Sáblíková stráví Vánoce v posteli, Ledecká plánuje "slanoví" a Čech zabubnoval

ČTK ČTK
22. 12. 2015 11:38
Čeští sportovci se během vánočních svátků těší na setkání s rodinami, kterých si během roku moc neužijí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Čeští sportovci se během vánočních svátků těší na setkání s rodinami, kterých si během roku moc neužijí, někteří však čas na lenošení nemají a třeba Martina Sáblíková je stráví nemocná v posteli. Řada bude na Vánoce v Česku, biatlonistka Gabriela Soukalová ale zamířila do Rakouska. Tradiční cukroví zase ráda vyměnila za "slanoví" snowboardistka Ester Ledecká.

Hektický předvánoční shon zažila atletka Zuzana Hejnová. V pondělí v poledne se vrátila ze soustředění v Jihoafrické republice a už večer přebírala korunu pro Sportovkyni roku. "Bylo složité sehnat dárky, to bylo špatné," přiznala. "Něco jsem pořídila, něco objednala přes internet, ale ani jsem ještě nestihla zkontrolovat, co dorazilo," řekla po vyhlášení tradiční novinářské ankety, kterou vyhrála podruhé v kariéře.

Sáblíkové odpadly vánoční tréninky

Rychlobruslařka Sáblíková o slavnostní večer v Praze přišla a kvůli antibiotikům ji čeká i nucená tréninková pauza, neboť je zvyklá trénovat i během Vánoc. "Má to jedinou výhodu, v televizi neprošvihnu žádnou pohádku," usmívala se. "Na předvánočních přípravách se kvůli nemoci podílet nemůžu a ještě štěstí, že už mám nakoupené všechny dárky," dodala.

I na Štědrý den naopak vyjedou na led k zápasům KHL čeští hokejisté a bude jich téměř dvacet. Povinnosti čekají třeba i fotbalového brankáře Petra Čecha z londýnského Arsenalu. Volno bude mít jen 24. prosince.

"Vánoce budu trávit v Londýně," řekl gólman, který dva dny po Štědrém dnu bude hrát ligový zápas se Southamptonem. "Takže už o den dříve pojedeme s týmem na hotel. Budu v pracovním procesu. Důležité však je, že Štědrý den budu moci normálně slavit s rodinou. Pak už to bude jen práce," dodal Čech, jenž před vánočními svátky nahrál pro Facebook Arsenalu speciální bubenické video.

Hned pět českých hokejistů by mohlo nastoupit v Novokuzněcku, kde se představí Omsk. "Nebudu Vánoce trávit doma, ale to se nedá nic dělat. Vydal jsem se do Ruska a tam Vánoce slaví až v lednu. Beru to tak. Rodina mi asi bude chybět, ale dá se to nějak zvládnout," řekl obránce Avangardu Michal Kempný.

Podobnou situaci zažil i v juniorském věku, kdy startoval na světovém šampionátu hráčů do 20 let. Podobně na tom jsou letos i jeho následovníci, kteří se již od minulého týdne připravují na vrcholný turnaj ve Finsku.

Ledecká se těší na "slanoví"

Příliš volna nebude mít ani judista Lukáš Krpálek. Sice ho nečeká turnaj, ale olympijská medaile ho motivuje do tréninku i během svátků. "Nejprve budeme u mé rodiny na Vysočině, kam se moc těším, protože přes rok nemám moc času vidět rodinu. To je pro mě na Vánocích to nejhezčí, že se mohu vidět s lidmi, které mám rád," líčil Krpálek. Od 25. prosince chce v Praze znovu trénovat a na Silvestra možná s manželkou odjedou na hory.

Ledecká se také těší na klid s rodinou a slané dobroty. "Poslední dobou neděláme cukroví, ale děláme spíš slané tyčinky, říkám tomu slanoví, to mám nejradši," prozradila. "Těším se na to, že uvidím rodinku, že budeme společně buď v Praze nebo ve Špindlerově Mlýně, to je jedno," řekla.

Jícha se vrátí domů

České sportovní duo v Barceloně bude mít odlišné Vánoce. Zatímco basketbalista Tomáš Satoranský zůstane v Katalánsku, házenkář Filip Jícha se po letech konečně podívá na svátky domů. A to nejen proto, že se zotavuje po nedávné operaci.

"Měl jsem už dlouho naplánované, že i kdybych byl na kolečkovém křesle, tak letos letím na svátky domů. To je pro mě moc důležité, protože po deseti letech budu mít Vánoce doma a budu mít volno. Takže se těším, že budu s rodinou. Dcera jde 22. prosince naposledy do školy a hned letíme domů, kde budu tak deset dní. Po Silvestru letím zpět a budu pracovat na rekonvalescenci," popsal plány nejlepší český házenkář.

To Satoranský si bude užívat španělského tepla, což vítá celý rok, na Vánoce by ale bral zimu. "Celoročně mi počasí v Barceloně vyhovuje více. Je to příjemnější, že zima je tu na dva měsíce a v malém množství, ale někdy bych se vrátil i k nostalgii mít Vánoce se sněhem. To mi trochu chybí," přiznal. "Jelikož se tady ale hraje liga i přes svátky, tak se domů nedostanu," dodal reprezentační rozehrávač.

Stejně jako v posledních letech stráví Vánoce a Silvestr mimo republiku Soukalová, momentálně nejlepší biatlonistka Světového poháru. S přítelem Petrem Koukalem a nejbližšími budou v Rakousku. "Mám od Ondry Rybáře připravený tréninkový plán, takže mě nečeká povalování. Ale na cukroví také určitě dojde," usmála se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 51 minutami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 2 hodinami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy