Sáblíková jako modelka nebo svůdná Fernstädtová. Sportovní hvězdy nafotily kalendář

Sáblíková jako modelka nebo svůdná Fernstädtová. Sportovní hvězdy nafotily kalendář
Jelikož má Sport Invest velké množství klientů z různých sportovních odvětví, stejně jako před rokem vznikly tři verze kalendáře: v jedné je větší počet fotbalistů, v druhé hokejistů a ve třetí zase převažují zástupci ostatních sportů. Největší hvězdy jsou pak ve všech třech variantách.
Mezi ně patří například Petr Čech, což je jediné jméno z 19 focených sportovců, které se neobjevilo přímo v Třeštíkově ateliéru v Praze na Letné. Kvůli celosvětové pandemii se Čechova fotografie musela pořídit v Londýně, ovšem před objektivem klubového fotografa fotbalové Chelsea, kde je rekordman v počtu startů za českou reprezentaci členem vedení. Třeštík tak pro svého anglického kolegu vypracoval podrobný manuál, jak slavného brankáře nafotit, aby přesně zapadl do zamýšleného konceptu.
Martina Sáblíková by klidně mohla rovnou z ateliéru vyrazit na přehlídkové molo. "Se svojí fotkou jsem moc spokojená, celkově je kalendář opravdu povedený. Dokonce jsem se chtěla nechat ostříhat, ale už několik lidí mi i na základě téhle fotky říkalo, ať to nedělám, takže to ještě zvážím,“ usmívala se rychlobruslařka.
"Kalendář si mi moc líbí, tenhle motiv se opravdu povedl. Ze všech osobností je cítit pohoda a síla. S Tomášem fotím rád, výjimečně jsem nikam nespěchal, ale i tak to bylo rychlé, v klidu a všichni byli spokojení,“ přidává se veslař Ondřej Synek.
Tradičně v páru byly zachycené beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou. "Kalendář je krásný a originální. Oceňuji volbu černobílé barvy, u všech se Tomášovi podařilo zachytit takové to ‚fotkové charisma‘, jak tomu říkám já. Za mě palec nahoru,“ říká Nausch Sluková a parťačka Hermannová ji doplňuje: "Baví nás, že nemusíme trávit dlouhé hodiny před objektivem. Tomáš nás párkrát cvakne a ví, že má fotku, kterou potřebuje. Je fajn mít i jiné fotky než jen z písku v bikinách. Vždycky je o nás perfektně postaráno, co se týče make-upu i oblečení, a tyhle fotky jsou pro nás speciální.“
Foto: Sport Invest
jšk
4. 12. 2020 10:40
Ani pandemie covid-19 nepřerušila tradici výroby speciálních kalendářů společnosti Sport Invest, na kterých se každoročně scházejí velká jména českého sportu jako Ester Ledecká, Martina Sáblíková nebo Petr Čech. Počtvrté v řadě je jeho autorem fotograf Tomáš Třeštík, jenž pro rok 2021 zvolil černobílé portréty.

"Snažím se, aby se od sebe jednotlivé kalendáře odlišovaly. Pro rok 2020 jsme udělali výrazný, barevně opulentní kalendář, který byl hodně expresivní. Takže jsme se rozhodli ubrat barvy a soustředit se více na výraz a práci se sportovci jako modely než na efekt," popisuje Třeštík. "Snažil jsem se o čisté, intimní portréty, ne ve smyslu nahoty, ale dialogu mezi mnou a tím, koho fotím."

Na focení používal širokoúhlý objektiv, což často vede k deformaci těla, kdy je například natažená ruka větší než ve skutečnosti. "Byl to záměr, abych byl s focenými v blízkém kontaktu, což pak vyvolá i jejich jiné reakce. Jelikož jsem některé ze sportovců na kalendář fotil už počtvrté, známe se a víc mi důvěřují. Pak je možné s nimi pracovat v tomto stylu, protože vědí, že je nebudu zdržovat, že se fotí v klidném a příjemném prostředí, že je nebudu prudit. Focení jak pak takové upřímnější. Ne s každým se podaří podobný druh intimity navázat, tady se to, myslím, povedlo," pokračuje Třeštík.

Při tvorbě mu pomáhali asistent Dan Čáha a stylistka Kateřina Boříková. "V tomhle složení jsme dělali už třetí kalendář a přispívá to k tomu, že nám všechno klapalo. Jsme sehraný tým, myslím, že jsme nikoho nezdržovali a focení šlo velmi hladce," pochvaluje si Třeštík.

Výsledek oceňuje i Petr Hercík, výkonný ředitel agentury Sport Invest Marketing. "Tomáš dokáže přijít každý rok s jiným konceptem a stylem, mění se kulisy, atmosféra. Pokaždé udělá kalendář, který je v českých podmínkách neokoukaný a zachycuje sportovce v jiných pozicích, než jsou standardně focení."

Jedná se o čtvrtý kalendář v řadě z dílny Tomáše Třeštíka pro Sport Invest. V roce 2018 zachytil sportovce na nejatraktivnějších turistických lokalitách v Česku, pro rok 2019 zvolil koncept "Hvězdy a sportovci", kdy na fotografiích se známými jmény z různých sportů byli lidé, kterým vděčí za úspěchy, a bez nichž by jejich kariéry nebyly tak výrazné. V roce 2020 rozzářil stěny domů a kanceláří koncept, v němž Třeštík sportovní hvězdy zasadil do atraktivních barevných kompozic a iluzorního světa.

Stejně jako v předešlých letech není kalendář určený ke komerčnímu prodeji. Do tisku šlo 1440 kusů, což mu dodává na unikátnosti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Agrární komora a Zemědělský svaz vyhlásily kvůli dotacím protestní pohotovost a založily krizový štáb

Agrární komora a Zemědělský svaz vyhlásily kvůli dotacím protestní pohotovost a založily krizový štáb. Stalo se tak po jednání s ministerstvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy