Stephen Curry

Řecká hvězda nemá o pauze na co házet, Curry sestavoval koš pět hodin
Basketbal

Jannis Adetokunbo tráví nucenou pauzu jen domácím cvičením. To Stephen Curry si basketbalový koš domů koupil a při jeho stavbě se pořádně nadřel.

Toronto prodloužilo sérii vydřenou výhrou nad Brooklynem

Basketbalisté Toronta prodloužili svou rekordní vítěznou sérii v NBA na čtrnáct zápasů. Proti Brooklynu sice přišli o osmnáctibodové vedení, ale nakonec úřadující mistři uspěli 119:118. Nets nepomohlo ani osobní maximum Carise LeVerta v podobě 37 bodů, minul však možnou vítěznou střelu.

Toronto, hrající bez hvězdného rozehrávače Kylea Lowryho, v úvodu třetí čtvrtiny vedlo už o 18 bodů a ještě na začátku poslední čtvrtiny drželo dvouciferné vedení. Pak ale Brooklyn pod vedením LeVerta začal stahovat a 35 vteřin před koncem srovnal. Pro Raptors pak vybojoval faul Pascal Siakam a jedním proměněným trestným hodem rozhodl.

Brooklyn měl ještě možnost duel zvrátit na svou stranu, ale LeVert, který dal v poslední čtvrtině 15 bodů, rozhodující střelu neproměnil. Raptory táhnul Fred VanVleet s 29 body, Siakam přidal 20 bodů.

Na vítězné vlně se drží i lídr soutěže Milwaukee, které přehrálo Orlando 111:95 a vyhrálo třináctý z posledních 14 zápasů. Nadále mají Bucks sezonu rozjetou na to, aby jako teprve třetí tým v historii dosáhli na 70 výher. Janis Adetokunbo zaznamenal 18 bodů, 18 doskoků a devět asistencí.

O překvapení se postarala Minnesota, která po velké obměně kádru na konci přestupního období zvítězila 142:115 nad Los Angeles Clippers a ukončila šňůru třinácti porážek. Timberwolves si k tomu pomohli klubovým rekordem 26 trojkami. Hvězdou zápasu byl nováček Jordan McLaughlin, který si vytvořil osobní maximum v bodech (24) i asistencích (11). Nová posila z Denveru Malik Beasley dal 23 bodů, Karl-Anthony Towns 22 a přidal 13 doskoků a devět asistencí.

Clippers, za které dal 29 bodů Kawhi Leonard, tak přišlo o druhé místo v Západní konferenci, na které se posunul Denver. Ten zvítězil 117:108 nad Phoenixem. Jamal Murray se o to postaral 36 body. Phoenix nezachránilo ani 28 bodů a 19 doskoků Deandreho Aytona.

Los Angeles Lakers zvítězili 125:120 nad posledním týmem soutěže Golden State Warriors. Lakers vedli až o 21 bodů, ale v koncovce dovolili soupeři duel zdramatizovat. LeBron James táhl Lakers s 22 body, 11 asistencemi a osmi doskoky, Anthony Davis přidal 27 bodů. Za Warriors debutovala nová posila z Minnesoty Andrew Wiggins 24 body.

New Orleans dokázali porazit Indianu 124:117 i bez nové hvězdy Ziona Williamsona, který odpočíval kvůli bolavému kotníku. Chyběl navíc i další člen základní sestavy Brandon Ingram. Zastoupil je ale Jrue Holiday, který dal 14 ze svých 31 bodů v posledních 146 vteřinách zápasu.

Také Dallas dokázal vyhrát bez dvou největších hvězd Luky Dončiče a Kristapse Porzingise. Při výhře nad Charlotte 116:100 zářil Seth Curry, jenž proměnil prvních deset střel a celkem zaznamenal 26 bodů.

Sacramentu pomohl k výhře 122:102 nad San Antoniem 31 body Buddy Hield, který nejrychleji v historii NBA pokořil hranici 800 trojek. Stačilo mu na to 296 zápasů. Dosud byl nejrychlejší Stephen Curry, který to dokázal v 305 duelech. Dnes Hield proměnil devět trojek z deseti pokusů.

NBA:

Charlotte - Dallas 100:116, Detroit - New York 92:95, Golden State - LA Lakers 120:125, Indiana - New Orleans 117:124, Minnesota - LA Clippers 142:115, Orlando - Milwaukee 95:111, Phoenix - Denver 108:117, Sacramento - San Antonio 122:102, Toronto - Brooklyn 119:118.

Basketbalisté USA skončili na MS sedmí. Časy Dream Teamu skončily, řekl Bryant
Basketbal

Nejhorší vystoupení na MS zakončili američtí basketbalisté sedmým místem. V závěrečném zápase v Pekingu porazili Polsko 87:74.
Šance na play off se zmenšuje. Wizards nestačilo ani dvanáct bodů Satoranského
Ostatní sporty

Wizards nestačili v koncovce na Miami, které drží ve Východní konferenci poslední postupové místo, a po porážce 108:113 zaostávají o šest výher.
Lakers vyhráli na palubovce úřadujících šampionů NBA, ale přišli o zraněného Jamese

Basketbalisté Los Angeles Lakers vyhráli na palubovce vítěze NBA Golden State, ale ve třetí čtvrtině přišli o svou největší hvězdu LeBrona Jamese.
Lidé na Měsíci? Tomu nevěřím, říká hvězda NBA. Ukážeme ti důkazy, vzkazuje NASA

NASA rozehrávače týmu Golden State pozval do vesmírného střediska v Houstonu, aby se o důkazech přesvědčil na vlastní oči.
Zraněný Curry přijde minimálně o jeden zápas NBA

Zranění hvězdy NBA Stephena Curryho z čtvrtečního zápasu proti Milwaukee není vážné, rozehrávač Golden State nicméně vynechá nejméně jedno utkání.
Šampioni NBA doma podlehli Milwaukee a přišli o Curryho

Vedoucí celek Západní konference ve čtvrtek podlehl dokonce na domácí palubovce druhému týmu Východu Milwaukee 111:134.
James se stal šestým nejlepším střelcem NBA, ale jeho Lakers v San Antoniu prohráli

LeBron James nastřílel v zápase Los Angeles Lakers na palubovce San Antonia 35 bodů a v historickém pořadí střelců předskočil Dirka Nowitzkého.
Washington prohrál počtvrté z pěti zápasů. Satoranský zapsal v Sacramentu dva body

Washington s Tomášem Satoranským v sestavě podlehl v NBA Sacramentu na jeho hřišti 112:116. V dresu domácích zářil srbský pivot Nemanja Bjelica.
Curry rozstřílel v NBA Washington, Lakers poprvé vyhráli

Curry během prvních tří čtvrtin zápasu vstřelil 11 trojek a Golden State i díky němu nad Washingtonem vyhrál 144:122. Tomáš Satoranský strávil na…
Šampioni dostali pozoruhodné prsteny, pak odstartovali výhrou nový ročník NBA

NBA začala výhrou Golden State nad Oklahomou a vítězstvím Bostonu nad Philadelphií.
Hvězda NBA si po roce vyzkouší golf. Curry si zahraje na profesionálním turnaji

Basketbalista Stephen Curry se v srpnu představí na golfovém turnaji nižší série Web.com v Kalifornii. Loni neprošel cutem o jedenáct úderů.

Cavaliers nevyužili v závěru velkou šanci na výhru, v prodloužení pak nedali tři minuty ani bod a do finále vkročili vítězně obhájci z Golden State.
NBA je napínavá na obou frontách. Golden State si vynutilo sedmé semifinále proti Houstonu

O finalistech play off basketbalové NBA rozhodnou v obou případech sedmá utkání. Na obhajobu titulu mohou stále pomýšlet hráči Golden State.
Lepší než Chicago s Jordanem. Basketbalisté Golden State překonali další rekord NBA

Stephen Curry a spol. převálcovali Houston, v play off vyhráli už šestnáctý domácí duel v řadě.
Golden State dál kráčí za obhajobou, ve finále konference je čeká Houston

Warriors v úterý porazili New Orleans Pelicans 113:104 a sérii ovládli 4:1 na zápasy. V konferenčním finále loňské šampiony vyzve Houston Rockets.
Šampion NBA Golden State porazil San Antonio, přestože se jeho lídr Curry už po dvou minutách zranil

Hvězdu Warriors opět trápí kotník a není jasné, jak dlouho nebude k dispozici.

Trenérovi Golden State Stevu Kerrovi se líbilo, jak hráči poslouchali jeden druhého.
Velkolepý návrat. Vyléčený Curry nastřílel 38 bodů a vytvořil rekord sezony

Deset trojek, celkem 38 bodů a výhra 141:128. Curry se po zranění vrátil do sestavy Golden State ve velkém stylu.