Kouč skokanů je natěšený: Jsme čím dál lepší a času je dost

Aleš Vávra Aleš Vávra
15. 1. 2014 15:30
Do olympijských her v Soči zbývají tři týdny a forma českých skokanů na lyžích jde konečně nahoru. V pravý čas.
Maturova forma jde nahoru. Dočká se nejlepší český skokan stupňů vítězů?
Maturova forma jde nahoru. Dočká se nejlepší český skokan stupňů vítězů? | Foto: Reuters

Praha - Bídné výkony skokanů na lyžích z úvodu letošní sezony jsou pryč. Do olympijských her v Soči zbývají tři týdny a členové českého týmu jdou s formou nahoru.

Trenér reprezentace David Jiroutek je konečně spokojený a věří, že šesté místo Jana Matury z posledního závodu v Tauplitzu nemusí být maximem. Medailové pozice jsou na dohled.

"Někam jsme se hnuli. Směrem, kterým jsme chtěli, tedy nahoru. A stále máme ještě dlouhé tři týdny přípravy. Uvidíme, kam až to půjde," okomentoval Jiroutek poslední výkony skokanů pro Aktuálně.cz.

Zazáří Matura zase v Sapporu?

Největší českou nadějí je stejně jako loni Matura, který v podstatě kopíruje vývoj formy z loňské veleúspěšné sezony. I tehdy nastalo zlepšení až na Turné čtyř můstků a vedlo až k celkovému umístění v první desítce pořadí Světového poháru.

"Honza skáče velmi dobře, věří si, teď by to začít efektivně úročit," podotkl Jiroutek. Matura jako jeden z mála českých reprezentantů poletí na konci ledna na závod do Sappora. Právě na tamním můstku vloni slavně triumfoval ve dvou závodech po sobě.

Janda se špatně připravil na turné

"Samozřejmě se tam těší, on tam určitě pojede. Naopak Jakub Janda v Japonsku startovat nebude, tam dáme přednost tréninkovému kempu a silové přípravě. Kuba bude potřebovat dobít tu svou baterii, na kterou závodí," vysvětlil kouč národního týmu.

Přestože Janda neudržel formu z úvodu sezony, Jiroutek nejzkušenějšího českého skokana rozhodně nezatracuje. "Na posledním závodě byl šestý po prvním kole, což se mu na letech ještě nikdy v kariéře nepovedlo. Takže bych to rozhodně nehodnotil jako pokles formy. Turné se mu prostě nepovedlo, špatně se připravil," poznamenal trenér.

Koudelka se v Polsku porve o Soči

Další členové týmu, Lukáš Hlava a Antonín Hájek podle Jiroutka potřebují před olympiádou absolvovat co nejvíc závodů. "Hlava udělal na turné hodně práce a už pravidelně boduje. Tonda Hájek má problémy v tom, že se mu nedaří druhá kola, v nichž neumí vylepšit své umístění."

Celý tým ve středu odjíždí na další štaci Světového poháru do Polska. A i s uzdraveným Romanem Koudelkou, který bude podle kouče bojovat o účast na olympiádě v Soči. "S šesti kluků, které bereme, nakonec vypadne jeden," upozornil Jiroutek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden ve středu za diplomatické roztržky vyvolané novým bezpečnostním paktem s Austrálií telefonicky hovořil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie svého ambasadora minulý týden povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostního partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakci neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy