Zuzana Hejnová

Česká atletka a úspěšná běžkyně na 400 m překážek. Je také držitelkou českého rekordu na této trati.

Jedním z jejích největších úspěchů je bronzová medaile z olympijských her v Londýně 2012. V červenci 2013 dokonce s předstihem ovládla seriál Diamantové ligy.

Na MS v atletice 2013 v Moskvě si fantastickým čase 52,83 si s více jak vteřinovým náskokem doběhla pro zlato a stala se světovou šampionkou. Titul pak obhájila o dva roky později v Pekingu.

Je také členkou ženské štafety "rychlých holek" na 4x 400 metrů, která na evropském mistrovství 2012 získala bronzové medaile.

V roce 2013 byla vyhlášena nejlepší atletkou Evropy, sezonu 2014 v podstatě kvůli zranění paty vynechala.

Kauza se známkou České pošty pokračuje. Hejnová se odvolala
Atletika

Hejnová po České poště žádá 900 000 korun za bezdůvodné obohacení. Dalších 150 000 korun chce za nemajetkovou újmu.
Komentář: Propad atletů byl nevyhnutelný. Češi musí fungovat jako tým
Atletika

Atletické MS dopadlo z českého pohledu podle předpokladů. Aby Češi mohli znovu vozit medaile, musí změnit přístup a nepodrážet si nohy navzájem.
Páté místo je pozitivní, hodnotila Hejnová. Světový rekord Američanky? Brutální
Atletika

Zuzana Hejnová nepůsobila v Dauhá po pátém místě tak zklamaně jako po čtvrté příčce před dvěma lety na MS v Londýně.
Hejnová skončila na MS pátá, vítězka Muhammadová překonala vlastní světový rekord
Atletika

Zuzana Hejnová skončila na MS v běhu na 400 m překážek pátá za 54,23. Američanka Muhammadová překonala vlastní světový rekord časem 52,16.
"Musím se víc nahecovat." Hejnová se těší na finále. Ví ale, že musí přidat
Atletika

Překážkářka Zuzana Hejnová byla šťastná, že se po loňském utrápeném mistrovství Evropy v Berlíně vrátila do velkého finále.
Překážkářka Hejnová prošla v Dauhá hladce do semifinále
Atletika

Zuzana Hejnová na mistrovství světa v Dauhá postoupila bez problémů do středečního semifinále běhu na 400 metrů překážek.
Formanová: Na medaili věřím jen Hejnové. Každá další placka by měla hodnotu zlata
Atletika

"Nechci být škarohlíd, ale v obrovské konkurenci má určitou medailovou šanci jen Hejnová," tvrdí Formanová těsně před startem atletického MS.
Raději Dauhá než Rio, má jasno Helceletová. Katar podle ní kontroverzní MS zvládne
Atletika

Denisa Helceletová zažila v Dauhá halový šampionát, z něhož má se štafetou medaili. Před venkovním MS v netradičním termínu má obavy z klimatu.
Po takové přípravě se spokojím jen s medailí, netají své ambice na MS Hejnová
Atletika

Jednou z hlavních opor české výpravy na atletickém mistrovství světa v Dauhá by měla být překážkářka Zuzana Hejnová.
Věčná zranění dohnala lvici Elzu. Pokáč by o tom mohl složit písničku, říká Klučinová
Atletika

Vícebojařka Eliška Klučinová před dvěma týdny uzavřela atletickou kariéru. Aktuálně si užívá volnějších dní a čeká na písničku od partnera Pokáče.
Sprintery diskvalifikovali, Češi tak mají na sestupovou příčku jediný bod k dobru
Atletika

Český tým je po druhém dnu mistrovství Evropy atletických družstev sedmý, což by znamenalo záchranu v superlize.
Legendární Formanovou zaskočila forma Vondrové, Hejnovou by poslala na osmistovku
Olympijské hry

"Je překvapující, že pro jedinou letenku na mistrovství světa si na čtyřstovce doběhla Lada Vondrová,“ říká dvojnásobná světová šampionka.
Devatenáctiletá čtvrtkařka Vondrová předběhla Hejnovou a kvalifikovala se na MS
Atletika

Stříbrná medailistka z ME do 22 let Vondrová ve finále jednoznačně porazila dvojnásobnou mistryni světa na 400 metrů překážek Zuzanu Hejnovou.
Hejnová znovu na stupních vítězů. V Londýně doběhla druhá
Atletika

Zuzana Hejnová i při čtvrtém letošním startu na Diamantové lize v běhu na 400 metrů překážek skončila na stupních vítězů, v Londýně skončila druhá.
Hejnová opět na medailové pozici. V Diamantové lize doběhla třetí
Atletika

Zuzana Hejnová doběhla na mítinku Diamantové ligy v Monaku třetí v závodu na 400 metrů překážek.
Hejnová doběhla v Lausanne druhá, Špotáková po jediném hodu odstoupila
Atletika

Zuzana Hejnová a Barbora Špotáková na mítinku Diamantové ligy v Lausanne obsadily medailové pozice.
Přijde o ME, protože nečetla smlouvu. Železného žačka má i přes protesty hvězd smůlu
Atletika

Tabačková chybí v nominaci na atletické ME do 23 let, podle oštěpařky jde o vyřizování osobních sporů. Podpořily ji Hejnová nebo Ogrodníková.
Soud zamítl odškodnění pro Hejnovou kvůli známce. Atletka zváží odvolání
Atletika

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová nemá nárok na odškodnění za známku, kterou vydala Česká pošta.