Lukáš Hlava

Lukáš Hlava

Český skokan na lyžích (*10. 9. 1984). V závodě družstev na mistrovství světa pátý v roce 2009 a šestý v letech 2005 a 2013.; na olympiádě 2010 ve Vancouveru sedmý. Účastník olympiády v Soči.

Poslední závod družstev v Planici vyhráli polští skokani. Češi skončili devátí
Zimní sporty

České kvarteto Filip Sakala, Tomáš Vančura, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava těsně nepostoupilo do druhého kola a bylo na mamutím můstku deváté.
Skokan Koudelka pokračuje ve skvělých výkonech. V Innsbrucku byl v kvalifikaci druhý
Ostatní sporty

V Innsbrucku s ním z českých reprezentantů postoupili také Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek, pouze Lukáš Hlava se mezi padesátku nevešel.
Do závodu skokanů v Engelbergu postoupili z Čechů jen Koudelka a Polášek

Pouze Roman Koudelka a Viktor Polášek prošli z českých reprezentantů v Engelbergu kvalifikací. Lukáš Hlava a Čestmír Kožíšek skončili za hranou.
Tři čeští skokani prošli v Rusku do hlavních závodů, Hlava skončil v kvalifikaci

Roman Koudelka, Viktor Polášek a Čestmír Kožíšek uspěli v kvalifikaci na víkendové závody Světového poháru ve skoku na lyžích v Nižním Tagilu.
Čechům pomohla do finále až diskvalifikace Norů. Skokani skončili na úvod SP osmí

V polské Wisle skákali Češi ve druhém kole jen proto, že Robert Johansson použil nevyhovující kombinézu.
Hlava vyhrál závod Kontinentálního poháru ve Frenštátu, v pořadí seriálu je na třetím místě

Český skokan na lyžích Lukáš Hlava zvítězil ve Frenštátu pod Radhoštěm před dvojicí Rakušanů Florianem Altenburgerem a Philippem Aschenwaldem.
Místo podpory jen nenávist a zatracování. Čeští skokani se po olympiádě cítí na dně
Olympijské hry

Českému kvintetu skokanů se nedařilo, jen třikrát je mohl těšit postup do druhého kola, ale v něm se dočkali až umístění od 25. do 30. příčky.
Na velkém můstku si zazávodí tři čeští skokani, Hlava kvalifikací neprošel

Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek se kvalifikovali do sobotního závodu na velkém můstku. Naopak Lukáš Hlava neuspěl.
Ledecká pojede na snowboardu i lyžích, sjezdaři jsou zatím jen tři

Svaz lyžařů zveřejnil první nominaci na olympiádu v Koreji, prozatím čítá 24 jmen.
Freitag si výhrou ve zkráceném závodě upevnil vedení, čeští skokani se nadále trápí

Čeští skokani na lyžích podruhé za sebou v závodě Světového poháru nebodovali. Na domácím můstku zvítězil Němec Richard Freitag.
Koudelka ani Hlava neprošli ve Wisle do druhého kola, úvodní závod vyhrál nečekaně Kobajaši

Čeští skokani Koudelka ani Hlava body ve Wisle nezískali. Vyhrál Japonec Kobajaši, který dosud nikdy nebyl ve Světovém poháru v elitní desítce.
Trpké loučení Jandy. Družstvo českých skokanů ve Wisle propadlo a skončilo až desáté

Čeští skokani nezahájili novou sezonu dobře. V závodě družstev v polské Wisle skončili až na desátém místě a nepostoupili do druhého kola.
Do závodu SP skokanů v Sapporu postoupili Koudelka, Janda a Hlava

V dnešní kvalifikaci neuspěli Vojtěch Štursa a Tomáš Vančura.
Do posledního závodu skokanského Turné postoupilo všech šest Čechů

Českým skokanům se povedla kvalifikace na poslední závod Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu. Postoupilo všech šest Čechů.
Na Turné v Innsbrucku postoupili do závodu Janda, Koudelka, Hlava

Smůlu měl Jan Matura, kterému v dnešní kvalifikaci unikl postup o jedno místo. Překvapivě vypadl Vojtěch Štursa a nepostoupil ani Tomáš Vančura.
Novoroční závod v Garmisch-Partenkirchenu si zaskáčou Janda, Koudelka, Hlava a Štursa

Do druhého závodu Turné čtyř můstků postoupilo v Garmisch-Partenkirchenu kvarteto českých skokanů na lyžích Jakub Janda, Roman Koudelka, Lukáš Hlava…
Začíná skokanské Turné. Favoritem je nebojácný teenager Prevc, Češi sázejí na Štursu

Kvalifikací na páteční závod v Oberstdorfu dnes začíná Turné Turné čtyř můstků. Češi nejvíc sázejí na nováčka Vojtěcha Štursu.
Druhý závod skokanů v Lillehammeru ovládl Polák Stoch. Čechům se nedařilo

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch udržel vedení z prvního kola a ve druhém víkonedovém závodě v Lillehammeru si připsal první sezónní vítězství
Skokan Štursa si desátým místem v Lillehammeru vylepšil osobní maximum

Závod Světového poháru ve skocích na lyžích v Lillehammeru se z Čechů nejvíce povedl Vojtěchu Štursovi, který skončil desátý.
Koudelka pokazil druhý skok a skončil sedmnáctý. V Ruce vyhrál Němec Freund

Čech byl po prvním kole na skvělém šestém místě, ve druhém dějství ale svůj pokus nezvládl a klesl.