finále MOL Cupu, v němž fotbalisté Sparty vyhráli na hřišti Liberce 2:1.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Ve věku 92 let zemřela někdejší televizní a rozhlasová hlasatelka Kamila Moučková

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Indie zakáže dalších 43 čínských mobilních aplikací, kromě TikToku omezuje i Alibabu

Indie v úterý zakázala 43 mobilních aplikací, které z většiny patří čínským softwarovým firmám. Podle indického ministerstva informačních technologií představovaly nebezpečí pro "svrchovanost a celistvost" země. Na černé listině se ocitly také čtyři aplikace čínského internetového prodejce Alibaba, uvedla agentura AP.

Krok přichází měsíc poté, co Indie zakázala desítky aplikací čínských technologických společností, včetně populární aplikace na přehrávání krátkých videí TikTok či videohry PUBG. Indické úřady uvedly, že aplikace slouží ke krádežím a podloudnému přenosu uživatelských dat na servery mimo území Indie. Peking se tehdy vůči zákazu ostře ohradil.

Nejnovější spor mezi oběma zeměmi přichází v době, kdy roste napětí ohledně jejich společné hranice. Čína a Indie spolu mají 3500 kilometrů dlouhou hranici v oblasti Himálaje a vedou vleklý územní spor v místech, kde neexistuje oboustranně uznaná hraniční čára. V polovině června konflikt v hornaté oblasti Ladákhu vyústil ve střet, při kterém zemřelo 20 indických vojáků. Šlo o první smrtelný střet mezi těmito asijskými jadernými mocnostmi za posledních 45 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Další zprávy