Martin Jakš

Martin Jakš

Český běžec na lyžích (*6. 9. 1986). Mistr světa do 23 let na 15 km klasicky, na olympijských hrách ve Vancouveru byl členem bronzové štafety. Účastník olympiády v Soči.

Jakš končí s lyžováním, přednost dostane rodina
Ostatní sporty

Po zimní sezoně ukončil kariéru další český reprezentant, běžkař Martin Jakš.
Běžec na lyžích Jakš: Na olympiádě jsem dosáhl cíle, který se původně jevil jako hodně vzdálený
Zimní sporty

Mezi úspěšné české reprezentanty z olympijských her v Pchjongčchangu patří i běžec na lyžích Martin Jakš, jenž se třikrát vešel do elitní desítky.
Palec nahoru. Bauera potěšily olympijské výkony Jakše a Berouškové
Olympijské hry

Lukáše Bauera výsledky českých běžkařů na olympiádě v Koreji překvapily. Pozitivně.
Fin Niskanen vyhrál lyžařský maraton, Jakš doběhl osmý

Martin Jakš obsadil osmé místo a zaznamenal nejlepší individuální výsledek pod pěti kruhy v kariéře.
Razým s Jakšem byli ve sprintu dvojic sedmí, vyhráli Norové. První zlato v historii mají Američanky

Norka Marit Björgenová získala čtrnáctou medaili a stala se nejúspěšnějším sportovcem zimních olympijských her všech dob.
Olympijskou štafetu vyhráli Norové, Češi doběhli desátí

Štafetu na 4×10 kilometrů na olympijských hrách vyhráli Norové a v Pchjongčchangu získali už páté zlato v běžeckém lyžování.
Švýcarský běžec na lyžích Cologna vyhrál potřetí závod na 15 km, Jakš byl šestnáctý

Dario Cologna získal své čtvrté olympijské zlato zcela suverénním způsobem.
Víc než nádherný úlet. Bauer ve skiatlonu Jakšovi nevěřil, teď mu uznale tleská

Deváté místo Martina Jakše v olympijském skiatlonu zaskočilo i Lukáše Bauera.
Finský impulz i plánovaný odpočinek. Z devátého místa jsem nadšenej, zářil Jakš po životním výsledku

Pod finským vedením a z klidnější přípravy než jindy si Martin Jakš dojel na vrcholné akci pro nejlepší umístění v kariéře.
Norové zválcovali běžkařskou konkurenci. I přes pád senzačně vyhrál Krüger, Jakš dojel devátý

Překvapivým vítězem závodu na 2×15 km se navzdory pádu krátce po startu stal Simen Hegstad Krüger z Norska.
Běžecké lyžování upadlo do šedého průměru. Šanci zářit má jen Havlíčková, tvrdí Neumannová

Běžkařské medaile z Pchjongčchangu? Na ty můžeme zapomenout, říká Neumannová.
Že by se ze mě rodil sprinter? To asi ne, smál se Jakš, který po dvou letech nahlédl do top 10

Běžec na lyžích Martin Jakš po dvou letech nakoukl ve Světovém poháru do elitní desítky a ukázal, že se mu před olympiádou daří gradovat formu.
Po 70 kilometrech prohrála o metr. Smutné těsně unikla obhajoba vítězství na Marcialonze

Kateřina Smutná podlehla ve finiši slavného běhu Marcialonga Brittě Johanssonové Norgrenové.
Ledecká pojede na snowboardu i lyžích, sjezdaři jsou zatím jen tři

Svaz lyžařů zveřejnil první nominaci na olympiádu v Koreji, prozatím čítá 24 jmen.
Jistotu olympiády má pět českých běžců na lyžích, bobisté asi vyšlou čtyři posádky

Běžci na lyžích doufají, že v Pchjongčchangu budou moci nakonec startovat obě štafety.
Nováková litovala pokažené mázy, Jakš si před posledním závodem Tour de Ski polepšil

Předposlední etapu Tour de Ski vyhráli ve Val di Fiemme Heidi Wengová a Alexej Poltoranin.
Nováková se v Tour posunula ve stíhačce na deváté místo. Jak na Nový rok, tak po celý rok, doufá

Po úvodních sprintech a nedělních klasických závodech patřila čtyřiadvacetileté Petře Novákové v Tour de Ski 14. pozice a ve stíhačce si o pět míst…
Nováková doběhla čtrnáctá ve druhé etapě Tour de Ski, Jakš těsně nebodoval

Petra Nováková doběhla čtrnáctá ve druhé etapě Tour de Ski na 10 km klasicky v Lenzerheide a stejné místo jí patří v průběžném pořadí.
Jakš měl zdravotní problémy, ale společně s Novákovou doufá, že Tour de Ski dokončí

Martin Jakš a Petra Nováková doufají, že letošní ročník Tour de Ski dokončí celý. Česko bude mít v závodě osm zástupců.