plážový volejbal

Plážoví volejbalisté Perušič a Schweiner jsou v Ostravě ve čtvrtfinále

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na turnaji Světového okruhu v Ostravě do čtvrtfinále. Nejvýše nasazení čeští hráči zdolali v druhém kole play off po obratu Rakušany Robina Seidla a Philippa Wallera 2:1 na sety. V dalším utkání narazí předloňští finalisté na italskou dvojici Paolo Nicolai, Daniele Lupo.

Perušič se Schweinerem zvládli i třetí zápas na ostravském písku, ale stejně jako v pátečním duelu s lotyšským párem Aleksandrs Samoilovs, Janis Šmedinš museli utkání otáčet. První set prohráli 18:21.

"Začátek nestál zase za nic, jako u všech zápasů, co jsme tu hráli. Pak se nám to podařilo otočit a začali jsme hrát, jak umíme," řekl Schweiner České televizi. Další dvě sady čeští hráči v bouřlivé atmosféře v areálu Dolních Vítkovic získali v poměru 21:19 a 15:10.

S rakouskými volejbalisty si zopakovali třísetový boj z dubnového turnaje v Cancúnu, kde je rovněž porazili. "Nebýt domácího publika, tak by dneska Rakušané vyhráli 2:0. Většinu zápasu hráli mnohem lépe než my, výborně servírovali," uvedl Perušič. "Publikum sehrálo větší roli, než by se možná zdálo. Tahle atmosféra vás nutí nevypustit jediný balon a bojovat až do konce. Díky tomu se nám povedlo ten druhý set otočit. V tie-breaku měl David několik dobrých bloků a jim přestal fungovat servis, což potom rozhodlo," dodal.

Odpoledne se čeští reprezentanti, kteří v březnu vybojovali historický triumf na turnaji v Dauhá, pokusí přejít přes stříbrné olympijské medailisty z Ria Nicolaie a Lupa.

Zdroj: ČTK

Hermannová se Slukovou vyhrály na písku v Cancúnu skupinu

Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou vyhrály na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Cancúnu skupinu a budou hrát o postup do čtvrtfinále. Nasazené jedenáctky po vítězství nad německou dvojicí Kim Behrensová, Sandra Ittlingerová zvládly s vítězným koncem další třísetovou bitvu proti švýcarským beachvolejbalistkám Joaně Heidrichové a Anouk Vergéové-Dépréové.

České jedničky sice ztratily dvoubodovým rozdílem první sadu, ale ve druhé dominovaly 21:12 a zkrácený set po čtvrtém mečbolu vyhrály Hermannová se Slukovou 17:15. Na další soupeřky si počkají po skončení prvního kola play off.

Do něj na písku v mexickém letovisku nepostoupily Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou, které v duelu poražených podlehly 18:21 a 15:21 Behrensové s Ittlingerovou. Druhý český pár ve skupině tak obsadil dělené 25. místo.

Hermannová se Slukovou během třítýdenního pobytu v Mexiku dopadly zatím nejlépe na druhé akci, kde skončily v osmifinále. I tentokrát budou nejhůře na děleném devátém místě. Mužské české jedničky Ondřej Perušič, David Schweiner po druhém turnaji z Cancúnu již odjeli, na tom prvním získali bronzovou medaili i olympijskou jistotu.

Předposlední ze sedmi čtyřhvězdičkových dílů Světového okruhu se bude od 2. června hrát v Ostravě.

Zdroj: ČTK

Perušič se Schweinerem na úvod v Cancúnu vyhráli, uspěly i ženy

Ondřej Perušič a David Schweiner vstoupili do dalšího turnaje Světového okruhu v plážovém volejbalu v Cancúnu výhrou. Čeští reprezentanti, kteří se v úterý radovali v mexickém městě z bronzu, si zajistili postup do play off vítězstvím 21:19, 17:21 a 15:9 nad rakouskou dvojicí Robin Seidl, Philipp Waller. Ve třech setech uspěly rovněž Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou.

Perušič se Schweinerem jsou na čtyřhvězdičkovém turnaji v Cancúnu nasazení jako šestí. O přímý postup do druhého kola play off si zahrají s Američany Nicholasem Lucenou a olympijským vítězem z roku 2008 Philipem Dalhausserem, které v březnu v Dauhá na cestě za prvním titulem porazili v semifinále.

Slukové a Hermannové předchozí mexický turnaj nevyšel, ve skupině prohrály oba zápasy. Tentokrát už mají jisté play off hned po prvním utkání, v němž porazily německé soupeřky Karlu Borgerovou a Julii Sudeovou 21:10, 17:21, 15:7. O prvenství ve skupině budou hrát s nejvýše nasazenými Brazilkami Agathou a Dudou.

Zdroj: ČTK

Perušič se Schweinerem jsou na písku v Mexiku ve čtvrtfinále

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem se probojovali na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Cancúnu do čtvrtfinále. Češi, kteří v březnu ovládli akci stejné kategorie v Dauhá, v play off dvakrát vyhráli a skončí nejhůře na děleném pátém místě.

Perušič se Schweinerem začali na písku v Mexiku porážkou, ale klíčový duel ve skupině proti domácí dvojici Rodolfo Ontiveros, Juan Virgen po odvrácení šesti mečbolů vyhráli a následně v play off vyřadili Nikitu Ljamina s Tarasem Myskivem z Ruska i americký pár Tri Bourne, Trevor Crabb. S ruskými soupeři sehráli další třísetovou bitvu, přičemž rozhodující sadu zvládli 15:9, hráče z USA poté zdolali 21:18 a 21:12.

Dnes večer (od 21:00 SELČ) se o postup do semifinále utkají české jedničky s další dvojicí z Ruska Ilja Lešukov, Konstantin Semjonov, vicemistrům Evropy z roku 2019. O další krok se tak Perušič se Schweinerem přiblížili účasti na olympijských hrách v Tokiu.

V Cancúnu se následně uskuteční ještě další dva turnaje Světového okruhu, předposlední ze sedmí dílů se bude od 2. června hrát v Ostravě.

Plážové volejbalistky v Mexiku neuspěly

Českým plážovým volejbalistkám se první ze tří turnajů Světového okruhu v Cancúnu nevydařil. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou i Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou prohrály oba zápasy ve skupině a nevyužily příležitost získat další body do olympijské kvalifikace.

Ve hře jsou ještě Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kteří v březnu triumfovali na turnaji Světového okruhu v Dauhá. Také oni začali další čtyřhvězdičkovou akci v Cancúnu porážkou. O postup do play off budou dnes bojovat s domácími Mexičany Rodolfem Ontiverosem a Juanem Virgenem.

České ženské jedničky Nausch Sluková a Hermannová po úvodních porážkách nezvládly boj o účast ve vyřazovacích bojích s bronzovými medailistkami z posledního mistrovství světa Taliquou Clancyovou a Mariafe Artachovou z Austrálie. S druhým nasazeným párem prohrály 23:21, 10:21 a 10:21. Kvapilová s Kubíčkovou nestačily na turnajové desítky Brazilky Anu Patrícii a Rebeccu, jimž podlehly 19:21 a 11:21. Po úspěchu v kvalifikaci neuhrály v hlavní soutěži ani set.

Další turnaj se v Cancúnu koná příští týden.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Cancúnu (Mexiko):

Ženy:

Skupina B:

Clancyová, Artachová (2-Austr.) - Hermannová, Nausch Sluková (15-ČR) 2:1 (-21, 10, 10).

Skupina G:

Ana Patrícia, Rebecca (10-Braz.) - Kvapilová, Kubíčková (26-ČR) 2:0 (19, 11).

Zdroj: ČTK
Pokračovat