Karolína Erbanová

Karolína Erbanová (*1992) je česká rychlobruslařka, specializující se (na rozdíl od kolegyně Sáblíkové) na sprinterské tratě.

V šuplíku má nejen šest zlatých medailí z MS juniorů, ale také první umístění "na bedně" v závodě světového poháru (Heerenveen 2013) a bronzovou medaili z MS v roce 2015 (na 1000 metrů).

Na olympiádě v Soči se umístila dvakrát do první desítky, nicméně pro české rychlobruslení jde o velkou naději do budoucnosti, o čemž svědčí i dvakrát udělená cena "junior roku" přidružená k anketě Sportovec roku (2011 a 2012).

Od sezony 2014/2015 se rozhodla odejít z týmu Petra Nováka a odešla do do nizozemského Teamu Continu.

Šéf rychlobruslení o nové hale: Jsme blíž než kdy dřív, ale do dvou let stát nebude
Zimní sporty

Předseda Českého svazu rychlobruslení Josef Nechutný tvrdí, že jednání o projektu na novou halu je v nadějné fázi. Nejedná se však o Prahu ani Brno.
Erbanová změnila názor. Dráhové cyklistice se věnovat nebude

Bronzová medailistka z olympijských her v Pchjongčchangu Karolína Erbanová se dráhové cyklistice věnovat nebude.
Erbanová dráhařkou? Úspěšná rychlobruslařka uvažuje o nové kariéře v cyklistice
Ostatní sporty

Po nečekaném odchodu z ledových oválů hledá bronzová olympijská medailistka novou výzvu, jedná s brněnskou Duklou.
Hořký konec Erbanové? Sama musí vědět, že její výpady nebyly fér, říká Sáblíková

Ke kauze nečekaného konce kariéry Karolíny Erbanové se vyjádřila i její bývalá kolegyně a svěřenkyně Petra Nováka, Martina Sáblíková.
Nemůžu tomu uvěřit, reagoval Novák na prohlášení Erbanové. Já ji rozhodit nemohl

Rychlobruslařský trenér Petr Novák reagoval prostřednictvím své agentury na včerejší oznámení Karolíny Erbanové, která emotivně ukončila kariéru.
Erbanová končí s rychlobruslením. Kvůli "ponižování a manipulacím" trenéra Nováka

Pětadvacetiletá česká rychlobruslařka Karolína Erbanová se jen pár měsíců po zisku bronzové olympijské medaile rozhodla ukončit kariéru.
Erbanová už nebude trénovat v Nizozemsku, ale s Poláky

V roce 2014 po olympijských hrách v Soči Erbanová odešla od trenéra Petra Nováka ze skupiny trojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové.
Sportovci na dovolených: Ronaldo se fotil s přítelkyní, Erbanová řádila v plavkách
1:51
Sport

Kdo je největší tvrďák ve světě sportu? A kde trávila rychlobruslařka Karolína Erbanová dovolenou? Vše se dozvíte v novém dílu sportovního Sociálu.
Byla jsem naštvaná, když jsem však sundala brusle, převážila spokojenost se sezonou, líčí Erbanová

Rychlobruslařka Karolína Erbanová dojela čtvrtá v závěrečném závodu Světového poháru na 500 metrů a celkově skončila druhá.
Další úspěch v rychlobruslení. Erbanová vyhrála v Minsku 500 m a útočí na celkový triumf v SP

Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová dosáhla dalšího skvělého úspěchu. Ve finále Světového poháru v Minsku vyhrála závod na 500 metrů a stále drží…
Erbanová v Minsku zaútočí na celkové prvenství, unavená Sáblíková se finále nezúčastní

Karolína Erbanová po bronzu z olympiády vynechala mistrovství světa ve sprintu a chystala se na finále SP. Na pětistovce je průběžně třetí.
3:13
Olympijské hry

Podívejte se, jak podkrkonošské město uvítalo medailisty z OH Michala Krčmáře, Veroniku Vítkovou a Karolínu Erbanovou.
Erbanová v Praze slavit nebude. Míří do Vrchlabí za přáteli i rodinou

Přehrajte si záznam tiskové konference s Karolínou Erbanovou a Jiřím Kejvalem po příletu z olympiády v Pchjongčchangu.
Vrchlabí přivítalo své olympioniky, dorazili Samková, Krčmář i Erbanová. A také Krakonoš

Vítání vrchlabských rodáků po olympiádě v Pchjongčchangu jsme sledovali online.
Holky se mnou moc nemluví, smála se po vyhlášení Erbanová. Měla jsem jim to nabourat, litovala

Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová si moc zábavy při předávání olympijských medailí neužila.
Čtyři české medaile míří do Vrchlabí. Tam bude strašná kalba, předpovídá Erbanová

Životospráva? S tou si teď olympijská medailistka Karolína Erbanová starosti dělat nemusí.
Erbanová o cestě k medaili: Byla trnitá, házela se mnou doprava, doleva. Plazila jsem se po čtyřech

Karolína Erbanová po zisku olympijské medaile těžko hledala slova.
Famozní Erbanová, na pětistovce získala bronz! Je to mazec, radovala se po závodě

Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová získala pro Českou republiku šestou medaili z olympijských her.