Olympijský vítěz Alison poražen. Perušič se Schweinerem na turnaji v Dauhá září

ČTK ČTK
9. 3. 2021 19:01
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner vstoupili do sezony na turnaji Světového okruhu v Dauhá dvěma výhrami a zajistili si přímou účast v druhém kole play off. Do prvního kola musí na čtyřhvězdičkovém turnaji nejlepší český ženský pár Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová.
Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner na archivním snímku z Ostravy.
Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner na archivním snímku z Ostravy. | Foto: Dalibor Sosna

Čtrnáctí nasazení Perušič se Schweinerem splnili ve svém úvodním utkání v základní skupině roli favoritů proti kanadské dvojici Grant O'Gorman, Ben Saxton. Po vítězství 2:0 se o vítězství ve skupině Češi utkali s brazilskou dvojicí Alison, Álvaro Filho a turnajové trojky zdolali 23:21, 21:15.

Úřadujícího olympijského vítěze a bývalého dvojnásobného mistra světa Alisona s jeho parťákem zdolali Češi i ve třetím vzájemném duelu, navíc podruhé za sebou ve dvou setech. "Je vždycky skvělé porazit Brazilce, zvlášť když jsou oba tak dobří, a taky proto, že jsme celý první set prohrávali. Ale byli jsme silní a měli i štěstí," řekl Schweiner pro web mezinárodní federace po postupu rovnou do osmifinále.

Na mezinárodní scéně odehráli s Perušičem první turnaj po více než roce a čtvrt a vzbudili respekt. "Během dlouhé pauzy jsme samozřejmě hodně trénovali a taky doléčili drobná zranění. Ale nebyli jsme si jisti, jak budeme hrát, protože poslední turnaj jsme absolvovali v listopadu 2019. Takže jsme nadšení, že jsme začali dvěma výhrami," dodal Perušič.

Desáté nasazené Nausch Sluková s Hermannovou dnes v katarské metropoli porazily 2:0 španělské duo María Carrová, Paula Soriaová. Poté v duelu vítězek prvních zápasů podlehly ve třech setech olympijské vítězce Lauře Ludwigové a Margaretě Kozuchové z Německa. Třetí sadu Češky prohrály 12:15.

Druhý ženský pár Michala Kvapilová, Michaela Kubíčková jednoznačně nestačil v prvním duelu na ruskou dvojici Světlana Cholominová, Naděžda Makroguzovová a ve středu ho čeká souboj o postup s jejich krajankami Ksenií Dabižovou a Darjou Rudychovou.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Dauhá:

Muži:

Skupina C: Perušič, Schweiner (14-ČR) - Saxton, O'Gorman (19-Kan.) 2:0 (18, 16), Perušič, Schweiner - Alison, Álvaro Filho (3-Braz.) 2:0 (21, 15).

Ženy:

Skupina G: Nausch Sluková, Hermannová (10-ČR) - Soriaová, Carrová (23-Šp.) 2:0 (16, 20), Kozuchová, Ludwigová (7-Něm.) - Sluková, Hermannová 2:1 (22, -16, 12).

Skupina H: Makroguzovová, Cholominová (8-Rus.) - Kvapilová, Kubíčková (25-ČR) 2:0 (14, 7).

 

Právě se děje

Další zprávy