Jsi džihádista a krysa, pouští McGregor jed na arcisoka. Za jeho otce se však modlí

av av
14. 5. 2020 10:20
Trash-talk na plné pecky. Ikona smíšených bojových umění usedla za klávesnici a tvrdě se opřela do svých konkurentů.
Conor McGregor.
Conor McGregor. | Foto: Reuters

Krátce poté, co získal Američan Justin Gaethje titul dočasného šampiona v lehké váze organizace UFC, přečetl si jedovaté řádky od jedné z největších osobností MMA Conora McGregora.

Ten ve snaze strhnout na sebe pozornost neopomněl urazit ani dosud neporaženého mistra Chabíba Nurmagomedova. Ramena dělal navzdory tomu, že s ním v roce 2018 utrpěl devastující porážku, kterou mu Rus okamžitě a rázně připomněl.

"Tenhle sport je o fanoušcích. Původně jsem nechtěl nastupovat v prázdné hale, ale teď mi bude potěšením ukázat, jakou sílu mám i bez jejich podpory. Budoucí zápas jsem já proti Justinovi Gaethjemu, protože Chabíb je největší zbabělec ve hře," zahájil jednatřicetiletý Ir své řádění.

Na stejně starém rodákovi z Arizony nenechal suchou nit.

"Justine, ten bojovník, co objímá nohy, pro tebe není nebezpečný, to všichni víme. Opravdová výzva jsem já. Rozsekám tě, z tvých zubů si udělám náhrdelník. Hodláš ještě mluvit o mých otcovských schopnostech? Jsi mrtvý," tweetoval s narážkou na předchozí kritiku z Gaethjeho úst.

Američanovi také vyčetl, že mluvil o muslimovi Nurmagomedovi s respektem a připomněl mu, že jeho i ruského fightera zastupuje kontroverzní manažer Ali Abdelaziz.

"Už nikdy neříkej, že reprezentuješ USA. Žádný Američan by nemluvil s uznáním o džihádistovi, ani by mu nedovolil ho zastupovat. Na to nezapomeň. Jsi slepý hlupák a já budu tím, kdo tuhle práci dokončí," pokračoval McGregor a přešel do útoku proti samotnému Nurmagomedovi.

"Chabíbe, jsi trapná, krčící a skrývající se krysa. Nic nového. Potvrdilo se to, co jsem říkal mnohokrát a co bylo vždy zřejmé. Jsi hanbou pro skutečné zápasníky."

Bojovník přezdívaný "Dagestánský Orel" okamžitě reagoval. Jeho argumenty byly logické a odkazovaly na slavný souboj v kleci z roku 2018, v němž se hrdý Irčan nezmohl prakticky na nic.

"Objímání nohou? Zapomněl jsi, jak jsi po mém úderu spadl na zem, nebo si za klávesnici sedl opilý? Porazil jsem tě v postoji, rozebral jsem tě v zápase a totálně tě zničil na zemi. Ty jsi byl ten, kdo se bezmocně oháněl rukama a nakonec se vzdal," odpověděl Nurmagomedov na Twitteru.

Připomeňte si, jak Nurmagomedov uzemnil McGregora:

Video: Nurmagomedov vs. McGregor | Video: www.youtube.com

Virtuální válku pak v příměří obrátila zlá zpráva z Ruska. Nurmagomedovův otec Abdulmanap, který se dosud léčil pouze s drobnými srdečními problémy, ve středu nečekaně upadl do komátu. Jeho stav je kritický.

Podle spekulací ruského tisku jej v Dagestánu léčili špatně, načež musel být převezen do vojenské nemocnice v Moskvě.

"Modlím se za uzdravení Abdulmanapa Nurmagomedova. Muže, který vychoval několik světových šampionů napříč bojovými disciplínami. Je to skutečný génius bojových umění. Velmi mě rozesmutnilo, když jsem tyhle zprávy uslyšel. V této chvíli se modlím za rodinu Nurmagomedovů," vzkázal McGregor.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy