reklama
 
 

Bolt má kolík, 'Marťanu' Blakeovi hrozil svěrací kazajkou

12. 8. 2012
Jamajští sprinteři Usain Bolt a Yohan Blake bavili fanoušky na olympijských hrách v Londýně nejen svým úžasnými výkony na atletické dráze, ale i vtípky.

Londýn - Jamajští sprinteři Usain Bolt a Yohan Blake bavili fanoušky na olympijských hrách v Londýně nejen svým úžasnými výkony na atletické dráze, ale i vtípky.

Po sobotním triumfu štafety na 4x100 metrů společně s Nestou Carterem a Michaelem Fraterem v novém světové rekordu 36,84 sekundy byli opět v uvolněné náladě a sršeli hláškami. Podle Blakea nejsou jamajští rekordmani z této planety, ale spadli z nebe jako Mr. Bean.

Blake nechápal čas, který zaběhli

Jamajčané dovršili v Londýně skvělé představení. Vedle štafety na 4x100 metrů zcela opanovali díky Boltovu triumfu, Blakeovu stříbru a bronzu Warrena Weira dvoustovku, fenomenální Bolt vyhrál před Blakem i stovku.

"Nejsme normální. Běžet (štafetu za) 36 není normální. My létáme. Lidé nám říkají roboti. Ale já říkám ne, my jsme z vesmíru. Spadli jsme z nebe jako Mr. Bean," použil Blake po prolomení hranice 37 sekund přirovnání k úvodu seriálů slavného poplety v podání britského komika Rowana Atkinsona.

"Já jsem z Marsu, protože to opravdu není normální. Jsem zvíře," zakončil Blake výčet přirovnání přezdívkou, s kterou se ztotožňuje. Do kamer také tak rád gestikuluje a vrčí. Bolt je podobným bavičem jako on, ale v sobotu Blakea na oko krotil. "Říkal jsme Yohanovi, že musí přestat takhle mluvit, jinak ho dají do svěrací kazajky," smál se atletický král.

Bolt se dočkal kolíku a má s ním velké plány

Bolt bude mít na sobotní večer, při kterém dovršil unikátní obhajobu všech tří zlatých medailí z Pekingu, i cennou vzpomínku. Nakonec získal štafetový kolík, který hned po závodě po rozhodčích marně požadoval a po jejich prvotní odmítavé reakci vypadal naštvaně.

"Požádal jsem o něj. Původně mi řekli, že mi ho dát nemůžou a podle pravidel ho musím vrátit," vysvětloval Bolt. Nakonec se ale cenná relikvie k hlavní hvězdě olympiády dostala.

"Je to první kolík, který jsem si vzal. Vyfotili jsme se společně, ten obrázek si nechám zarámovat a pod něj si položím ten kolík. Bude mi to připomínat Londýn," popsal své plány Bolt. "Byla to tady zábava s fanoušky. Přijel jsem do Londýna, abych se stal legendou, a jsem legendou. Chci fanouškům poděkovat za podporu."

Další tři zlata v Riu? Bolt zatím váhá

Jestli bude schopen za čtyři roky v Rio de Janeiru obhájit opět tři sprinterská zlata, zatím netuší. Když vidí mladé talenty jako Blaka, bude to podle něj těžké.

"Yohanovi tam bude šestadvacet a bude ve skvělé formě. Já jsem dokázal všechno, co jsme chtěl. Ve třiceti bude těžké dělat velké věci. Já si to teď chci hlavně užít. Právě teď jsem flákač a nemám žádné cíle," dodal Bolt.

autoři: Sport, ČTK | 12. 8. 2012

Související

    reklama
    reklama
    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama