Soukalová: Modeling a Playboy? Radši zůstanu u biatlonu

Sport Sport
18. 12. 2012 13:43
Hostem Aktuálně.cz je v online rozhovoru úspěšná česká biatlonistka a naděje pro mistrovství světa Gabriela Soukalová.
Chat: Gabriela Soukalová
Rozhovor skončil
12:00
Přečíst si rozhovor

Jablonec - Český biatlon, potažmo celé odvětví zimních sportů, má novou hvězdu.

O minulém víkendu se jí stala Gabriela Soukalová, rodačka z Jablonce nad Nisou, která se ve třech závodech světového poháru ve slovinské Pokljuce dostala na stupně vítězů.

Třiadvacetiletá "Gába" se tak okamžitě stala v Česku i biatlonovém světě hvězdou a především velkou nadějí nejen pro blížící se mistrovství světa v novém Městě na Moravě, ale také pro olympiádu v Soči 2014.

V úterý proto diskutovala s čtenáři Aktuálně.cz a v rozhovoru na sebe krásná sportovkyně mimo jiné prozradila, že celý život fandí Slavii, nikdy by nenafotila akty pro Playboy, nebo třeba to, že se těší na svatoštěpánskou husu a za prezidenta by volila Vladimíra Franze.

Celý rozhovor si můžete přečíst níže.

Chat: Gabriela Soukalová

Rozhovor skončil
18. 12. 2012
Ptá se: Ondra

Jste velmi unavená po těžké části a úspěšné v šampionátu? Gratuluji k výborným umístěním v Pokljuce.

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Děkuji za gratulaci. Ano jsem unavená, třetí kolo Světového poháru bylo velmi náročné pro nás všechny, takže doufám, že si před svátky stihnu odpočinout a nabrat síly na další závody.

18. 12. 2012
Ptá se: Jirka

Slavia, nebo Sparta?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Určitě Slavie, doufám, že se její výkonnost v novém roce zvedne. Držím jim palce. Fandíme Slavii odjakživa celá rodina.

18. 12. 2012
Ptá se: Pavel

Dobrý den,
jakému týmu fandíte ve formuli 1?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Formuli moc nesleduji, ale Schumacher zůstane borec navždy.

18. 12. 2012
Ptá se: Kateřina

Dobrý den Gabrielo,
chtěla bych pogratulovat Vám i celému týmu k fantastickým výsledkům. Děláte opravdu čest českému biatlonu :-) ! Dále bych Vám chtěla popřát klidné prožití vánočních svátků a do Nového roku, zdraví a spoustu krásných výsledků. Již teď se těším na MS :-) A na závěr otázka. Co se Vám honilo hlavou když jste při stíhacím závodu vyrážela na trať jako 1.? Děkuji za zodpovězení.

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Děkuji moc za gratulaci, doufám že se v Novém Městě budete mít na co dívat a že se všichni dobře připravíme. Ve stíhacím závodě jsem myslela hlavně na to, že je to střelecký závod a že bude záležet na přesné střelbě, protože jsem ten den neměla moc sil na trati. Každý trefený terč vás psychicky podpoří na trati.

18. 12. 2012
Ptá se: Daniel

Dobrý den gratuluju k uspěchům a přeji i nadále další uspěchy a na MS a Olimpské hrách at to případně cynkine -:).
V kolik letech se začiná s biatlonem a jak je to finančně a časově naročný ? Dá s biatlonem uživit ? Co budete dělat po konci kariéri pokud jste o tom přemýšlela ?

Děkuji předem za odpovědi

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Děkuji vám za gratulaci. S biatlonem jsem začínala v patnácti letech, ale od malička jsem se věnovala běžeckému lyžování. Sportu věnuji skoro veškerý čas. Ráno je trénink, odpoledne trénink a mezi tím odpočinek, nějaká regenerace a sbírání sil na další den. Uživit se dá, každý z nás je zaměstnancem Ministerstva vnitra, takže pobíráme normální plat. Další peníze se odvíjí od výsledku. Po konci kariéry bych se chtěla věnovat počítačové grafice.

18. 12. 2012
Ptá se: kazimír

Jaký máš program do začátku dalšího SP? Která ze zahraničních soupeřek je Ti nejsympatičtější? Který biatlonista je Ti nejsympatičtější? Nafotila by jsi akty pro Playboy?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Mezi svátky mě čekají tréninky a příprava s reprezentačním družstvem v Novém Městě na Moravě, a také trochu odpočinku. Ze zahraničních soupeřek jsou mi nejsympatičtější Tora Berger a Synnoeve Solemdal. A z mužů kromě našich reprezentantů ještě třeba Dominik Landertinger, rakouský reprezentant. Akty bych určitě nenafotila, přijde mi to nedůstojné.

18. 12. 2012
Ptá se: Sandokan

Ahoj Gabčo :) nejprve Ti moc gratuluju ke Tvým skvělým výkonům a tím pádem i k úžasným výsledkům - jsi skvělá, krásná a máš i nádherný hlas!!! :)) Ještě Ti musím i poděkovat, že si může český fanoušek konečně pořádně vychutnat závody ženského biatlonu, díky moc!! :)

Otázečky na Tebe zní: Čemu se ráda věnuješ, když zrovna nezávodíš? Máš nějaké rituály před závodem? A co uměleckého ráda maluješ nebo tvoříš? :))
Děkuju moc za odpověďi. :)

Měj se krásně a přeju Ti hodně energie do závodů, aby to nadále stejně střílelo a běhalo!! :)

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Děkuji moc. Když nezávodím, ráda navštěvuji galerie nebo chodím za kulturou, jezdím na koni, hraji na klavír, ale asi nejvíc času trávím s přítelem. Před závodem je rituálem zapracování a příprava na závod v podobě běhu a lehkého rozcvičení, nebo lehkého posilování.
Ráda maluji hlavně portréty, nebo vyrábím originální svíčky a maluji na ně.
Děkuji, také přeji veselé Vánoce a do nového roku hodně zdraví.

18. 12. 2012
Ptá se: ladik

dobry den uvazovala jste nekdy o modelinku ?? :)

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Nějaké nabídky na focení jsem dostala, ale nikdy jsem toho nevyužila. Myslím, že modelky mají daleko jiné proporce. Já jsem spíš typ holky krev a mlíko:)

18. 12. 2012
Ptá se: Petr Červený

Dobrý den Gábo,
předem přijměte mou velkou gratulaci k víkendovým výsledkům, kterými jste velmi překvapila samu sebe. Už tušíte, co by za tím náhlým zlepšením mohlo být? Zmínila jste se o spoustě změn v tréninku oproti předešlým sezónám. Jsem biatlonový laik, můžete zmínit pár konkrétních věcí, které "děláte jinak"? Předpokládám, že klíčem k úspěchu byla prakticky bezchybná střelba. Napadá mě, jestli jste třeba nezačala spolupracovat s nějakým psychologem. Nebo je to spíš technická záležitost?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Myslím, že mám dobrý základ od rodičů, kteří mě od malička trénovali. Letos jsem začala trénovat pod vedením kouče Jindřicha Šikoly. Absolvovala jsem s ním a jeho tréninkovou skupinou přípravu. V tréninku jsme se s holkama hodně vzájemně hecovaly. Také jsem měla minulý rok těžce nemocného tatínka a proto jsem v minulé sezoně nebyla myšlenkami na trati, ale spíš u něj. Teď když je zdravý, více se soustředím sama na sebe a závody beru jako zábavu.
Práci s psychologem jsem dodnes nevyužívala, ale přemýšlím o tom, protože je mi jasné, že tlak pod kterým budeme na MS, bude obrovský.

18. 12. 2012
Ptá se: Patrik

Co si myslíte, že se stane 21. prosince? :) díky za odpověď.

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Doufám, že se 21. prosince nestane nic mimořádného, protože už mám nakoupené dárky:) Také mám velkou chuť do dalších závodů, ale o tom, že má být konec světa, jsem slyšela a nevěřím tomu.

18. 12. 2012
Ptá se: Pepa Novák

Zdravím a gratuluji k velkým úspěchům! Prý se vám v mládí do sportu moc nechtělo, prý jste i na protest zůstávala stát na startu, rodiče vás museli nutit. Jste dnes ráda, že vás nutili?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Děkuji moc. Máte pravdu, do sportu se mi skutečně moc nechtělo. Bála jsem se porážky a také jsem neměla ráda bolest, kterou člověk prožívá, když chce vyhrát. Nejen, že jsem zůstávala stát na startu, ale čísla jsem zahrabávala v lese a podobně:) Obdivuji trpělivost mých rodičů, kterou se mnou měli a jsem jim za to moc vděčná.

18. 12. 2012
Ptá se: Renata

Dobrý poledne Gabčo:) Moc mě pobavilo jak jste v dětství nechtěla sportovat a dělala naschvály. Můžete si vzpomenout na nějaké veselé historky? určitě nějaké máte. Děkuji.

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Abych rodiče přinutila k tomu, aby mě už příště do závodu nepřihlašovali, schválně jsem běhala strašně pomalu, funěla a dělala, že jsem hrozně unavená:) Někdy jsem přímo v závodě zaběhla z hloučku dětí do lesa a schovávala se před rodiči. Tušila jsem totiž, že dostanu na zadek.

18. 12. 2012
Ptá se: Jeliman

Dobrý den, když už to umíte s tou puškou, lovíte? J.

Odpovídá: Gabriela Soukalová

S puškou raději střílím na terče, i když to tak někdy nevypadá. Někdy to v závodě vypadá, že střílím úplně jinam:) Ale abych zastřelila živé zvíře, na to bych neměla srdce.

18. 12. 2012
Ptá se: Alkoholik

Dobrý den, jak biatlonista tráví svatoštěpánskou husu? Výběhem kolem Krkonoš, nebo s Plzní v ruce, jako my všichni? Alda

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Dobrý den, vaše otázka mě rozesmála. Na svatoštěpánskou husu se těším týdny dopředu a ráda se přejím. Spoléhám na to, že to vyběhám v tréninku. Dokonce i pár loků Plzně na dobré trávení si v sezoně sem tam můžu dovolit:)

18. 12. 2012
Ptá se: Eso Rimmer

Dobrý den, jaká byla vaše nejhorší chvilka během uplynulého závodního víekndu?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Nejhorší chvilka byla chvíli před sobotním závodem, kdy jsem cítila, že jsem neskutečně unavená a do závodu jsem si moc nevěřila.

18. 12. 2012
Ptá se: vladimir

Obrovská gratulace , konečně jsem si mohl u biatlonu ve vašem podání zaslzet . Super jen tak dál. Hodně štěstí a zdraví!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Moc vám děkuji za gratulaci a doufám, že vám spolu s celou reprezentací budeme dělat radost i dál, zejména na mistrovství světa.

18. 12. 2012
Ptá se: Jiří Topič

Předně blahopřeji k úžasným úspěchům a jen se chci zeptat, kde do teďka byla tahle skvělá a všestanně talentovaná dívka?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Děkuji vám. Myslím, že jsem v minulosti měla zdravotní problémy, které mě brzdily. Doufám, že už v budoucnu budu mít víc štěstí po zdravotní stránce.

18. 12. 2012
Ptá se: Thomas

Dobrý den, jaký pocit dojet druhá za Němkou a ztráta 0,7 secundy, navíc Němka pokud se nemýlím běžela skoro o 700 metrů více .Děkuji

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Vzhledem k únavě, kterou jsem před závodem cítila, bylo i to druhé místo doslova vybojované. Když někdo naběhne o 700 metrů víc, máte v tu chvíli pocit, že si z vás dělá legraci:) Před Miriam smekám.

18. 12. 2012
Ptá se: Radek

Je ta Nemka pro tebe tou nejvetsi souperkou?A jak bude zlobit,az se vrati ta Beloruska? Jinak blahopreji!!!

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Miriam je po běžecké stránce nedostižná. Doufám že až si všichni odpočineme, nebude nám ujíždět o takový parník:) Darja Domračevová je také silnou soupeřkou a sezona je ještě dlouhá, takže jistě ukáže své kvality hlavně na MS.
Děkuji za blahopřání.

18. 12. 2012
Ptá se: lukýno

Dobrý den, jaká byla nejehloupější otázka, jakou jste zatím na onlinech se čtenáři dostala? A jaká naopak vůbec nepadla a ráda byste na ni odpověděla?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Nechci se dotknout toho pána, co se mě ptal zda umím plavat v jezeře, moři a bazénu, ale na to jsem raději neodpovídala:)
Za posledních několik hodin se mi zdá, že jsem dostala tolik otázek, že už snad žádná další nemůže padnout:)

18. 12. 2012
Ptá se: Sára

Dobrý den, skvělý úspěch! Gratuluji a přeji, aby kondička vydržela i několik dalších let. No a teď otázka: Vlastníte nějaké zvíře? A jaké?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Moc děkuji za gratulaci. Od malička jsem si přála psa nebo nějaké zvíře, ale naši mi říkali, že jsem takové zvíře já sama a že už žádné další nepotřebují:)
Moc bych si přála psa, ale moje rodina hodně cestuje, a tak si radši žádného nepořizujeme. Chodím s přítelem venčit jeho psa a beru ho za vlastního:)

18. 12. 2012
Ptá se: Martin

Dobrý den.Gratuluji k výkonu.Užil jsem si díky Vám nádherný biatlonový víkend.Držím pěsti,ať forma vydrží do Nového města.Chtěl bych se zeptat,kolik dní v týdnu,kolik hodin strávíte trénováním?A jak probíhá trénink v létě?Děkuji

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Děkuji vám. Trénuji šest dní v týdnu a to převážně dvakrát denně. Dopolední trénink, pokud se jedná o lyžování a střelbu, trvá cca 2,5 hodiny až 3 hodiny. Odpolední jak kdy, může to být hodina, nebo klidně dvě.
Po tréninku nás ale doma čeká ještě suchá střelba, nebo individuální posilování, či dechová cvičení.
V létě se připravujeme na kolečkových lyžích, běháme, děláme imitace s holemi, jezdíme na kole, nebo třeba plaveme.

18. 12. 2012
Ptá se: Jan Jandač

Kdy a v čem nastal zlom a závodění vás začlo bavit?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Chytilo mě to nejvíce na MS dorostu, kam jsem se probojovala. Když jsme potom v juniorské kategorii vyhráli MS ve štafetě, už jsem věděla, že se bez sportu neobejdu.

18. 12. 2012
Ptá se: Giacomo Zaffarone

Dobrý den, kde nejraději trénujete?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Nejraději trénuji doma v Jizerských horách. Je to krajina mého srdce.

18. 12. 2012
Ptá se: Chouvinho

Hezký den, koho budete volit za prezidenta ČR?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Volila bych Franze, protože bychom byli jako země asi unikát:) A pěkně hraje na klavír.

18. 12. 2012
Ptá se: Foggy

Dobry den,
chci se jen zeptat, proc jste si zrovna vybrala biatlon?

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Nejprve jsem dělala běžecké lyžování, ale později jsem se začala připravovat s tréninkovou skupinou biatlonistů ze sportovního gymnázia v Jablonci nad Nisou. Zkusila jsem si jen pro zábavu zastřílet z malorážky a tak mě to nadchlo, že jsem se rozhodla přestoupit k biatlonistům.

18. 12. 2012
Ptá se: Adam

Ahoj , Gratuluji K překrásnému vikendu :) sledoval sem sice jen Závod Kde jsi byla první ale krásnej zážitek .Dosáhla jsi maxima Celá ČR je na tebe právem hrdá jen tak dál :) Přeji spoustu dalších uspěchů :)

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Moc děkuji za gratulaci, vážím si vaší podpory a jsem ráda, jestli jsem vám připravila hezký televizní zážitek.

18. 12. 2012
Ptá se: Roman

Biatlon moc nesleduju, ale je radost, ze jste dosahla takoveho vysledku, protoze jste pak vsude v novinach :)

A to je dobre, protoze jste opravdu moc krasna, radost pohledet. Ani nevim na co se zeptat, takze se jen pridam ke gratulacim a jdu proklikavat vase fotky :) Hezky den

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Moc děkuji, ještě teď se směji:) Vždycky jsme si dělaly s holkama z reprezentace legraci, že když už nám to nepojede, musíme u toho aspoň trochu vypadat:)

18. 12. 2012
Ptá se: Ondra

Nechci klást otázku...jen veliká gratulace k nádhetnému sportovnímu úspěchu...jsem jako Čech pyšný na to, že tahle země má lidi jako jste Vy...

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Moc vám děkuji, doufám, že vám budu i nadále dělat radost svými výsledky.

18. 12. 2012
Ptá se: Radim

Dobrý den, také gratuluji k výkonu i ke klipu na youtube. Biathlon je opravdu divácky atraktivní disciplína. Jak moc vadí zbraň na zádech při běhu a budou ještě další klipy?

Děkuji za odpověď a zdravím Vás Radim

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Děkuji za gratulaci. Zbraň na zádech je při závodě docela znát, protože vozit čtyři kila navíc se proveze. Ale je dobře, že v návalu adrenalinu při sportovním výkonu na ní člověk moc nemyslí.
Ten klip na youtube byl jen takový pokus ještě na střední škole. Myslím, že bych teď neměla dostatek času něco takového uskutečnit. Ale do budoucna mě to láká:)

18. 12. 2012
Ptá se: Jaroslav

Vřele Vám blahopřeji. Dovolte mi otázku na tělo. Jaký je Váš nejhlubší vnitřní prožitek z velmi úspěšného víkendu? Děkuji Vám za odpověď.

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Nejhlubší vnitřní prožitek byl z pátku, když jsem se postavila na nejvyšší stupínek. Musím říct, že odtamtud je opravdu nádherný pohled:)

18. 12. 2012
Ptá se: Peca

ahoj Gabčo, gratuluju k super výkonům a těším se na další závody a na MS...a chtěl bych se zeptat jestli nevíte za co dostala Solemdal v neděli dvouminutovou penalizaci? PS: s Gössner vám to na stupních moc sluší :-)

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Ahoj, moc děkuji. Myslím, že Synnoeve neobjela trestné kolo, při nevydařené položce se to v zápalu boje může stát. Mě se to stalo několikrát:)

18. 12. 2012
Ptá se: Honza

Gabrielo jak se tak stane, že z průměrné biatlonistky je během tak krátké doby biatlonistka špičková?
Ještě jsem se chtěl zeptat, která je Vaše nejsilnější disciplína(ať si mohu na Vás vsadit). Děkuji za odpověď. Přeji mnoho úspěchů.

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Myslím, že je k tomu nutná velká dávka štěstí, dobrá psychika a ostatní sama nevím, protože se vše událo tak rychle, že jsem nad tím ještě ani nestihla přemýšlet:) Nevím jestli nejsilnější, ale rozhodně nejoblíbenější disciplína je myslím smíšená štafeta.

18. 12. 2012
Ptá se: Jan Šilhan z Bezděčí

Lukáš Bauer - už nic, skokani na čele s Jandou, už dlouho nic, Šárka Záhrobská po nemoci zřejmě také nic....a najednou, jako blesk z čistého nebe Vy! Sláva! Sláva! Sláva! Je zase nač se dívat. Do Nového Města se na Vás jedu mrknout osobně - asi přijdu o hlasivky! Gratuluji a klaním se Vám Dámo!

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Moc vám děkuji a doufám, že bude čemu fandit i v budoucnu! :)

18. 12. 2012
Ptá se: Pavel

Střílela jste někdy na něco jiného než terč?Oč jste psala Ježíškovi?
Přeji další stupně vítězů a veselé Vánoce.

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Jednou jsem zkoušela střílet na asfaltové holuby, ale protože nemám postřeh, moc mi to nešlo:) Ježíškovi jsem ještě nepsala, ale napíšu mu o zdraví. Nejen pro mě, ale pro celou rodinu.

18. 12. 2012
Ptá se: Ivan

Gratuluji k nejnovějším výsledkům a přeji hodně štěstí do dalších závodů.
Můžete mi odpovědět jestli ženy i muži střílejí na stejnou vzdálenost?
Co vám slovinci dali při vyhlašování výsledků na stupnich v těch modrých kazetách,které jste dostali?
Děkuji.

Odpovídá: Gabriela Soukalová

Děkuji za gratulaci. Muži i ženy střílejí na stejnou vzdálenost 50 metrů. V těch modrých kazetách byla malá hranatá sklenička s nápisem Pokljuka World Cup:)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Severní Korea provedla další raketový test, letos již pošesté

Severní Korea vypustila na svém východním pobřeží zřejmě dvě balistické střely krátkého doletu, uvedly tiskové agentury s odvoláním na jihokorejskou armádu. Jedná se již o šestý raketový test od začátku tohoto roku.

Velení jihokorejské armády uvedlo, že kolem osmé hodiny ranní místního času (kolem půlnoci SEČ) zaznamenalo odpálení dvou balistických raket z okolí města Hamhung. Rakety zřejmě dopadly mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla tisková agentura Kjódó s odvoláním na vládní zdroj.

OSN zakázala Severní Koreji provádět testy balistických a jaderných zbraní a uvalila na ni přísné sankce. KLDR ovšem tento zákaz pravidelně porušuje.

Severní Korea naposledy vypálila v úterý dvě řízené střely do moře u svého východního pobřeží z vnitrozemské oblasti KLDR. Před deseti dny zkušebně odpálila taktické řízené střely, které se dostaly do vzdálenosti 380 kilometrů a do výšky asi 42 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Právníci prince Andrewa chtějí, aby ve sporu o sexuální napadení rozhodovala porota

Právníci britského prince Andrewa požádali americký soud, aby v občanskoprávním sporu se ženou, která ho obvinila ze sexuálního napadení, rozhodovala porota. Osmatřicetiletá Američanka Virginia Giuffreová obvinila prince, že ji sexuálně napadl před 20 lety, když byla nezletilá. Andrew obvinění popírá, připomněla agentura Reuters.

Jednašedesátiletý vévoda z Yorku se v podání přiznal, že se přibližně v roce 1999 setkal se zesnulým finančníkem Jeffreym Epsteinem. O jiných setkáních, mimo jiné v roce 2010, už mluvil Andrew dříve. Giuffreová v žalobě uvádí, že právě Epstein ji spolu se svou britskou spolupracovnicí Ghislaine Maxwellovou v roce 2001 dotlačili k intimním schůzkám s princem. Andrew nicméně odmítl tvrzení Giuffreové, že se na ní "dopustil sexuálního útoku a ublížení na zdraví".

Právník David Boies, který zastupuje Giuffreovou, uvedl, že Andrew se snaží svést vinu na oběť. "Těšíme se, až budeme konfrontovat prince Andrewa s jeho popíráním a pokusy obvinit paní Giuffreovou z jejího vlastního zneužívání," prohlásil Boies.

Případ je součástí sexuálního skandálu kolem Epsteina, s nímž se Andrew přátelil podobně jako další osobnosti včetně amerických exprezidentů Donalda Trumpa a Billa Clintona. Epstein, který byl podezírán ze sexuálního vykořisťování desítek mladých dívek, spáchal v roce 2019 sebevraždu v newyorském vězení, kde čekal na soudní proces. Po jeho smrti se pozornost amerických úřadů obrátila k Maxwellové, která byla v prosinci uznána vinnou ze sexuálních zločinů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypt a Rovníková Guinea postoupily po penaltách do čtvrtfinále Afrického poháru

Fotbalisté Egypta zdolali na africkém Poháru národů po penaltovém rozstřelu Pobřeží slonoviny a postoupili do čtvrtfinále, kde se utkají s Marokem. Poté, co utkání skončilo v normální hrací době i prodloužení 0:0, triumfovali "Faraoni" v pokutových kopech 5:4. Branka nepadla ani v duelu mezi Mali a Rovníkovou Guineou, která uspěla po dramatickém penaltovém rozuzlení 6:5 a příště vyzve Senegal.

Pobřeží slonoviny, které nastoupilo s bývalým obráncem pražské Slavie Simonem Delim, přečkalo v 17. minutě první nebezpečnou situaci, kdy Marmúš orazítkoval dalekonosnou střelou břevno. Svěřenci francouzského trenéra Beaumellea navíc přišli v první půli o zraněného záložníka AC Milán Francka Kessieho.

Ve druhé části se mohli v dresu Egypta prosadit Sulíja a Alnaní, ani jeden však čekání na branku neprolomil. Na druhé straně byl blízko gólu hlavičkující Haller a přesně střílející Zaha, proti nim však skvěle zasáhl brankář Šanáví.

Třiatřicetiletý gólman se v závěru zranil, na jeho místo přišel Gabalski a stal se hrdinou. Brankář egyptského Zamaleku nejprve vyrazil ve 104. minutě technickou střelu Ibrahima Sangárého a v penaltovém rozstřelu vystihl ve třetí sérii pokus Bailyho. Egypt ani jednou nezaváhal a postup sedminásobných šampionů mezi nejlepších osm týmů pečetil hvězdný liverpoolský útočník Salah.

Favorizované Mali se mohlo v zápase s Rovníkovou Guineou ujmout vedení v závěru první půle, kdy rozhodčí Gassama nařídil po kontaktu Doumbii s Mirandou pokutový kop. Po zhlédnutí videa však sudí verdikt opravil a penaltu odvolal.

V oboustranně opatrném utkání nakonec gól nepadl. Poté, co každý z týmů vyslal za 120 minut na branku soupeře pouze jednu střelu, dospěl duel do penaltového rozstřelu. V něm měli pevnější nervy hráči Rovníkové Guineji. Zatímco Eneme v osmé sérii bezpečně proměnil, malijský Sacko selhal. Tým trenéra Obianga Bicoga, který dosud inkasoval na turnaji jen jednu branku, postoupil do čtvrtfinále potřetí v historii.

Mistrovství Afriky ve fotbale - osmifinále:

Pobřeží slonoviny - Egypt 0:0 po prodl., na pen. 4:5.

Mali - Rovníková Guinea 0:0 po prodl., na pen. 5:6.

Čtvrtfinálové dvojice:

Burkina Faso - Tunisko, Senegal - Rovníková Guinea, Gambie - Kamerun, Egypt - Maroko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy