Prvotřídní senzace má pokračování. Ženská šipkařská hvězda pobláznila Londýn

Sport Sport
21. 12. 2019 23:59
V hale Alexandra Palace v Londýně to vřelo jako v kotli, když Fallon Sherrocková ukončila utkání druhého kola mistrovství světa v šipkách hodem na červený střed. V úterý jako první šipkařka v historii MS vyhrála, teď senzaci ještě umocnila.
Fallon Sherrocková zapsala na MS v šipkách první ženskou výhru. A přidala i další.
Fallon Sherrocková zapsala na MS v šipkách první ženskou výhru. A přidala i další. | Foto: Twitterový účet Sport Bible

Slovy fanoušků 25leté anglické šipkařky, kterých má teď rázem mnoho po celém světě, to byl "fallontastický" zápas. Sherrocková navázala na výhru z prvního kola MS proti Tedu Evettsovi a vyřadila také nasazenou jedenáctku Mensura Suljovice z Rakouska.

Sherrocková zvítězila poměrem 3:1 na sety, přičemž každý set se hrál na maximální možný počet pěti legů. Angličanka se ujala vedení, ale Suljovic vyrovnal a pak se zdálo, že se momentum utkání obrací na jeho stranu.

V třetím setu vedl Rakušan 2:0, ve čtvrtém 2:1, ale ani jeden nedotáhl do vítězného konce. Londýnská hala "Ally Pally", zaplněná zhruba osmi tisíci bouřlivými diváky, stála jasně za Sherrockovou a hlasitě ženu v růžovém podporovala. Zato Suljovic se musel vypořádat s bučením či pískáním.

Absolutně nezvládl koncovku utkání, naopak Sherrocková ukončila duel dvěma hody na pole osmnáctky a poslední šipkou trefila červený střed.

Alexandra Palace explodoval nadšením, Sherrocková nemohla uvěřit tomu, co se právě děje, a Suljovic vstřebával těžkou porážku. "Nemám slov, vůbec nevím, co na to říct. Úžasné," reagovala domácí hráčka.

"Asi dnes nebudu spát. A můj otec? Doufám, že to přežije," smála se Sherrocková v návalu emocí. Je jisté, že dvěma historickými výhrami naprosto pobláznila šipkařský národ Angličanů, a nejen je.

V třetím kole šampionátu narazí na nasazenou dvaadvacítku, Angličana Chrise Dobeyho. Zápas krajanů mezi 32 nejlepšími šipkaři světa přijde na řadu v pátek 27. prosince jako druhý v denním programu. Napíše Fallon další pokračování šipkařské pohádky? Byl by jím postup do osmifinále.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy