Štybar obsadil v Superprestige 21. místo. Vítěze nezastavila ani srážka s pořadatelem

30. 12. 2018 22:05
Trojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar ve třetím závodě při svém krátkodobém návratu k cyklokrosu obsadil 21. místo v Superprestige v Diegemu. Člen elitního cyklistického týmu Quick-Step svůj exkurz do terénu zakončí v novoroční Grand Prix Svena Nyse v Baalu.
Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar | Foto: ČTK

Světový šampion z let 2010, 2011 a 2014 Štybar jednadvacátým místem zopakoval výsledek ze středečního závodu SP v Heusden-Zolderu. Více se mu dařilo v pátek v Loenhoutu, kde byl v DVV Trophy třináctý. V Diegemu Štybar prohrál se současnou českou jedničkou Michaelem Borošem, který dojel šestnáctý.

Šestou výhru v šestém závodu Superprestige si připsal suverén sezony Mathieu van der Poel. Nizozemského mistra Evropy o vítězství nepřipravila ani srážka s pořadatelem, po níž byl chvíli otřesen. Druhý skončil s odstupem 14 sekund domácí Michael Vanthourenhout, třetí byl další Belgičan Toon Aerts.

Závod cyklokrosové série Superprestige v Diegemu (Belgie):

Muži: 1. M. Van der Poel (Niz.) 1:03:56, 2. M. Vanthourenhout -14, 3. Toon Aerts (oba Belg.) -39, …16. Boroš -2:57, 21. Štybar -3:25, 30. Kopecký (všichni ČR) -5:19.

Průběžné pořadí (po 6 z 8 závodů): 1. M. Van der Poel 90, 2. Toon Aerts 80, 3. Van Aert (Belg.) 66, …16. Boroš 14.

Ženy: 1. Cantová (Belg.) 41:27, 2. Worstová -2, 3. Betsemaová (obě Niz.) -3, …28. Czeczinkarová -3:40, 37. Vaníčková (obě ČR) -6:16.

Průběžné pořadí (po 6 z 8 závodů): 1. Cantová 75, 2. Worstová 74, 3. Arzuffiová (It.) 63.