Další účast na Tour místo obhajoby Gira. Froome pojede ve Francii s Thomasem

ČTK ČTK
1. 1. 2019 15:40
Britský cyklista Chris Froome nebude letos obhajovat loňské vítězství na Giru d'Italia a pokusí se popáté v kariéře vyhrát Tour de France. Na "Staré dámě" pojede v roli obhájce jeho krajan a kolega z týmu Sky Geraint Thomas.
Geraint Thomas (vlevo) a Chris Froome se společně představí i na letošní Tour de France.
Geraint Thomas (vlevo) a Chris Froome se společně představí i na letošní Tour de France. | Foto: Reuters

"Rozhodnout se, na kterou Grand Tour se soustředit, bylo hodně těžké. Zvlášť když jsem minulý rok Giro vyhrál… Ale mým hlavním cílem pro rok 2019 bude Tour de France, takže bude lepší Giro vynechat," uvedl na týmovém webu Froome, jenž loni po květnovém triumfu v Itálii dojel třetí na Tour, kterou vyhrál Thomas.

Nejlepší britský sportovec uplynulého roku potvrdil, že se ve Francii pokusí o obhajobu. Jeho dalším cílem pak bude úspěch v časovce na mistrovství světa, jež se pojede v Yorkshire. "Možná kdybych Tour v roce 2018 nevyhrál, tak bych zvolil program Giro/Vuelta," připustil Thomas.

Na Giru pak bude lídrem týmu Sky, jenž na konci roku přijde o titulárního sponzora, mladý Kolumbijec Egan Bernal.

 

Právě se děje

před 24 minutami

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy