Viking v ohrožení. Anglická šipkařská legenda bojuje o život

Sport Sport
20. 3. 2020 21:00
Šipkařská legenda Andy Fordham má vážné problémy. 58letého miláčka britských fanoušků teď čeká boj o zdraví.
Andy Fordham
Andy Fordham | Foto: Andy Fordham via Twitter

58letý Angličan byl nedávno propuštěn z nemocnice. Po náročném zákroku spočívajícím v odblokování trávicího traktu se zotavuje ve svém domě v jihovýchodním Londýně.

Mistr světa z roku 2004, známý pod přezdívkou Viking, je podle deníku The Sun velmi zesláblý a jeho stav je vážný. "Budu dál bojovat, dokud to půjde," uvedl Fordham.

Lékaři z nemocnice King’s College ho navíc varovali, že když se zopakují problémy se střevy, bude nezbytná další těžká operace. Při předchozí hospitalizaci doktoři z Fordhamova těla odčerpali 16 litrů tekutiny a několik týdnů strávil na kapačkách.

Britský šipkař zkolaboval už před 13 lety, když ho začalo bolet na hrudi a špatně dýchal. Jeho velkým problémem byla velká konzumace alkoholu. "Pokud pijete nad míru, podívejte se na můj příběh. Uvidíte, že to za to nestojí. Nejsem na to pyšný," přiznal problémy s pitím.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
Další zprávy