Ledecká má smůlu. Sjezd v Lake Louise, kde loni triumfovala, se nepojede

Sport ČTK Sport, ČTK
20. 8. 2020 16:56
Světový pohár ve sjezdovém lyžování nebude mít v nadcházející sezoně kvůli obavám z koronaviru v kalendáři tradiční závody v USA a Kanadě.
Takhle loni Ester Ledecká slavila v Lake Louise premiérový triumf v lyžařském Světovém poháru
Takhle loni Ester Ledecká slavila v Lake Louise premiérový triumf v lyžařském Světovém poháru | Foto: Reuters

Ester Ledecká tak na přelomu listopadu a prosince přijde mimo jiné o svou oblíbenou zastávku v Lake Louise, kde v minulém roce slavila ve sjezdu premiérový triumf v seriálu.

Mezinárodní lyžařská federace dnes obvyklé dvoutýdenní turné v Severní Americe zrušila kvůli očekávaným komplikacím s cestováním a bezpečností.

Z programu tak vypadnou závody žen v americkém Killingtonu plánované na 28. a 29. listopadu a v Lake Louise (1. až 6. prosince), muži měli v kanadském středisku závodit od 25. do 29. listopadu, pak byla v plánu zastávka ve Beaver Creeku (1. až 6. prosince).

Odvolané závody chce FIS během sezony pokud možno nahradit v Evropě. Pořadatelství by mohli převzít organizátoři ve Val d'Isere, Svatém Mořici a Courchevelu, kteří by do svého potvrzeného programu vložili další závody.

Upřesněný kalendář sezony Světového poháru, která začne 17. a 18. října obřími slalomy na ledovci v rakouském Söldenu, by měla FIS zveřejnit koncem září. Nejpozději se počítá s 3. říjnem.

 

Právě se děje

před 38 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy