Kulhavý: Doma je to první nejdůležitější závod sezony

22. 5. 2014 11:43
Přestože olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý absolvoval letos už několik závodů, tak až ten nedělní v rámci Světového poháru bikerů v Novém Městě na Moravě považuje za svůj oficiální vstup do sezony
Jaroslav Kulhavý na úterních Pražských schodech.
Jaroslav Kulhavý na úterních Pražských schodech. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Přestože olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý absolvoval letos už několik závodů, tak až ten nedělní v rámci Světového poháru bikerů v Novém Městě na Moravě považuje za svůj oficiální vstup do letošní sezony.

V posledních týdnech mu komplikovaly závodní život pochroumané koleno, chřipka a do třetice zlomené žebro, které se sice hlavně při ležení ještě trošku ozývá, ale při jízdě na kole ho prý už nelimituje.

"Je to můj letošní první nejdůležitější závod, na který jsem se pečlivě připravoval. Všechno je na dobré cestě, takže věřím, že na této domácí akci se představím v co nejlepším možném světle," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Jste tedy už konečně zdravotně v pořádku?

Lze to tak říci. Problémy s dýcháním jsou už minulostí, koleno také drží, takže po zdravotní stránce jsem už v pohodě. Formu však prozradí až samotný závod.

Čím je pro vás Světový pohár v Novém Městě?

Je to můj letošní první nejdůležitější závod, na který jsem se pečlivě připravoval. Všechno je na dobré cestě, takže věřím, že na této domácí akci se představím v co nejlepším možném světle.

Měl jste dost času na vyladění formy?

Hodně mi pomohl zájezd do Austrálie a nedávný start na maratonu v Itálii, kterého se zúčastnila celá světová špička. Dojel jsem třetí, ale nebýt špatného označení trati, tak jsem zřejmě zvítězil, což mě trochu rozladilo. Jinak jsem však byl spokojen, protože téměř pětihodinová jízda mě v mé výkonosti určitě posunula o kus dál. Předchozí manko z přípravy jsem smazal a věřím, že se to projeví i v Novém Městě.

Potvrdil vám to i před týdnem závod v Bedřichově?

Ten mi toho za chladného počasí a na bahnité trati moc neukázal. V pouhých osmi stupních jsem skoro necítil nohy a tak vlastně šlo jen o to, abych vstřebal závodní rytmus. Už se těším na pěkné počasí, protože v Austrálii i Itálii hodně pršelo, takže toužím po sluníčku a teple.

Toho jste se v úterý dočkal na Pražských schodech, ale závod jste nedokončil...

Čtyřikrát mně spadnul řetěz a když jsem ztratil kontakt s vedoucími jezdci, chyběla mně motivace. Jinak jsem se cítil dobře, určitě jsem měl na přední umístění, ale problémy s kolem mě vyřadily. Mrzí mě to, protože na tuto zajímavou akci přišlo hodně lidí a závodilo se ve zcela výjimečné atmosféře.

Vraťme se do Nového Města. Jak vám vyhovuje tamější trať?

Prý na ní došlo k několika menším změnám, ale určitě na ní není nic extrémního. Jistě bude zase perfektně připravená. Horší by bylo, kdyby zapršelo. Zvláště jízda přes četné kořeny pak vyžaduje velkou opatrnost.

A s jakým výsledkem byste byl spokojen?

Za vydařený vstup do sezony bych považoval umístění mezi prvními pěti.

 

Právě se děje

Další zprávy