reklama
 
 

Huříková: V cross country chci zase stát na pódiu

30. 3. 2015 14:33
Tereza Huříková, nejlepší česká cyklistka v cross country na horských vstoupila do letošní sezony v dresu českého Superior Teamu.

Praha - Tereza Huříková, nejlepší česká cyklistka v cross country na horských kolech vstoupila do letošní sezony v dresu českého Superior Teamu.

Po loňském titulu mistryně Evropy a třetím místě na světovém šampionátu v maratonu netají, že má nemalou motivaci pro úspěšné výsledky i v předolympijské sezoně. „Cesta do Ria je složitá, ale udělám maximum pro její nalezení,“ uvedla v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Poslední dva roky jste patřila do amerického týmu Specialized Racing. Proč jste se s ním rozloučila?

V jednom z nejlepších světových profi-týmů jsem nasbírala cenné zkušenosti, ale skončila mi smlouva, do Spojených států se stěhovat nechci a tak jsem se rozhodla vrátit se po šesti letech do české cyklistiky. Mám zde i své obchodní partnery a ráda bych se také podílela na rozvoji a popularizaci české cyklistiky. A v neposlední řadě mám do budoucna i jiné vize, než jsou jen závody.

Čím jsou pro vás dvě medaile z maratonských šampionátů?

Moc mě potěšily a zároveň motivovaly do dalších let. V kategorii dospělých jsem na mistrovství Evropy v Irsku zažila něco úžasného, za zvuků státní hymny jsem se radovala ve zlatém opojení. V závodě, který trval téměř čtyři hodiny jsem si sáhla až na dno svých sil, v cíli jsem zkolabovala a několik hodin byla na kapačkách, ale i když jsem byla totálně vyčerpaná, tak mě to motivovalo i k účasti na mistrovství světa, kde jsem zase skončila na pódiu.

Máte už připravený závodní program na letošní rok?

Bude to šest startů ve Světových pohárech, z nichž dva jsou v zámoří a pro mě ten ze srdečných důvodů nejdůležitější je koncem května v Novém Městě na Moravě. V dřívějších letech se mi tam moc nedařilo, a proto si letos chci kvalitním výkonem získat přízeň diváků. V červnu jsou Evropské hry v Baku, o měsíc později mistrovství Evropy a v září pak světový šampionát. V programu mám pouze závody v cross country a to i z toho důvodu, že je to olympijský sport, který letos bude cyklisty hodně sledovaný.

Je vaším přáním zúčastnit se her v Riu?

V roce 2008 v Pekingu jsem atmosféru olympiády poznala, ale do Londýna jsem cestu nenašla, takže mým velkým přáním je v Riu nechybět. Zatím má Český svaz cyklistiky podle světového žebříčku pro cyklistky na horských kolech dvě místa, což se však během roku může změnit. Do Brazílie chce jet také Kateřina Nash, takže půjde o to, kolik bodů se nám podaří v důležitých soutěžích nasbírat. K nominaci by pak mělo stačit umístění do osmého místa v závodech Světového poháru a na obou šampionátech.

Myslíte si, že je ve vašich silách udržet se v elitní světové konkurenci?

Když v kterémkoli závodě nedojedu v první desítce, tak budu nespokojena. Ve skrytu duše myslím zase na pódium, které se mi loňských vydařených vystoupeních moc zalíbilo (smích). Věřím, že své přání splním, čímž myslím stupně vítězů a letenku na olympiádu.

autor: Jaroslav Pešta | 30. 3. 2015 14:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama