Čtveřice českých běžců neuspěla v kvalifikaci sprintu

ČTK ČTK
19. 12. 2015 12:26
Petra Nováková, Karolína Grohová, Dušan Kožíšek i Martin Jakš neprošli kvalifikací ve sprintu Světového poháru v Toblachu.
Petra Nováková
Petra Nováková | Foto: Úsek běžeckých disciplín SLČR

Toblach - Čeští běžci na lyžích vyjdou bodově naprázdno z dnešních sprintů Světového poháru v Toblachu. Ani jeden ze čtveřice Petra Nováková, Karolína Grohová, Dušan Kožíšek a Martin Jakš neprošel kvalifikací.

Nejlepší umístění zaznamenala na trati 1300 metrů volnou technikou 39. Nováková, ale od postupu ji dělily skoro tři vteřiny. Grohová skončila na 42. místě stejně jako Kožíšek. Jakš obsadil 67. pozici.

Nejrychleji zajeli kvalifikaci norští běžci Ingvild Flugstad Östbergová a Finn Haagen Krogh.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy