Erbanová na kilometru osmá, Sáblíková si vylepšila osobní rekord

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 11. 2015 21:38
Rychlobruslařka Martina Sáblíková si den po vítězném vstupu do Světového poháru v Calgary v závodě na 3000 m vylepšila osobní rekord na 1000 m. Trojnásobná olympijská vítězka na své doplňkové trati zajela v divizi B čas 1:15,86.
Martina Sáblíková.
Martina Sáblíková. | Foto: Reuters

Calgary - Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila osmé místo v závodě Světového poháru v Calgary na trati 1000 metrů. V divizi B se den po vítězném vstupu do seriálu v závodě na tři kilometry představila Martina Sáblíková a vylepšila si osobní rekord na své doplňkové trati. Z vítězství se radovala Američanka Heather Richardsonová ve světovém rekordu.

Erbanová, která do programu SP v Kanadě vstoupila pátečním 12. místem na pětistovce, se představila až v poslední rozjížďce s Jorien ter Morsovou z Nizozemska, s níž prohrála o více než dvě sekundy. Její soupeřka nakonec skončila čtvrtá, česká reprezentantka hned po projetí cíle věděla, že je osmá.

Časem 1:14,98 Erbanová za nejrychlejší Richardsonovou zaostala o 2,47 sekundy a získala 36 bodů do průběžného pořadí seriálu. Druhá Brittany Boweová za svojí krajankou zaostala o pouhé tři setiny.

Sáblíková startovala tři hodiny před Erbanovou a potvrdila, že na začátku sezony je dobře připravená. Trojnásobná olympijská vítězka zajela čas 1:15,86.

Specialistka na delší distance měla dlouhá léta osobní rekord na kilometru 1:17,36, který zajela v roce 2009 právě v Calgary. Minulý víkend si tento čas v přípravných závodech na úvod SP na olympijské dráze vylepšila na 1:16,14.

Osmadvacetiletá svěřenkyně trenéra Petra Nováka obsadila v divizi B osmé místo a získala dva body do hodnocení seriálu. Na kilometru bodovala poprvé v kariéře.

Dnes Sáblíkovou v Calgary čeká ještě start v týmovém závodě, ve kterém jí doplní Nikola Zdráhalová s Natálií Kerschbaummayr.

 

Právě se děje

Další zprávy