Obrazem: Konec půstu Sparty viděli Tvrdík i Plíšková, fanoušci se ptali na Osvětimany

Obrazem: Konec půstu Sparty viděli Tvrdík i Plíšková, fanoušci se ptali na Osvětimany
Fotbalová Sparta získala ve středečním finále MOL Cupu první trofej po šesti letech, když ve finále zdolala Liberec na jeho hřišti 2:1.
Zápas se kvůli trvajícím opatřením proti novému koronaviru na stadionech odehrál v netradičním režimu.
Na stadion U Nisy s kapacitou zhruba 10 tisíc míst se dostalo jen 2351 diváků.
Zdali dorazil zájezd z Osvětiman, odkud pochází hradní kancléř Vratislav Mynář, není jasné. Ovšem Miroslav Pelta má teď jiné starosti, než aby pro ně organizoval zájezd za 860 tisíc jako před čtyřmi lety, kdy vyrazili na Euro.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
2. 7. 2020 0:04
Prohlédněte si fotografie z finále MOL Cupu, v němž fotbalisté Sparty vyhráli na hřišti Liberce 2:1.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy