Továrna na basketbalové sny: Takhle chce pražský klub dostat talenty na univerzity a potom do NBA

Podívejte se na trénink pražského klubu, který chce po hráčích 320 tisíc korun na rok. Za to jim ale slibuje, že je dostane na americkou univerzitu. Na jeho tréninky už jezdí i skauti z NBA.
Velká parta kamarádů, jedna rodina. Tak klub Get Better Academy popisují i samotní hráči. V Praze přitom trénují i třikrát denně, dohromady tedy 4 a půl hodiny, a do toho musí zvládat studium.
Právě počet a kvalita tréninků je prý důvodem, proč by měli hráči tenhle klub pro cestu do Ameriky zvolit. Za roční příspěvek 320 tisíc korun, tolik působení v klubu hráče stojí, vedle tréninku dostane i bydlení přímo na stadionu, kvalitní stravování a regeneraci.
Podmínkou po pro působení v akademii ale není jen složení částky 320 tisíc korun, všichni hráči musí mít zároveň i dobré studijní výsledky. Kdo má čtyřky, nesmí hrát a trénovat basketbal tak dlouho, než si je ve škole opraví. Trojkaři zase každé odpoledne odevzávají mobily a musí se hodinu učit ve speciální místnosti.
V Great Better Academy v Praze na Stodůlkách trénuje i Jakub Dombek. Jeho jméno si dobře zapamatujte, v příštích letech jej možná uvidíme v NBA.
Foto: Milan Kammermayer
Adam Sušovský Milan Kammermayer, Adam Sušovský
14. 6. 2017 6:28
Pražský basketbalový klub Get Better Academy hraje v Česku jen druhou nejvyšší mužskou soutěž, přesto jeho tréninky pravidelně sledují skauti z NBA. Klub si od talentů z celé Evropy nechává platit roční příspěvek 320 tisíc korun a nutí je mít výborný studijní prospěch. Na oplátku jim zaručuje herní progres a pomáhá k dosažení stipendia na amerických univerzitách. Podívejte se na trénink unikátního týmu objektivem fotoreportéra Aktuálně.cz.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy