rychlobruslení

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Sáblíková překonala vlastní světový rekord, zlato jí ale senzačně sebrala Ruska
Zimní sporty

Martina Sáblíková překonala na mistrovství světa v Salt Lake City vlastní světový rekord na trati 5000 metrů. Vzápětí ale přišla o rekord i o zlato.
Zdráhalová zajela osobní rekord na pětistovce. Stačil ji ale jen na 23. místo

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si na mistrovství světa v Salt Lake City vylepšila osobní rekord na 500 metrů na 38,758 sekundy.
Koho by nelákalo další zlato z MS? Sáblíková nebude mít s motivací na pětce problém

Již třináct let nevyhrál na mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích závod na 5000 metrů nikdo jiný než Martina Sáblíková.
"Ještě mi to nedochází." Sáblíková přidala neuvěřitelný 21. titul mistryně světa

"I když mě to hrozně bolelo, tak to byl zážitek i v té jízdě, protože jsem do poslední chvíle nevěděla, jak to dopadne," prozradila rychlobruslařka.
Zlatá Sáblíková. Česká ledová královna je opět mistryní světa, obhájila na trojce

Martina Sáblíková získala už 21. zlatou medaili ze světových šampionátů.
Každá medaile bolí, říká Sáblíková před MS. Ani s dvaceti zlatými ještě nemá dost

"Mistrovství světa je vždycky specifické a musí vám všechno vyjít. Všichni ví, že se mnou musí počítat, a já vím, že musím počítat s nimi," tvrdí.

Sáblíková byla na 1500 metrů jedenáctá, vyhrála Takagiová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Calgary jedenácté místo v závodě na 1500 metrů. Dvaatřicetiletá česká reprezentantka, která v Kanadě v pátek ovládla tříkilometrovou trať, dnes zajela čas 1:54,510. Nikola Zdráhalová byla čtrnáctá. Z vítězství se v novém rekordu oválu radovala Miho Takagiová z Japonska.

Sáblíková avizovala, že není jisté, zda se dnes na start postaví, nakonec se ale rozhodla závodit. Hned ve druhé rozjížďce podle očekávání zajela svůj nejlepší čas v sezoně, na nejrychlejší ale nestačila. Stejně jako později Zdráhalová s výkonem 1:55,279. Na nejrychlejší Takagiovou Sáblíková ztratila více než čtyři sekundy.

Zdráhalová se představila i v závodě na 500 metrů a při své premiéře v divizi A skončila s časem 39,029 poslední. Vyhrála Japonka Nao Kodairaová, která si upevnila vedení v SP.

Seriál Světového poháru vyvrcholí březnovým finále v Heerenveenu. Příští týden čeká rychlobruslaře a rychlobruslařky mistrovství světa na jednotlivých tratích v Salt Lake City.

Skvělá generálka před MS. Ale pár dní to se mnou bylo peklo, přiznává Sáblíková

Martina Sáblíková byla před závodem v Calgary nervózní kvůli prodělané viróze. Necítila se dobře, jednou odešla z tréninku krátce po jeho začátku.
Úžasná Sáblíková. Na trojce v Kanadě nenašla přemožitelku a upevnila si vedení

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála v Calgary závod SP na 3000 metrů. Na jejím výkonu se nijak neprojevila nedávno prodělaná viróza.
Sáblíková musela na testy na koronavirus. V Calgary trápí rychlobruslařku nemoc

"Dělám, co můžu, ale tělo mě bohužel dost limituje," uvedla česká hvězda ledových oválů.
Nadávat Číně se nevyplácí. Maďarský olympijský šampion nesmí rok závodit

Olympijský vítěz v rychlobruslení na krátké dráze Csaba Burján dostal od maďarského svazu roční zákaz startů.

Skokanka Ptáčková získala na olympijských hrách mládeže bronz

Skokanka na lyžích Štěpánka Ptáčková vybojovala na zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne bronz a postarala se o druhou českou medaili v oficiálním hodnocení zemí. Sedmnáctiletá reprezentantka, která už dokázala bodovat v seniorském Světovém poháru, navázala na čtvrteční stříbro rychlobruslařky Zuzany Kuršové.

V Lausanne se radovali z medailí také čeští hokejisté, kteří byli členy mezinárodních týmů ve formátu tři na tři. Štěpán Maleček a Zuzana Trnková získali zlato, Matyáš Šapovaliv přidal bronz.

Třetí zimní olympijské hry mládeže potrvají v Lausanne do středy.

Ze Sáblíkové je smolařka, zase jí utekla medaile. Nechápu, co se mnou bylo, řekla

Martina Sáblíková skončila na mistrovství Evropy v rychlobruslení na jednotlivých tratích v Heerenveenu v závodu na 3000 metrů čtvrtá.
Sáblíková skončila na ME na 1500 m pátá a zářila spokojeností. Titul má Wüstová
Ostatní sporty

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila při své premiéře na mistrovství Evropy na jednotlivých tratích v závodě na 1500 metrů čtvrtá.
Sáblíková má za sebou rok snů. Nečekala jsem, že se na trojce ještě vrátím, přiznala

Dvaatřicetiletá česká reprezentantka sice letos nemohla rozšiřovat svou sbírku olympijských medailí, ale jinak vyhrála prakticky vše, co mohla.

Zdráhalová si v Naganu vytvořila osobní rekord na pětistovce

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si v posledním závodu v roce 2019 vytvořila osobní rekord na trati 500 metrů. Na Světovém poháru v Naganu ji zajela za 38,902 sekundy a obsadila druhé místo v divizi B. Stejně jako v sobotu na trojce, na které byla v divizi A devátá, si připsala nejlepší výsledek v SP v kariéře na dané trati.

Seriál SP bude pokračovat pátým dílem v Calgary na začátku února, ještě předtím rychlobruslaře čeká mistrovství Evropy v Heerenveenu. V Nizozemsku se od 10. do 12. ledna bude tentokrát bojovat o medaile na jednotlivých tratích.

Sáblíková zakončila rok druhým místem na 3000 metrů v Naganu

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila v posledním závodu letošního roku druhé místo.
Sáblíková v Nur-Sultanu vyhrála závod divize B, Zdráhalová 11. mezi elitou

Martina Sáblíková potvrdila ve Světovém poháru dobrou formu, nadějně rozjel svůj nedělní závod i sdruženář Ondřej Pažout.
Sáblíkové v závodě SP v Nur-Sultanu těsně uniklo vítězství na pětce

Světová rekordmanka prohrála o pouhých pět setin sekundy s Kanaďankou Ivanií Blondinovou, jež časem 6:54,945 překonala její rekord dráhy.