Rekordní smlouva v NBA. Harden překonal Curryho a přijde si na 228 milionů dolarů

ČTK Sport ČTK, Sport
8. 7. 2017 23:11
Basketbalista James Harden prodloužil smlouvu s Houstonem na další čtyři roky. Podle zámořských médií mu garantuje rekordní příjem 228 milionů dolarů. Teprve nedávno prolomil jako první hráč dvousetmilionovou hranici Stephen Curry z Golden State.
James Harden je tahounem Houstonu, kde pobírá pohádkový plat.
James Harden je tahounem Houstonu, kde pobírá pohádkový plat. | Foto: Reuters

Houston - Basketbalista James Harden prodloužil s Houstonem o čtyři roky smlouvu, která hvězdnému rozehrávači do roku 2023 garantuje podle zámořských médií rekordní příjem 228 milionů dolarů. Pětinásobný účastník Utkání hvězd NBA má ještě s Rockets platný kontrakt na následující dvě sezony na celkem 59 milionů dolarů, nový podpis mu přinese dalších 169 milionů.

Prodloužení smlouvy za takových podmínek nemá v historii NBA obdoby. Teprve nedávno prolomil jako první hráč dvousetmilionovou hranici Stephen Curry, který si v následujících pěti letech přijde v Golden State Warriors na 201 milionů dolarů.

Sedmadvacetiletý Harden hraje za Houston od roku 2013, kdy přišel z Oklahomy. V každé z pěti sezon dovedl Rockets do play off, v té uplynulé si vytvořil osobní maxima s průměry 29,1 bodu a 11,2 asistence na zápas v základní části.

"V Houstonu se cítím doma," konstatoval Harden, který letos obsadil druhé místo v anketě o nejužitečnějšího hráče NBA za Russellem Westbrookem z Oklahomy. Druhý skončil v hlasování o ocenění MVP i v sezoně 2014/15.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy