Putin se přimluví za Nurmagomedova. Ten ale po skandálu hrozí odchodem z UFC

Sport Sport
11. 10. 2018 18:31
Chabib Nurmagomedov se po vítězství nad Conorem McGregorem dočkal audience u Vladimira Putina, který ho za výkon v ringu pochválil. Na odvetu s irským soupeřem ale možná nedojde, protože Nurmagomedov hrozí vystoupením z UFC.
Chabib Nurmagomedov na schůzce s Vladimírem Putinem v Uljanovsku
Chabib Nurmagomedov na schůzce s Vladimírem Putinem v Uljanovsku | Foto: Reuters

Moskva/Praha - Chabib Nurmagomedov, přemožitel irského bojovníka Conora McGregora v ostře sledovaném zápase MMA, si v Rusku užívá roli národního hrdiny. Poté, co byl fanoušky královsky přivítán na fotbalovém stadionu ve svém domovském Dagestánu, se mu dostalo i audience u Vladimira Putina.

Ruský prezident třicetiletého bojovníka pochválil za výkon v ringu a současně vyjádřil pochopení nad jeho následným útokem na McGregorova trenéra, s nímž si chtěl vyřídit účty přímo mezi diváky. Nurmagomedov se přitom za svůj zkrat už omluvil se slovy, že až se vrátí domů, dostane od táty výprask. 

"Byla to od nich provokace. Přimluvím se za to, aby tě otec příliš netrestal," prohlásil na schůzce s Nurmagomedovem Putin. "Hlavní úkol jsi přece splnil. A to naprosto přesvědčivě," dodal s odkazem na hladké vítězství nad irským vyzyvatelem.  

Nacpěte si peníze do chřtánu

Přímluva ruského prezidenta sice může Nurmagomedovi pomoci obměkčit tatínka, ovšem Nevadská sportovní komise na ni uslyší jen těžko. Ta chování dagestánského bojovníka řeší i přesto, že McGregor a jeho tým žádnou stížnost nepodali. 

Šéf organizace UFC, která souboj pořádala, ovšem již připustil, že by byl rád, kdyby došlo na odvetu. "Conor už mi kvůli tomu volal," řekl novinářům Dana White. "Ale nejdřív uvidíme, co řekne komise." 

Kromě verdiktu komise, která už si Dagestánce předvolala na své příští zasedání, ale může vyvstat ještě jeden problém. Nurmagomedov ve čtvrtek večer na sociálních sítích oznámil, že znovu do ringu vstoupí jen v případě, že UFC omilostní jeho kolegu z týmu Zubajra Tuchugova. Ten po nedělním duelu napadl pokořeného Ira přímo v ringu a White následně prohlásil, že už ho na akcích UFC nechce vidět. 

"Pokud chcete někoho trestat, pak potrestejte mě, Zubarja s tím nemá co dělat," uvedl Nurmagomedov, který se ve svém příspěvku podivil, že Conora a jeho kumpány, kteří v dubnu napadli autobus s jeho týmem, také nikdo nepotrestal. "Conor si začal, stačí se podívat na video. Klidně mohli někoho zabít, navíc uráželi moji zemi, rodinu i náboženství. Tak proč jste nepotrestali také někoho od nich?"  

Nurmagomedov přitom UFC pohrozil, že pokud by na vyloučení Tuchugova UFC trvala, odejde s ním i on. "Jestli ho vyhodíte, nezapomeňte zrušit i moji smlouvu. Nebo to udělám sám. My v Rusku držíme při sobě," uvedl Nurmagomedov na Instagramu. "Jo a ještě jedna věc: Moje peníze, které teď zadržujete, si klidně nacpěte do chřtánu. Snad se s nimi nezadusíte. Nám šlo o čest a tu jsme ubránili." 

Více diváků než Tyson s Holyfieldem

Každopádně pokud na odvetu mezi Nurmagomedovem a McGregorem dojde, je jasné, že pro UFC to bude opět velmi výnosný podnik.

Oficiální čísla sice ještě nejsou známa, ale podle předběžných odhadů si sledování zápasu zaplatilo přes dva miliony fanoušků, což je rekord v historii UFC. Nemluvě o příjmech od televize a sponzorů.

Přes dva miliony fanoušků, kteří si zaplatili skrze pay-per-view systém, přitom nesledovalo ani legendární boxerský zápas mezi Evanderem Holyfieldem a Mikem Tysonem. 

 

Právě se děje

před 33 minutami

Senát bude za dva týdny volit nového šéfa ÚOOÚ, Janů nechce funkci obhajovat

Senátoři budou za dva týdny volit nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Dosavadní šéfka Ivana Janů už nebude funkci obhajovat. Informovaly o tom čtvrteční Lidové noviny (LN). Kandidáty jsou podle listu bývalý státní tajemník na ministerstvu vnitra Jiří Kaucký a současný místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš.

Kauckého prosazuje ODS, podpořit by ho měli také senátoři za KDU-ČSL, uvedl deník. Prokeše nominoval senátor Michael Canov zvolený za Starosty za Liberecký kraj.

Nezávislý správní úřad dohlížející na ochranu osobních údajů vznikl před 20 lety. Má za úkol především bránit zneužívání osobních dat.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Tříletá holčička v Japonsku zemřela hladem a žízní, matka ji nechala osm dní bez dozoru

Japonka nechala osm dní doma samotnou svou tříletou dceru, dívka zemřela kvůli dehydrataci a hladu. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Kjódó. Incident se stal stal v červnu, když žena odjela z Tokia za svým přítelem, který žije v jiné části Japonska. Policie uvedla, že matka přiznala, že dceru nechala samotnou v tokijském bytě.

Žena podle médií vypověděla, že dítě nechala v obývacím pokoji a že vstup do kuchyně zablokovala sedačkou, aby dceři zabránila v přístupu k nožům a dalším nebezpečným předmětům v kuchyni.

Podle Kjódó žena nechávala dceru doma samotnou pravidelně, aby mohla chodit do heren a barů. Dítě bylo bez dozoru také několik dní v květnu, kdy matka jela za přítelem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Premiér Pobřeží slonoviny zemřel na infarkt, bylo mu 61 let

Premiér Pobřeží slonoviny Amadou Gon Coulibaly, který byl v nadcházejících říjnových prezidentských volbách považován za jednoho z favoritů, ve středu zemřel. Podle agentury DPA to oznámila vláda.

Místní televize RTI uvedla, že jednašedesátiletý Coulibaly během zasedání kabinetu utrpěl infarkt. Bylo to první jednání kabinetu, kterého se zúčastnil po návratu z několikatýdenního léčení ve Francii. Zde již v roce 2012 podstoupil operaci srdce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy