Diamantová liga

Mäki byla devátá na míli v Bruselu, vylepšila si maximum v Diamantové lize

Běžkyně Kristiina Mäki skončila devátá v závodě na jednu míli v Bruselu a vylepšila si maximum v Diamantové lize. Překvapivá olympijská finalistka z Tokia byla dosud nejlépe desátá minulý týden na patnáctistovce v Lausanne. Závod suverénně vyhrála favorizovaná Nizozemka Sifan Hassanová, která výkonem 4:14,74 překonala rekord mítinku a zaostala o 2,41 sekundy za vlastním světovým rekordem.

Mäki byla v balíku závodnic, které se pohybovaly daleko za trojnásobnou olympijskou medailistkou Hassanovou. Na devátém místě ji dělila necelá sekunda od šesté příčky. Časem 4:23,38 ztratila necelé dvě sekundy na český rekord Simony Vrzalové. Mäki byla jedinou českou zástupkyní na mítinku v Bruselu, který je poslední šancí získat body pro postup do finále elitního seriálu.

Stovku vyhrál stříbrný olympijský medailista Fred Kerley (9,94). Na šachovnici se natlačil před krajany Trayvona Bromella (9,97) a Michaela Normana (9,98).

Atletická Diamantová liga začne kvůli koronaviru později

První tři mítinky atletické Diamantové ligy byly kvůli pandemii koronaviru odloženy. Měly se uskutečnit 17. dubna v Dauhá a 9. a 16. května v Číně. Pořadatelé elitního atletického seriálu o tom dnes informovali v tiskové zprávě.

V Dauhá měli závodit oštěpaři a koulaři, takže se mohli představit Jakub Vadlejch a Tomáš Staněk. V programu obou čínských mítinků měly být ženský oštěp a závod na 400 metrů překážek žen, kde mohly závodit Nikola Ogrodníková s Barborou Špotákovou nebo Zuzana Hejnová.

Mítink v Šanghaji, který měl být 16. května, se uskuteční 13. srpna. Termíny ostatních dvou odložených mítinků ještě organizátoři neurčili. Aktuálně by měla Diamantová liga začít 24. května ve Stockholmu.

Pokračovat