Štybar byl při návratu k cyklokrosu jednadvacátý na SP v Zolderu

ČTK ČTK
26. 12. 2018 16:59
Bývalý trojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar obsadil při svém krátkodobém návratu k cyklokrosu v závodě Světového poháru v Heusden-Zolderu 21. místo těsně za krajanem Michaelem Borošem. V závodě žen si zajela životní výsledek čtrnáctá Jana Czeczinkarová. Zvítězili Nizozemci Mathieu van der Poel a Marianne Vosová.
Tour de France 2017: Zdeněk Štybar
Tour de France 2017: Zdeněk Štybar | Foto: Reuters

Třiatřicetiletý Štybar si na závěr roku naplánoval do terénu čtyři závody. K cyklokrosu se vrátil po dvou letech, v SP se naposledy představil před pěti lety právě v Zolderu v roce 2013, kdy dojel třetí.

Člen silničního týmu Quick-Step dnes startoval až ze závěru sedmdesátičlenného pole a postupně se propracoval do druhé desítky. Světový šampion z let 2010, 2011 a 2014 nakonec dojel jednadvacátý, pět sekund za aktuální českou jedničkou Borošem. V dalších dnech Štybar absolvuje ještě cyklokrosové závody v Loenhoutu, Diegemu a novoroční klání v Baalu.

Mistr Evropy Van der Poel vyhrál pátý závod SP za sebou a v tomto ročníku ještě v elitním seriálu nepoznal přemožitele, neboť vynechal úvodní dva díly ve Spojených státech. Šestnáct sekund za třiadvacetiletým Nizozemcem dojel trojnásobný mistr světa Wout van Aert z Belgie, třetí byl Nizozemec Joris Nieuwenhuis. Boroš se Štybarem ztratili na vítěze zhruba dvě a tři čtvrtě minuty.

V závodě žen dojela jednadvacetiletá kolínská rodačka Czeczinkarová do cíle se ztrátou 1:10 minuty na Vosovou. Zkušená Pavla Havlíková byla jako druhá nejlepší z Češek jednatřicátá.

Sedminásobná mistryně světa Vosová vyhrála se sekundovým náskokem před krajankou Lucindou Brandovou. Třetí dojela před dalšími dvěma Nizozemkami domácí závodnice Sanne Cantová, dvojnásobná úřadující světová šampionka.

Světový pohár vyvrcholí v závěru ledna závody v Pont-Chateau a Hoogerheide.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy