Továrna na basketbalové sny: Takhle chce pražský klub dostat talenty na univerzity a potom do NBA

Podívejte se na trénink pražského klubu, který chce po hráčích 320 tisíc korun na rok. Za to jim ale slibuje, že je dostane na americkou univerzitu. Na jeho tréninky už jezdí i skauti z NBA.
Velká parta kamarádů, jedna rodina. Tak klub Get Better Academy popisují i samotní hráči. V Praze přitom trénují i třikrát denně, dohromady tedy 4 a půl hodiny, a do toho musí zvládat studium.
Právě počet a kvalita tréninků je prý důvodem, proč by měli hráči tenhle klub pro cestu do Ameriky zvolit. Za roční příspěvek 320 tisíc korun, tolik působení v klubu hráče stojí, vedle tréninku dostane i bydlení přímo na stadionu, kvalitní stravování a regeneraci.
Podmínkou po pro působení v akademii ale není jen složení částky 320 tisíc korun, všichni hráči musí mít zároveň i dobré studijní výsledky. Kdo má čtyřky, nesmí hrát a trénovat basketbal tak dlouho, než si je ve škole opraví. Trojkaři zase každé odpoledne odevzávají mobily a musí se hodinu učit ve speciální místnosti.
V Great Better Academy v Praze na Stodůlkách trénuje i Jakub Dombek. Jeho jméno si dobře zapamatujte, v příštích letech jej možná uvidíme v NBA.
Foto: Milan Kammermayer
Adam Sušovský Milan Kammermayer, Adam Sušovský
14. 6. 2017 6:28
Pražský basketbalový klub Get Better Academy hraje v Česku jen druhou nejvyšší mužskou soutěž, přesto jeho tréninky pravidelně sledují skauti z NBA. Klub si od talentů z celé Evropy nechává platit roční příspěvek 320 tisíc korun a nutí je mít výborný studijní prospěch. Na oplátku jim zaručuje herní progres a pomáhá k dosažení stipendia na amerických univerzitách. Podívejte se na trénink unikátního týmu objektivem fotoreportéra Aktuálně.cz.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy