Létání tam a zpět, šílené tempo a uznání od šampionů. "Zlej Kája" poznává nový svět

Také šipky mají kvůli nákaze pauzu, a tak může Karel Sedláček zhodnotit vstup mezi elitu. Porazil světovou čtyřku a vzdoroval úřadujícímu šampionovi.

Šipkařská legenda Andy Fordham má vážné problémy. 58letého miláčka britských fanoušků teď čeká boj o zdraví.
Nemyslitelný úspěch. "Zlej Kája" posunul české šipky mezi světovou elitu

Šipky v Česku slaví historický průlom. Úspěchy Adama Gawlase z minulého roku přiživil Karel Sedláček, který získal vstupenku mezi světovou špičku.

Wright je novým mistrem světa v šipkách

Skot Peter Wright je novým mistrem světa v šipkách. Ve finále v londýnské hale Alexandra Palace překvapivě porazil trojnásobného šampiona Michaela van Gerwena z Nizozemska.

Devětačtyřicetiletý Wright, nasazený jako sedmička, vyhrál souboj 7:3 a na světovém trůnu usedl premiérově na druhý pokus. Spolu s trofejí získal také půl milionu liber, tedy asi 15 milionů korun.

Třicetiletý Van Gerwen vyhrál tři z posledních šesti šampionátů. První titul mu v roce 2014 vyneslo finálové vítězství právě nad Wrightem a až do dneška proti němu vždy v rozhodujících zápasech uspěl. Prohrál až v desátém velkém finále.

Prvotřídní senzace má pokračování. Ženská šipkařská hvězda pobláznila Londýn

Fallon Sherrocková zaznamenala v úterý první ženskou výhru na MS v šipkách. Postupem do třetího kola přes nasazenou jedenáctku ještě umocnila šok.
Šipkař Gawlas ve finále MS juniorů prohrál, podruhé v roce má titul vicemistra

České šipky mají vicemistra světa do 18 let. Gawlas podlehl ve finále MS juniorů Irovi Barrymu 3:5 a první sezonu v kariéře zakončil druhým místem.
Raketový nástup mezi nejlepší. Základem úspěchu je nepřemýšlet, říká šipkař Gawlas

17letý Adam Gawlas píše neuvěřitelný příběh. V únoru dostal k narozeninám terč a během několika měsíců se vypracoval mezi světovou šipkařskou elitu.
Velký den pro ženský sport. Šipkařka na šampionátu jako první senzačně porazila muže

"Ukázala jsem, že můžeme hrát s muži a můžeme je porážet," jásala Fallon Sherrocková, jejíž úspěch bouřlivě slavila zaplněná hala.
Velký úspěch českých šipek. Teenager ze Slezska si zahraje o nejprestižnější titul

Teprve sedmnáctiletý český šipkař Adam Gawlas zaznamenal velký úspěch. Vybojoval si účast ve finále mistrovství světa hráčů do 23 let.
Pražskou šipkařskou exhibici vyhrál Van Gerwen, Češi vypadli ve čtvrtfinále

Šipkařskou exhibici v Praze vyhrál dvojnásobný mistr světa Michael van Gerwen přezdívaný Mocný Mike.
Před rokem sekl s prací elektrikáře. Teď Cross vydělal díky šipkám 12 milionů a je mistrem světa

Pracoval jako elektrikář, v září 2016 však odložil zkoušečku do dílny. Angličan Rob Cross vsadil na to, že se bude živit šipkami. Udělal dobře.
Šipkaři jako rockové hvězdy: Desítky tisíc fanoušků, unikátní atmosféra a 13 milionů pro vítěze

Šipky jako hospodský sport po třetím pivu? Dříve možná. Jenže současná realita je úplně jiná.
Šipkařským králem je světová jednička Van Gerwen. Ve finále pokazil Andersonovi zlatý hattrick

Mistrem světa v šipkách organizace PDC se stal Nizozemec Michale van Gerwen, který ve finále porazil Skota Garyho Andersona.
Šampionem šipek je Anderson. Létající Skot obhájil titul

Pětačtyřicetiletý Skot porazil v dnešním finále v Londýně 7:5 Angličana Adriana Lewise a získal spolu s trofejí šek na 300.000 liber (11 milionů korun
Prvním šampionem roku bude šipkař. Na titul mocně útočí i "Papoušek" Wright

Na mistrovství světa v šipkách v Londýně se mezi osm nejlepších nedostaly dvě legendy tohoto sportu