plážový volejbal

Kvapilová a Kubíčková porazily na písku v Německu vítězku z Ria

Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková skončily druhé na turnaji v plážovém volejbalu v Düsseldorfu. Předloňské mistryně republiky dokázaly v semifinále vyřadit olympijskou vítězku z Ria Lauru Ludwigovou, která hrála s Margaretou Kozuchovou. Po těsném vítězství 22:20 v prvním setu ovládly Kubíčková s Kvapilovou druhou sadu rozdílem pěti bodů.

Ve finále ale česká dvojice nestačila na Isabel Schneiderovou a její švýcarskou spoluhráčku Tanju Hüberliovou. Kvapilová s Kubíčkovou prohrály v boji o prvenství hladce 16:21, 11:21.

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Ostravský turnaj v beachvolejbalu v květnu kvůli pandemii nebude

Kvůli pandemii koronaviru byl odložen turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Ostravě. V areálu Dolních Vítkovic se mělo hrát od 20. do 24. května, nový termín čtyřhvězdičkového turnaje se hledá.

"Omlouváme se, ale organizátoři se rozhodli vzhledem k současné situaci a omezením v České republice po dohodě s (mezinárodní volejbalovou federací) FIVB posunout J&T Banka Ostrava Beach Open. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, jejich prodej se však pozastavuje. O novém termínu turnaje a dalším vývoji budeme informovat," uvedli pořadatelé na facebooku.

FIVB v neděli zrušila nebo odložila turnaje Světového okruhu až do konce dubna. Dnes posunula i květnové turnaje, varšavský podnik v týdnu po Ostravě se nebude konat vůbec.

Perušič se Schweinerem skončili na písku v Mexiku pátí

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner se rozloučili se sezonou pátým místem na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Mexiku. Do čtvrtfinále se letos v tomto seriálu probojovali počtvrté, jejich maximem je stříbro z domácího turnaje v Ostravě na začátku června.

Do mexického Chetumalu česká dvojice zamířila po dlouhém soustředění v Římě. V třicetistupňovém vedru Perušič se Schweinerem nejprve porazili nově složenou ruskou dvojici Licholetov, Bykanov 2:1, poté Kanaďany Pedlowa, Schachtera 2:0 a v osmifinále francouzský pár Aye, Gauthier-Rat po další třísetové bitvě.

Do bojů o medaile je nepustili Američané Trevor Crabb, Tri Bourne. Čtvrtá dvojice z letošního mistrovství světa zvítězila v sobotu 21:18 a 21:12. Z Mexika si čeští hráči odvezli za dělené páté místo 480 bodů. V olympijském žebříčku byli před turnajem na 12. místě, přičemž na hry v Tokiu příští rok z žebříčku postoupí patnáct dvojic.

Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou skončily na písku v Chetumalu sedmnácté, v 1. kole play off prohrály se Španělkami Amarantou Fernándezovou a Angelou Lobatovou 21:18, 32:34 a 12:15. České jedničky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová start v Mexiku zrušily.