Ondřej Perušič

Perušič se Schweinerem jsou po dvou výhrách v Praze ve čtvrtfinále

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner vyhráli na turnaji Světového okruhu v Praze oba zápasy ve skupině a postoupili přímo do čtvrtfinále dvouhvězdičkové soutěže. Ostatní české páry, které se probojovaly do play off, budou muset v sobotu absolvovat utkání prvního kola.

Perušič se Schweinerem, kteří jsou nasazenými jedničkami, na úvod porazili litevskou dvojici Artur Vasiljev, Robert Juchnevič 21:16, 21:18. Jen o bod víc přenechali v dalším duelu Slovincům Janu Pokeršnikovi a Nejcu Zemljakovi. Žádní jiní čeští volejbalisté se v play off nepředstaví, zbylé tři dvojice všechny zápasy ve skupinách prohrály.

Do vyřazovací části prošly tři ze čtyř domácích ženských párů. Po jedné výhře si ve skupinách připsaly dvojice Barbora Hermannová - Daniela Resová, Michaela Kubíčková - Michala Kvapilová a Marie Sára Štochlová - Martina Williams. V sobotu budou usilovat o postup do čtvrtfinále.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 2* v Praze:

Muži:

Skupina A: Perušič, Schweiner (1-ČR) - Juchnevič, Vasiljev (16-Lit.) 2:0 (16, 18), Perušič, Schweiner - Pokeršnik, Zemljak (9-Slovin.) 2:0 (17, 18).

Skupina B: Walkenhorst, Winter (2-Něm.) - M. Džavoronok, Oliva (15-ČR) 2:1 (16, -16, 7), Immers, Penninga (10-Niz.) - M. Džavoronok, Oliva 2:1 (-13, 13, 16).

Skupina C: Nolvak, Tiisaar (3-Est.) - Kittel, Knobloch (14-ČR) 2:0 (12, 16).

Skupina D: Ahman, Hellvig (4-Švéd.) - Semerád, Šépka (13-ČR) 2:0 (17, 18).

Ženy:

Skupina A: Hermannová, Resová (1-ČR) - Gruszczyňská, Legietaová (16-Pol.) 2:1 (-18, 17, 8), Davidovová, Luninová (8-Ukr.) - Hermannová, Resová 2:0 (18, 18).

Skupina B: M. McNamaraová, N. McNamaraová (2-Kan.) - Kulhánková, Pospíšilová (15-ČR) 2:0 (15, 16), Lahtiová, Parkkinenová (7-Fin.) - Kulhánková, Pospíšilová 2:1 (-13, 12, 10).

Skupina C: Štochlová, Williams (6-ČR) - Ceynowová, Lodejová (11-Pol.) 2:0 (12, 10), Bobnerová, Vergéová-Dépréová (3-Švýc.) - Štochlová, Williams 2:1 (13, -19, 10).

Skupina D: Thamela, Elize (13-Braz.) - Kubíčková, Kvapilová (4-ČR) 2:1 (-13, 15, 12), Kubíčková, Kvapilová - Dumbauskaiteová, Grudzinskaiteová (12-Lit.) 2:0 (18, 12).

Zdroj: ČTK

Plážoví volejbalisté Perušič a Schweiner jsou v Ostravě ve čtvrtfinále

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na turnaji Světového okruhu v Ostravě do čtvrtfinále. Nejvýše nasazení čeští hráči zdolali v druhém kole play off po obratu Rakušany Robina Seidla a Philippa Wallera 2:1 na sety. V dalším utkání narazí předloňští finalisté na italskou dvojici Paolo Nicolai, Daniele Lupo.

Perušič se Schweinerem zvládli i třetí zápas na ostravském písku, ale stejně jako v pátečním duelu s lotyšským párem Aleksandrs Samoilovs, Janis Šmedinš museli utkání otáčet. První set prohráli 18:21.

"Začátek nestál zase za nic, jako u všech zápasů, co jsme tu hráli. Pak se nám to podařilo otočit a začali jsme hrát, jak umíme," řekl Schweiner České televizi. Další dvě sady čeští hráči v bouřlivé atmosféře v areálu Dolních Vítkovic získali v poměru 21:19 a 15:10.

S rakouskými volejbalisty si zopakovali třísetový boj z dubnového turnaje v Cancúnu, kde je rovněž porazili. "Nebýt domácího publika, tak by dneska Rakušané vyhráli 2:0. Většinu zápasu hráli mnohem lépe než my, výborně servírovali," uvedl Perušič. "Publikum sehrálo větší roli, než by se možná zdálo. Tahle atmosféra vás nutí nevypustit jediný balon a bojovat až do konce. Díky tomu se nám povedlo ten druhý set otočit. V tie-breaku měl David několik dobrých bloků a jim přestal fungovat servis, což potom rozhodlo," dodal.

Odpoledne se čeští reprezentanti, kteří v březnu vybojovali historický triumf na turnaji v Dauhá, pokusí přejít přes stříbrné olympijské medailisty z Ria Nicolaie a Lupa.

Zdroj: ČTK

Perušič se Schweinerem na úvod v Cancúnu vyhráli, uspěly i ženy

Ondřej Perušič a David Schweiner vstoupili do dalšího turnaje Světového okruhu v plážovém volejbalu v Cancúnu výhrou. Čeští reprezentanti, kteří se v úterý radovali v mexickém městě z bronzu, si zajistili postup do play off vítězstvím 21:19, 17:21 a 15:9 nad rakouskou dvojicí Robin Seidl, Philipp Waller. Ve třech setech uspěly rovněž Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou.

Perušič se Schweinerem jsou na čtyřhvězdičkovém turnaji v Cancúnu nasazení jako šestí. O přímý postup do druhého kola play off si zahrají s Američany Nicholasem Lucenou a olympijským vítězem z roku 2008 Philipem Dalhausserem, které v březnu v Dauhá na cestě za prvním titulem porazili v semifinále.

Slukové a Hermannové předchozí mexický turnaj nevyšel, ve skupině prohrály oba zápasy. Tentokrát už mají jisté play off hned po prvním utkání, v němž porazily německé soupeřky Karlu Borgerovou a Julii Sudeovou 21:10, 17:21, 15:7. O prvenství ve skupině budou hrát s nejvýše nasazenými Brazilkami Agathou a Dudou.

Zdroj: ČTK
Pokračovat