Kouč skokanů je natěšený: Jsme čím dál lepší a času je dost

Aleš Vávra Aleš Vávra
15. 1. 2014 15:30
Do olympijských her v Soči zbývají tři týdny a forma českých skokanů na lyžích jde konečně nahoru. V pravý čas.
Maturova forma jde nahoru. Dočká se nejlepší český skokan stupňů vítězů?
Maturova forma jde nahoru. Dočká se nejlepší český skokan stupňů vítězů? | Foto: Reuters

Praha - Bídné výkony skokanů na lyžích z úvodu letošní sezony jsou pryč. Do olympijských her v Soči zbývají tři týdny a členové českého týmu jdou s formou nahoru.

Trenér reprezentace David Jiroutek je konečně spokojený a věří, že šesté místo Jana Matury z posledního závodu v Tauplitzu nemusí být maximem. Medailové pozice jsou na dohled.

"Někam jsme se hnuli. Směrem, kterým jsme chtěli, tedy nahoru. A stále máme ještě dlouhé tři týdny přípravy. Uvidíme, kam až to půjde," okomentoval Jiroutek poslední výkony skokanů pro Aktuálně.cz.

Zazáří Matura zase v Sapporu?

Největší českou nadějí je stejně jako loni Matura, který v podstatě kopíruje vývoj formy z loňské veleúspěšné sezony. I tehdy nastalo zlepšení až na Turné čtyř můstků a vedlo až k celkovému umístění v první desítce pořadí Světového poháru.

"Honza skáče velmi dobře, věří si, teď by to začít efektivně úročit," podotkl Jiroutek. Matura jako jeden z mála českých reprezentantů poletí na konci ledna na závod do Sappora. Právě na tamním můstku vloni slavně triumfoval ve dvou závodech po sobě.

Janda se špatně připravil na turné

"Samozřejmě se tam těší, on tam určitě pojede. Naopak Jakub Janda v Japonsku startovat nebude, tam dáme přednost tréninkovému kempu a silové přípravě. Kuba bude potřebovat dobít tu svou baterii, na kterou závodí," vysvětlil kouč národního týmu.

Přestože Janda neudržel formu z úvodu sezony, Jiroutek nejzkušenějšího českého skokana rozhodně nezatracuje. "Na posledním závodě byl šestý po prvním kole, což se mu na letech ještě nikdy v kariéře nepovedlo. Takže bych to rozhodně nehodnotil jako pokles formy. Turné se mu prostě nepovedlo, špatně se připravil," poznamenal trenér.

Koudelka se v Polsku porve o Soči

Další členové týmu, Lukáš Hlava a Antonín Hájek podle Jiroutka potřebují před olympiádou absolvovat co nejvíc závodů. "Hlava udělal na turné hodně práce a už pravidelně boduje. Tonda Hájek má problémy v tom, že se mu nedaří druhá kola, v nichž neumí vylepšit své umístění."

Celý tým ve středu odjíždí na další štaci Světového poháru do Polska. A i s uzdraveným Romanem Koudelkou, který bude podle kouče bojovat o účast na olympiádě v Soči. "S šesti kluků, které bereme, nakonec vypadne jeden," upozornil Jiroutek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy