Špotáková, Bolt, či Blake budou poprvé k vidění po olympiádě

ČTK ČTK
23. 8. 2012 9:54
Špotáková, Bolt nebo Blake se poprvé představí po olympijských hrách
Konec líbání zlaté medaile. Úspěšné olympioniky čeká ve čtvrtek večer další mítink Diamantové ligy
Konec líbání zlaté medaile. Úspěšné olympioniky čeká ve čtvrtek večer další mítink Diamantové ligy | Foto: Jan Langer

Lausanne - Devatenáct olympijských vítězů z Londýna včetně oštěpařky Barbory Špotákové se představí na čtvrtečním mítinku Diamantové ligy v Lausanne. Českou atletiku budou zastupovat také bronzová medailistka z letošních her Zuzana Hejnová v běhu na 400 metrů překážek a Pavel Maslák, který poběží čtvrtku.

Špotáková si může při prvním startu od úspěšné obhajoby olympijského zlata pojistit vedení v celkovém hodnocení Diamantové ligy. Mezi oštěpařkami má na prvním místě před Jihoafričankou Sunette Viljoenovou čtyřbodový náskok.

Hejnová má na kontě čtyři body a je v klasifikaci své disciplíny čtvrtá. Masláka čeká druhý start v prestižním atletickém seriálu po červencové premiéře v Monaku.

Bolt dvoustovku, Blake stovku

K ozdobám mítinku budou patřit sprinty. V běhu na 100 metrů se objeví šest finalistů z londýnského olympiády v čele se stříbrným medailistou a mistrem světa Jamajčanem Yohanem Blakem. Šestinásobný olympijský vítěz Usain Bolt poběží dvoustovku.

Olympiáda rozcestník

25.7 St 26.7 Čt 27.7 28.7 So 29.7 Ne 30.7 Po 31.7 Út 1.8 St 2.8 Čt 3.8 4.8 So 5.8 Ne 6.8 Po 7.8 Út 8.8 St 9.8 Čt 10.8 11.8 So 12.8 Ne
Češi v akci

 

Právě se děje

před 44 minutami

Američanka obvinila britského prince Andrewa z toho, že ji jako 17letou sexuálně zneužil

Pětatřicetiletá Američanka Virginia Guiffreová obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil. Princovi ji prý "dodal" už nežijící americký finančník Geoffrey Epstein. Buckinghamský palác toto obvinění odmítl jako "falešné a bezdůvodné".

Epsteinova blízká přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která působila jako jeho dohazovačka, údajně v Londýně Guiffreové nařídila, aby pro "prince Andrewa udělala to, co dělává pro Epsteina". Guiffreová vzpomíná, že princ ji zneužil v koupelně a pak v ložnici. Prý se k ní nechoval nijak hrubě, poděkoval jí. "Nemohla jsem uvěřit tomu, že je do toho zapleten i člen královské rodiny," vzpomíná. Princ Andrew ji prý zneužil ještě na dvou dalších místech, jednou v Epsteinově rezidenci v New Yorku a jednou v jeho komplexu v Karibiku.

před 1 hodinou

U Hrušovan na Litoměřicku spadlo ultralehké letadlo, dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění

Ultralight spadl dnes dopoledne u Hrušovan na Litoměřicku. Dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění. O jeho pádu se záchranáři dozvěděli po 10:00. "Jednu osobu jsme transportovali leteckou záchrannou službou do ústeckého traumacentra, druhá osoba jela sanitou také do ústeckého traumacentra," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Okolnosti nehody policie šetří. "Rovněž byl vyrozuměn ústav pro zjišťování leteckých nehod," dodala mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy