Gabriela Koukalová (rozená Soukalová)

Gabriela Koukalová (*1989, rozená Soukalová) je česká biatlonistka. 17krát vyhrála závod Světového poháru. Na mistrovství světa vybojovala dvě zlaté medaile: v roce 2015  ve smíšené štafetě a o dva roky později ve sprintu. Ze světových šampionátů  má celkem šest cenných kovů (2-2-2), polovinu z nich vybojovala v rakouském Hochfilzenu 2017.

Ve Světovém poháru vyhrála v sezoně 2013-4 malý glóbus za individuální závody a v sezoně 2015-16 velký pro vítězku celkového pořadí SP a malé za sprint, stíhačku i závod s hromadným startem.

Na olympijských hrách v Soči v roce 2014 vybojovala stříbro v závodě s hromadným startem a stejný cenný kov i ve smíšené štafetě.

Kromě biatlonu se také věnuje zpěvu, kterým někdy potěší i diváky na závodech.V květnu 2016 se vdala za badmintonistu Petra Koukala.

Náušnice od Koukalové nosím dodnes. Biatlonovému světu Gábi schází, smutní Wiererová
Biatlon

V exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz Dorothea Wiererová prozradila, jak hledala motivaci pro další přípravu i jak jí schází Gabriela Koukalová.
Davidová chce s biatlonem skončit po OH. Myslela si, že Koukalová ohlásí návrat
Biatlon

Markéta Davidová naplňuje očekávání velkého talentu a vyrostla v českou biatlonovou jedničku.
Koukalová se k biatlonu nevrátí, definitivně ukončila sportovní kariéru
3:33
Biatlon

Někdejší hvězdná biatlonistka Gabriela Koukalová definitivně ukončila sportovní kariéru. V úterý svoje rozhodnutí oznámila na sociálních sítích.
Vím, ale nepovím. Koukalová už má jasno, jestli se vrátí k biatlonu
Biatlon

Bývalá mistryně světa a olympijská medailistka v biatlonu Gabriela Koukalová už ví, kam se budou ubírat její sportovní kroky v nejbližší době.
Zase mě baví trénovat, říká Koukalová. Variantou je i reprezentace Slovenska
Biatlon

Gabriela Koukalová stále napíná fanoušky biatlonu. Verdikt padne na konci května.
Český biatlon ztratil štít nedotknutelnosti. Koukalová mu ho může zase vrátit
Biatlon

Návrat někdejší biatlonové královny Gabriely Koukalové by mohl českému týmu jedině prospět.
Nikdo nevidí to brutální úsilí. Koukalová se zastává zatracovaných biatlonistů
Biatlon

Bez medaile i bez glóbu se vrací čeští biatlonisté z uplynulého mistrovství světa v Östersundu.
Koukalová zvažuje návrat, motivuje ji Jágr. Rozseknu to do května, tvrdí
Biatlon

Gabriela Koukalová na sociální síti přiznala inspiraci Jaromírem Jágrem a jeho návratem k hokeji.
Král Johannes. Bö vyhrál na Vysočině i potřetí, Moravec a Krčmář se vešli do desítky
Biatlon

Oba čeští biatlonisté pronikli do elitní desítky v závodě s hromadným startem v Novém Městě. Ondřej Moravec obsadil osmé a Michal Krčmář desáté místo.
Fantastický hromadný závod pro Slovensko. Vítězku Kuzminovou doplnila druhá Fialková
Biatlon

Závěrečný závod s hromadným startem na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě skončil dvojnásobným triumfem slovenských biatlonistek.
Jako u Koukalové. Magická Pokljuka zrodila hvězdu. Nemusí se to opakovat, ví Davidová