Špotáková: Nejlepší gratulace? Od Železného a Rudy z Ostravy

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
15. 8. 2012 5:00
Spoustu gratulací dostala Barbora Špotáková po svém vítězném finále v hodu oštěpem na olympijských hrách v Londýně.
Barbora Špotáková pózuje na tiskové konferenci se zlatou medailí z Londýna
Barbora Špotáková pózuje na tiskové konferenci se zlatou medailí z Londýna | Foto: Jan Langer

Praha - Spoustu gratulací dostala Barbora Špotáková po svém vítězném finále v hodu oštěpem na olympijských hrách v Londýně.

Nejvíc ji potěšila dojemná reakce trenéra a trojnásobného olympijského vítěze Jana Železného, nejpřekvapenější pak byla gratulace Rudy z Ostravy, který pro ni po její obhajobě triumfu z Pekingu napsal píseň.

"Těch gratulací byla spousta. Jedna mi přišla třeba od Rudy z Ostravy. Tu jeho písničku už jsem slyšela a docela mě potěšila. Nejhezčím okamžikem ale bylo vidět Honzu Železného naměkko," řekla Špotáková novinářům po svém příjezdu z Londýna.

"Šťastného, že se mu konečně podařil velký trenérský úspěch. To pro mě byl nejsilnější okamžik," dodala.

Barboro, jak teď budou probíhat oslavy?
Oslavy musím udělat umírněnější a vše musím stihnout do konce tohoto týdne, abych se mohla začít zase trošku připravovat. Musím ale říct, že mám takovou formu, že bude stačit jen nepatrně ladit. Nehodlám dát nohy na gauč s tím, že jsem olympijská vítězka.

Jak to na sobě poznáte?
Poznám to podle toho, že tři dny skoro nespím a pořád jsem v pohodě. To znamená, že tělo je na tom fyzicky velice dobře. Bude stačit jen trochu přitrénovat a bude to v pohodě.

Takže teď máte před sebou cíl vyhrát i celkové pořadí v Diamantové lize?
Kdybych to v takovéhle formě pustila, protože jsem olympijská vítězka, tak bych byla hloupá.

Nějakou menší oslavu ale před tím ještě stihnete, ne?
Rozhodně to nechci prozrazovat. Určitě ale budou v místě mého a přítelova rodiště. Tam budou hlavní. A taky v Praze.

Jak jste cítila podporu českých fanoušků přímo na stadioně?
Vytvořili mi nějakou bariéru na 65 metrech a dál prostě oštěpy soupeřek nepustili. Díky stokrát.

Byl finálový závod něčím podobný s tím v Pekingu?
To se nedá srovnávat. Byly to úplně rozdílné závody. Peking se asi nedá překonat. Tehdy jsem vyhrála šestým pokusem, a to bude navždycky moje nej. I když Londýn zase znamená víc jako zápis do historie. Přece jen jsem obhájila zlato, což je výjimečné.

Stihla jste během Her sledovat i další sporty a české sportovce?
Tak to je samozřejmě jasné. Některé jsem viděla i na vlastní oči. Byla jsem třeba na judu. Ale jinak jsem trávila čas hlavně s přítelem Lukášem, který neměl lístky. Většinu závodů jsem viděla v Českém domě.

Jak se Vám vůbec v opěvovaném Českém domě líbilo?
To byl jeden z největších zážitků. Bylo to hodně povedené místo, kam chodili rádi i sportovci. Atmosféra tam neměla chybu.

Za čtyři roky bude moci dosáhnout toho, co se v oštěpu povedlo jen Janu Železnému, třikrát v řadě triumfovat na hrách. Je to velká meta?
Ráda bych tam jela. Jsem sama zvědavá, jak to tam bude vypadat v porovnání s Londýnem, protože britská olympiáda byla úžasně připravená.

Po Vašem triumfu jste mluvila, že budete povýšena do hodnosti kapitánky. Platí to?
Je to
 slíbené, dokonce jsem za to už neoficiálně děkovala. Podstatné to není, ale je to příjemné. Patří to k tomu, že jsem Dukle, v armádě. Každopádně je to ocenění, kterého si cením.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy