Jakub Janda

Jakub Janda

Český skokan na lyžích (*27. 4. 1978). Druhý na MS 2005 na středním můstku a třetí na velkém, sedmý v závodě družstev na OH ve Vanocuveru 2010. V sezoně 2005/2006 vítěz konečného hodnocení Světového poháru i Turné čtyř můstků. Účastník olympiády v Soči.

Úspěch Koudelky je neskutečný, říká Janda. Český skok ale stále visí nad propastí
Zimní sporty

Z pozice nového šéfa českého skoku na lyžích se Jakub Janda zasloužil o ukončení táhlé dvouleté krize. Vyhráno ale není.
Konec výmluv na helmy. Skokani hodlají napravit propadák z minulé sezony

Čeští skokané na lyžích chtějí se staronovým koučem Davidem Jiroutkem a novým vedením v čele s předsedou Jakubem Jandou napravit nevydařenou sezonu.
Nepřehledná situace kolem Ledecké. Předseda lyžařského svazu popřel krach jednání

Úseky alpských disciplín a snowboardingu tvrdily, že jednání o nové smlouvě pro Ledeckou zkrachovala. Podle předsedy svazu se pouze ladí detaily.
Janda je novým šéfem skokanů na lyžích, k reprezentaci se vrací Jiroutek

Bývalý vítěz Světového poháru a poslanec za ODS Jakub Janda se stal novým předsedou skokanského úseku svazu lyžařů.
Janda se loučil bez cavyků a emotivních gest. Jednou ten den musel přijít, řekl skokan

Dvojnásobný medailista z mistrovství světa a vítěz Turné čtyř můstků Jakub Janda ukončil po závodě družstev ve Wisle skokanskou kariéru.
Trpké loučení Jandy. Družstvo českých skokanů ve Wisle propadlo a skončilo až desáté

Čeští skokani nezahájili novou sezonu dobře. V závodě družstev v polské Wisle skončili až na desátém místě a nepostoupili do druhého kola.
Janda se do závodu ve Wisle nekvalifikoval, rozloučí se v družstvech

Až 64. místo si připsal při rozlučce s kariérou skokan na lyžích Jakub Janda. V kvalifikaci závodu ve Wisle tedy neuspěl.
Janda doskákal. Místo můstků a olympiády v Pchjongčchangu ho čeká poslanecká lavice
Ostatní sporty

Sportovní kariéra skokana na lyžích Jakuba Jandy je u konce. Bývalý vítěz Turné čtyř můstků uspěl v parlamentních volbách a s můstky se rozloučí.
Do sněmovny doskočil Janda, poslancem je i zlatý vítěz z Nagana Hnilička
Sport

Jedním z dvou set poslanců se stane také reprezentant ve skocích na lyžích Jakub Janda, stejně jako bývalý hokejový brankář Milan Hnilička.
Závod skokanů v Lillehammeru byl zrušen. Kvůli silnému větru

Skokani na lyžích nedokončili úterní závod Světového poháru v norském Lillehammeru kvůli silnému větru. Ve středu se přesunou do Trondheimu.
Koudelka byl v kvalifikaci v Lillehammeru pátý, Vančura měl nevyhovující kombinézu

Roman Koudelka, Viktor Polášek, Jakub Janda a Vojtěch Štursa postoupili v Lillehammeru z kvalifikace. Tomáš Vančura se však do závodu nepodívá.
Skokan Kraft suverénně ovládl závod v Oslu a ujal se vedení v SP

Z českých skokanů si nejlépe vedl Roman Koudelka, který obsadil 19. místo.
Do závodu Světového poháru v Oslu postoupili čtyři z pěti českých skokanů

Do nedělního závodu Světového poháru skokanů na lyžích v Oslu postoupilo české kvarteto Roman Koudelka, Jakub Janda, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.…
Polští skokani jsou poprvé mistry světa v družstvech, Češi sedmí

Piotr Žyla, Dawid Kubacki, Maciej Kot a Kamil Stoch vyhráli na šampionátu v Lahti jasně před Norskem a Rakouskem.
Kraft získal titul i na velkém můstku, nejlepší z Čechů Polášek byl pětadvacátý

Mistrovství světa ve skocích na lyžích v Lahti je zatím v režii Rakušana Stefana Krafta, který se stal světovým šampiónem i na velkém můstku.
Koudelka neprošel do závodu na velkém můstku, zbylí tři Češi se kvalifikovali

"Cítím strašnou křivdu," ulevil si Roman Koudelka po nepovedené kvalifikaci. Vadila mu voda v nájezdové stopě a odmítnutí protestu ze strany jury.
Koudelka si na olympijských můstcích výrazně polepšil, vyhrál Polák Kot

Na středním můstku, kam byl závod přeložen kvůli silnému větru, vyhrál Polák Maciej Kot, který slaví druhý triumf v seriálu v sezoně i v kariéře.
Koudelka s Jandou postoupili v Pchjongčchangu do druhého kola

V čele je za 109 metrů Slovinec Peter Prevc před Norem Danielem Andrem Tandem a Rakušanem Stefanem Kraftem.
Ve druhém závodu v Sapporu bodoval z Čechů jen třicátý Janda. Koudelku sfoukl zadní vítr

Druhý závod Světového poháru v Sapporu českým skokanům na lyžích nevyšel, jako jediný bodoval třicátý Jakub Janda.