Otcova smrt mě učiní ještě silnějším, vzkázala neporažená hvězda UFC

Rudolf Černík Rudolf Černík
18. 8. 2020 10:02
I když se spekulovalo, že po otcově smrti ukončí Chabíb Nurmagomedov kariéru, ikona ultimátních zápasů MMA je zpátky v tréninku. A ruský bijec prohlásil, že bude ještě silnější než dřív.
Chabíb Nurmagomedov
Chabíb Nurmagomedov | Foto: Reuters

Jednatřicetiletý Dagestánec veřejně vystoupil poprvé od otcova skonu. "Jsem si jistý, že každý v téhle místnosti o někoho přišel. O přítele, souseda, bratrance, matku, otce, přítelkyni. A každý se musel s tou ztrátou vyrovnat, chápu to," prohlásil Nurmagomedov na tiskové konferenci.

"Jenže na druhou stranu je to fakt těžké. Někdo má striktně vztah otec - syn, ale my jsme si s tátou byli opravdu hodně blízcí. Byli jsme jako přátelé. Byl to můj otec a zároveň trenér, byli jsme pořád spolu," svěřil se bijec z Machačkaly.

Abdulmanap Nurmagomedov byl nejprve hospitalizován se zápalem plic, vzápětí byl pozitivně testován na koronavirus, který mu napadl srdce, s nímž měl dlouhodobé potíže. Zemřel 3. července v 57 letech, přestože se v jeho léčbě angažoval sám ruský prezident Vladimir Putin a slíbil prominentnímu pacientovi nejlepší možnou péči.

"Samozřejmě jsem smutný. A kdybych vám tu s vážnou tváří tvrdil, že to neovlivnilo můj trénink, lhal bych. Zasáhlo mě to, myslím na něj celou dobu," přiznal zápasník.

Věří však, že smutná událost ho nakonec posílí. "Snad mě tahle bolest posune na jinou úroveň a budu ještě silnější. Každá taková výzva vás buď zlomí, nebo vás udělá silnějším," prohlásil Nurmagomedov.

Ruská hvězda MMA je už zase v plném tréninku a chystá se na návrat do oktagonu. Souboj s Justinem Gaethjem by se měl odehrát 24. října v rámci galavečera UFC 254. Nurmagomedov se v něm pokusí uhájit neporazitelnost (zatím má v profesionální kariéře bilanci 28 výher) a v kleci by se měli představit i dva jeho bratranci, rovněž zápasníci.

Podle spekulací už navíc promotéři připravují opakování legendárního souboje s další ikonou MMA Conorem McGregorem. Jejich první duel z roku 2018 je dosud nejsledovanějším zápasem v historii UFC.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy