Obrazem: Konec půstu Sparty viděli Tvrdík i Plíšková, fanoušci se ptali na Osvětimany

Obrazem: Konec půstu Sparty viděli Tvrdík i Plíšková, fanoušci se ptali na Osvětimany
Fotbalová Sparta získala ve středečním finále MOL Cupu první trofej po šesti letech, když ve finále zdolala Liberec na jeho hřišti 2:1.
Zápas se kvůli trvajícím opatřením proti novému koronaviru na stadionech odehrál v netradičním režimu.
Na stadion U Nisy s kapacitou zhruba 10 tisíc míst se dostalo jen 2351 diváků.
Zdali dorazil zájezd z Osvětiman, odkud pochází hradní kancléř Vratislav Mynář, není jasné. Ovšem Miroslav Pelta má teď jiné starosti, než aby pro ně organizoval zájezd za 860 tisíc jako před čtyřmi lety, kdy vyrazili na Euro.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
2. 7. 2020 0:04
Prohlédněte si fotografie z finále MOL Cupu, v němž fotbalisté Sparty vyhráli na hřišti Liberce 2:1.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Při útoku neznámých ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzských humanitárních pracovníků, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní činitele. Podle guvernéra regionu Tillabéri se útok odehrál asi 65 kilometrů od nigerské metropole Niamey - v oblasti, která je domovem posledních stád žiraf v západní Africe. Motiv útoku je zatím neznámý.

"Zemřelo osm lidí: dva občané Nigeru - turistický průvodce a řidič - a šest Francouzů," uvedl guvernér Tidjani Ibrahim Katiella. Útočníci přijeli na motorkách do žirafí rezervace v oblasti Kouré. Celý incident nyní vyšetřuje policie a další podrobnosti zveřejní později, dodal guvernér.

Francouzská vláda varovala své občany před cestami do mnoha částí Nigeru, kde operují radikálové z několika ozbrojených skupin, například z uskupení Boko Haram či ozbrojenci napojení na Islámský stát. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy