Zlej Kája v akci. Už má kameru a vylepšil připojení, ale neuvidí, jak se tváří soupeř

Sport ČTK Sport, ČTK
7. 5. 2020 13:24
Šipkař Karel Sedláček si poprvé vyzkouší hru proti soupeřům online. První český hráč s kartou na elitním světovém okruhu se narychlo dostal do turnaje v rámci PDC Unibet Home Tour a začne už dnes.
Český šipkař Karel Sedláček.
Český šipkař Karel Sedláček. | Foto: ČTK

Hráč s přezdívkou Zlej Kája se ve skupině o jedno postupové místo střetne s Belgičanem Dimitrim van den Berghem, se Skotem Williamem Borlandem a s předloňským mistrem světa organizace PDC Robem Crossem z Anglie.

"Můj první online turnaj a hned takhle těžká skupina se třemi špičkovými hráči. Bude strašně těžké postoupit, ale stát se může všechno," řekl Sedláček v tiskové zprávě.

Jednačtyřicetiletý rodák z Náchoda se dříve do online soutěží nehlásil kvůli horšímu připojení, neměl ani kameru, který by jeho výkony přenášela. Nyní už si online poprvé zkusí.

"Je zvláštní, že uvidím jen terč soupeře. Neuvidím, jak je nervózní, co se mu odehrává v obličeji, jestli je naštvaný, nebo ne. Jsem navíc zvědav, jestli mi taková situace s nečekaným startem psychicky pomůže, nebo uškodí," řekl.

O své účasti dozvěděl den před turnajem. Zaskočil za Nizozemce Derka Telnekese, který se s z rodinných důvodů odhlásil. Hrát bude poprvé po dvou měsících.

Sedláček si na začátku roku vybojoval účast na sérii PDC v kvalifikaci. Kvůli šíření nemoci covid-19 je ale sezona přerušena. "Je to smutný, přistřihlo mi to křidélka. Budeme rádi, když do konce roku odehrajeme aspoň bez diváků nějaký velký turnaj. Velké televizní turnaje s diváky už letos totiž neproběhnou," uvedl Sedláček.

Online soutěž se hraje už nějakou dobu i v Česku. Sedláček ale kvůli smlouvě v PDC domácí seriál Tipsport Premier League hrát nesmí.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Ombudsman loni přijal 7926 podnětů, v 19 případech využil sankce

Kancelář veřejného ochránce práv v Brně loni přijala 7926 podnětů. Novinářům to dnes řekl ombudsman Stanislav Křeček. Je to o 86 podnětů více než o rok dříve. Nejvíce se jich týkalo sociálního zabezpečení, dále stavebnictví a regionálního rozvoje, ale také armády, policie nebo vězeňství. Podněty ovlivnila i pandemie koronaviru. Úřad zjistil kolem 500 pochybení, v 19 případech odmítly úřady chybu napravit a ombudsman využil sankce.

Z přijatých podnětů bylo 68 procent v působnosti ombudsmana a mohl se jimi zabývat. Z podnětů provedl šetření v 671 případech, přičemž ve 490 podle Křečka konstatovala kancelář pochybení, v 17 případech diskriminaci. Ve 349 případech úřady po vydání zprávy pochybení napravily, v 85 tak učinily až po vydání závěrečného stanoviska s navrženým opatřením k nápravě. Pouze v 19 případech úřad chybu odmítl a ombudsman přistoupil k vyžití sankce, která spočívá ve vyrozumění nadřízeného úřadu nebo informování veřejnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

GIBS obvinila jihočeského policistu ze zabití muže

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení

Zdroj: ČTK
Další zprávy